مشکل فشار کم آب در آبسردکن ساید بای ساید

کاهش فشار آب یخچال

آب سردکن یخچال یکی از آپشن‌هایی است که امروزه بسیار پرکاربرد نیز هست و افراد بدون اتلاف وقت در هر زمان که به آب سرد نیاز داشته باشند به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. ممکن است این بخش پرکاربرد از یخچال به دلایلی که به آن اشاره خواهیم کرد با کم شدن فشار آب مواجه شده و عملکرد مناسبی ارائه ندهد. در این مطلب ضمن بیان عوامل و مشکلات کاهش فشار آب یخچال به راه‌های برطرف کردن ان نیز اشاره خواهیم کرد.

مشکلات کاهش فشار آب یخچال و ساید بای ساید

همان‌طور که می‌دانید آب سردکن‌های ساید بای ساید نیز همانند وسایل پرکاربرد دیگر به مرور زمان و به دلایل مختلف دچار مشکل و نقص می‌شود. در نتیجه عملکرد صحیح آن را با مشکل مواجه می‌کند. شایع‌ترین ایراد و مشکلی که در این وسیله می‌تواند به وجود بیاید کم شدن فشار آب در آب سردکن آن است و برای رفع آن گاهی لازم است که با یک تعمیرکار ساید بای ساید بوش در اصفهان و یا محل زندگی خود تماس بگیرید.
ایجاد این مشکل از استفاده حداکثری و بهینه از آن جلوگیری خواهد کرد و در این صورت باید علت را جویا شده و رفع کرد. هنگامی که مشغول پر کردن لیوان از آب سردکن ساید بای ساید هستید اگر پر شدن لیوان بیشتر از ۸ ثانیه به طول بینجامد؛ بدین معناست که فشار آب کم است پس باید بخش‌های مختلف آن را بررسی و راه‌حل مناسب را برای برطرف کردن این مشکل در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است در صورت نداشتن تجربه، به هیچ عنوان برای بررسی مشکل به وجود آمده در آب سردکن یخچال، همچنین برطرف کردن و تعویض قطعات آن اقدام نکنید؛ زیرا ممکن است نداشتن اطلاعات و مهارت کافی شما در این زمینه مشکلات و آسیب‌های بیشتری به دستگاه وارد کند. پس بهتر است برای این منظور از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید.

عوامل موثر بر کاهش فشار آب یخچال  و ساید بای ساید

افت فشار آب در آبسرد‌کن‌های ساید بای ساید ممکن است به دلایل مختلف و به خاطر مشکلات و نواقصی باشد که در بخش‌های مختلف دستگاه رخ می‌دهد. این مشکلات اغلب به خاطر بی‌توجهی و استفاده نامناسب از این وسیله است. برخی از عوامل موثر بر فشار کم در آب سردکن ساید بای ساید عبارتند از:

  • خراب شدن سوییچ درب
  • مشکل در صفحه کنترل دیسپنسر آب
  • خرابی میکرو سوییچ اهرم دیسپنسر
  • مشکل در فیلتر
  • پر نشدن مخزن
  • انجماد لوله آب‌رسانی
  • گرفتگی لوله آب سردکن
  • عدم اتصال آب خانگی
  • اشکال در اتصال شیلنگ‌های ورودی آب
کاهش فشار آب ساید بای ساید
دلایل کاهش فشار آب یخچال

راه های برطرف کردن فشار کم آب در آبسرد کن ساید بای ساید

قبل از هر چیزی باید بدانید که بهترین راه برای داشتن آب سردکن بدون ایراد استفاده صحیح و بررسی به موقع بخش‌های گوناگون آن است. اما اگر به هر دلیلی آب سردکن ساید بای ساید دچار مشکل شد و فشار آب خروجی کم بود باید به دنبال رفع مشکل باشید.

با توجه به مواردی که بیان کردیم با دلایل و مشکلاتی که منجر به کاهش فشار آب یخچال می‌شود آشنا شدید. حال راه‌ها و روش‌هایی که به برطرف شدن این مشکل کمک می‌کند اشاره خواهیم کرد.

تعویض سوییچ درب

توجه داشته باشید که برای این که دیسپنسر به درستی کار کند و قادر به خارج کردن آب باشد باید درب آن کاملا بسته شود؛ بنابراین از بسته بودن درب مطمئن شوید. اما اگر سوییچ درب ترک برداشته یا به هر دلیلی سوخته است لازم است که حتما آن را تعویض کنید.

تست و تعمیر صفحه کنترل

یکی دیگر از مشکلات فشار کم آبسردکن مربوط به صفحه کنترل دیسپنسر است که وظیفه آن تنظیم و پخش کردن آب در دستگاه است. گاهی قسمتی از آن دچار آسیب و نقص می‌شود. در چنین مواردی کل مولفه‌های توزیع‌کننده باید تست و بررسی شوند تا در صورت نیاز آن راتعویض کنید. برای خرید قطعات ساید بای ساید بوش در اصفهان می‌توانید با سروش سرویس تماس بگیرید.

بررسی سوییچ دیسپنسر برای برطرف کردن کاهش فشار آب یخچال

کلید‌های توزیع‌کننده نیز که ولتاژ را به سیستم توزیع آب در آب سردکن ساید بای ساید منتقل می‌کنند وظیفه فعال کردن سیستم را به عهده دارند. اگر میکرو سوییچ معیوب و شکسته باشد یا خارج از قاب قرار گرفته باشد با افت فشار آب در آبسردکن مواجه خواهید شد. هنگامی که سوییچ را فشار دهید، می‌توانید دریابید که آیا عملکرد آن در وضعیت مناسب و صحیح است یا خیر، بهتر است این کار توسط یک فرد با تجربه انجام شود.

تمیز کردن یا تعویض فیلتر

یکی از مهم‌ترین و شایع‌ترین دلایل کاهش فشار آب یخچال ، کثیف بودن و انسداد فیلتر آن است. معمولا تعویض فیلتر یخچال باید هر سال انجام شود در غیر این صورت با افت فشار آب رو به رو خواهید شد. پس در صورتی که دلیل این مشکل، فیلتر تصفیه آب یخچال باشد باید آن را تعویض نمایید.

سخن پایانی

مسلما مراقبت‌های اصولی و استفاده درست و بهینه از آب سردکن ساید بای ساید از ایجاد مشکل و آسیب دیدگی آن و در نتیجه کاهش فشار آب یخچال جلوگیری می‌کند. به هر حال محافظت از آن بهتر از تعمیر خواهد بود البته پیشنهاد ما انتخاب و خرید بهترین و معتبرترین برند است؛ اما با توجه به این که هر وسیله‌ای به مرور دچار نواقص و مشکلاتی می‌شوند این یک امر طبیعی است که می‌توانید با بررسی به موقع از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.