تعمیر ساید بای ساید

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر ساید بای ساید

تعمیر ساید بای ساید نسبت به تعمیر مدل‌های دیگر یخچال حساس‌تر است و تعمیر آن باید توسط نیروی متخصص انجام شود. اگر تعمیر یخچال ساید خود را به افراد غیرمتخصص بسپارید، بدون تردید مشکل جدیدی نیز برای یخچال شما پیش می‌آید. پس برای جلوگیری از خرابی بیشتر یخچال ساید و تحمیل هزینه‌های بالای تعمیرات، بدون تردید از خدمات تخصصی تعمیر ساید بای ساید سروش سرویس استفاده کنید. آشنایی با فناوری و قطعات یخچال، مشکلات و نشانه‌های خرابی، روش‌های نگهداری، نشانه‌های زمان‌های نیاز به تعمیرکار می‌تواند از تحمیل هزینه‌های اضافی به شما جلوگیری کند.

آشنایی با فناوری‌های ساید بای ساید

یخچال‌های ساید با ظاهر جذاب، چیدمان بهتر مواد غذایی، داشتن جدیدترین فناوری‌ها و راحتی دسترسی به فریز و یخچال در دل همه جای خود را باز کرده‌اند. برندهای مختلف به‌خاطر استقبال مردم از یخچال‌های ساید از جدیدترین فناوری‌ها در این یخچال‌ فریزرها استفاده می‌کنند.

معرفی فناوری‌های به‌کاررفته در یخچال ساید بای ساید

 • حالت تعطیلات
 • سیستم هشدار باز بودن درب یخچال یا فریزر
 • سیستم چندگانه جریان هوا
 • سیستم خنک‌کنندگی چندحالته
 • امکان کنترل از راه دور با اتصال به گوشی تلفن همراه
 • سیستم اعلام هشدار و خرابی دستگاه
 • فناوری انجماد سریع مواد غذایی داخل فریزر

بعضی از ساید بای سایدها همه این فناوری‌ها را دارند و بعضی از آن‌ها فقط از چند تا از فناوری‌های گفته‌شده استفاده می‌کنند. وجود این فناوری‌ها نصب و راه‌اندازی، سرویس و تعمیر ساید بای ساید بوش را نیازمند به تکنسین متخصص کرده است.

معرفی قطعات برای تعمیر ساید بای ساید بوش

عملکرد قطعات داخلی و بیرونی نحوه عملکرد یخچال ساید را شکل می‌دهند. شناخت این قطعات و نحوه کار هرکدام می‌تواند کمک زیادی به شما بابت پیدا کردن مشکل و رفع آن ‌کند.

کمپرسور

موتور یخچال یا کمپرسور در پشت و پایین یخچال قرار دارد. کمپرسور کار اصلی برای خنک کردن داخل یخچال، مایع مبرد داخل اواپراتور را با فشرده‌سازی داغ و تبخیر می‌کند. کمپرسور یخچال‌های ساید بای ساید می‌تواند یکی از انواع کمپرسور پیستونی، مارپیچی، اینورتر و دورانی باشد. در بیشتر مواقع خرابی کمپرسور ساید بای ساید بوش به نحوی است که تعویض بهتر از تعمیر آن است. برای همین برای تعمیر کمپرسور یخچال ساید باید از متخصص کمک بگیرید.

برد الکترونیکی از مهمترین قطعات برای تعمیر ساید بای ساید بوش

برد الکترونیکی از گران‌ترین و مهم‌ترین قطعات یخچال است که عملکرد تمام قطعات داخلی یخچال ساید به آن بستگی دارد. در صورت خرابی برد، یخچال از کار می‌افتد یا درست کار نمی‌کند و باید برای تعمیر برد با نمایندگی معتبر تعمیرات یخچال ساید تماس بگیرید.

رادیاتور یخچال یا کندانسور

کندانسور لوله‌ای مسی به رنگ مشکی است که در یخچال‌های قدیمی در پشت یخچال و در یخچال‌های جدید در پایین و کنار کمپرسور همراه با فن خنک‌کننده قرار دارد. کندانسور نقش مهمی در خنک‌کنندگی یخچال و تبدیل گاز مبرد به مایع برای عمل تبرید دارد. کندانسور دارای کویل‌هایی است که هرچند وقت یک‌بار برای انتقال درست دما باید آن‌ها را تمیز کنید. همچنین برای کار کردن درست رادیاتور باید فاصله حداقل ۲۰ سانتیمتری بین پشت یخچال و دیوار قرار دهید.

اواپراتور یا تبخیرکننده

اواپراتور قطعه‌ای‌ از جنس مس یا آلومینیوم برای عمل تبرید (انتقال حرارت) است. این قطعه وظیفه گرفتن حرارت داخل یخچال توسط مایع مبرد و خنک کردن درون یخچال را دارد.

فن اواپراتور

فن اواپراتور که مشکل در آن نیازمند تعمیر ساید بای ساید بوش است در داخل فریزر برای پخش کردن هوای سرد قرار دارد. در یخچال‌های ساید بای ساید فن اواپراتور با دستور برد الکترونیکی شروع به کار می‎کند. اگر از فریزر خود صدای زیاد و آزاردهنده‌ای بشنوید، به‌احتمال زیاد بابت خرابی فن اواپراتور است و برای تعمیر یا تعویض آن نیاز به تعمیرکار دارید.

تایمر دیفراست

تایمر دیفراست قطعه‌ای است که به هیتر المنت دستور آب کردن برفک و یخ‌های روی اواپراتور را می‌دهد. این تایمر هر ۶ یا ۸ ساعت یک‌بار کار می‌کند و در صورت خرابی آن یخچال برفک می‌زند.

دمپر یا دریچه هوا

دمپر قطعه‌ای دریچه‌ای با موتور و چند پره در یخچال و فریزر برای عبور هوای سرد است. وقتی هوای یخچال گرم می‌شود دریچه دمپر برای عبور هوای سرد به داخل یخچال باز و با رسیدن به دمای خنک و مطلوب دمپر بسته می‌شود.

ترموستات از مهمترین قطعات برای تعمیر ساید بای ساید

ترموستات یخچال، قطعه‌ای برای کنترل مصرف انرژی و تثبیت دمای یخچال از راه صدور فرمان خاموش و روشن کردن کمپرسور است. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود، یخجال بدون وقفه کار خواهد کرد.

ترموفیوز یا فیوز حرارتی

این قطعه وظیفه کنترل حرارت و دمای هیتر المنت را دارد. اگر دمای هیتر المنت زیادی بالا برود، ترموفیوز دما را کنترل می‌کند و با سوختن خود مانع آسیب به موتور و حتی آتش‌‌سوزی می‌شود.

یخساز

در یخچال‌های ساید بای ساید بوش، قطعه‌ای برای قالب‌بندی و انجماد آب بنام یخساز وجود دارد. یخ‌سازها به‌طورکلی دارای سه مدل قالبی، مشبک و پیمانه‌ای هستند. با توجه به برند و مدل در بعضی از یخچال‌های ساید یک مدل یخ‌ساز و در بعضی هر سه مدل وجود دارد. در ساید بای سایدهای دارای ۳ مدل یخساز، تعیین نوع یخ با انجام تنظیمات مصرف‌کننده انجام می‌شود.

رایج‌ترین مشکلات در تعمیر ساید بای ساید

دیگر قطعات برای تعمیر ساید بای ساید

 • لوله مویی: لوله مویی، قطعه‌ای مسی برای کنترل دمای مایع مبرد بعد از عبور از کندانسور را دارد.
 • فیلتر خشک‌کن: فیلتر خشک‌کن یا درایر قطعه‌ای برای گرفتن مواد آسیب‌زننده به کمپرسور مانند رطوبت اضافی، مواد اسیدی و ذرات معلق است.
 • رله استارت: رله استارت قطعه‌ای در داخل کمپرسور برای تامین جریان الکتریکی آن است.
 • رله اورلود: رله اوردلود قطعه‌ای مغناطیسی برای جلوگیری از بار اضافی (جریان برق) و فشار زیاد به کمپرسور یخچال است.
 • هیتر المنت: هیتر المنت قطعه‌ای مهم در یخچال‌های بدون برفک (نو فراست) برای جلوگیری و رفع برفک‌های اواپراتور است. روشن شدن این قطعه توسط ترمودیسک انجام می‌شود.

برای تعمیر ساید بای ساید بوش یا تعویض اصولی و مطمئن قطعات آن؛ مثل تعمیر یخساز و تعویض کمپرسور، یخچال خود را در اصفهان به متخصصان کارآزموده سروش سرویس به عنوان مرکز بهترین تعمیرات ساید بای ساید بوش در اصفهان بسپارید. همچنین برای جلوگیری از خرابی قطعات سالی یک‌بار یخچال ساید خود را توسط متخصصان سرویس کنید. به‌عنوان مثال تکنسین‌های سروش سرویس در هنگام سرویس ساید بای ساید بوش به بررسی برد، کمپرسور و قطعات دیگر و شستشوی قطعاتی مثل کندانسور می‌پردازند. بدین ترتیب اگر دستگاه شما ایراد جزئی داشته باشد قبل از ایجاد مشکل با کمترین هزینه رفع می‌شود.

رایج‌ترین مشکلات در تعمیر ساید بای ساید بوش

تمامی یخچال‌های ساید بای ساید جدا از فناوری، عملکرد مشابه و یکسانی دارند؛ برای همین مشکلات و خرابی‌های آن‌ها مشابه است. شناخت نشانه‌های خرابی یخچال ساید باعث تعمیر سریع و جلوگیری از مشکلات بیشتر یخچال می‌شود.

خنک نشدن یخچال

مشکل خنک نشدن یخچال به‌خاطر دلایل مختلفی از جمله تمام شدن گاز یا سوراخ شدن کمپرسور، خرابی ترموستات اتفاق می‌افتد. با توجه به نقش یخچال در سلامتی مواد غذایی هنگام برخورد با این مشکل با بهترین تعمیرکار یخچال ساید بوش در اصفهان تماس بگیرید.

 سرد نشدن آب آبسرد کن

خرابی آبسرد کن می‌تواند به‌خاطر به هم خوردن تنظیمات یا خرابی برد باشد. برای تنظیم کردن مجدد آبسرد کن طبق آموزش دفترچه یخچال خود اقدام کنید؛ اگر مشکل شما حل نشد یخچال شما باید توسط تکنسین عیب‌یابی شود.

شنیدن صداهای غیرعادی از یخچال

یکی از نشانه‌های نیاز به تعمیر ساید بای ساید بوش صداهای غیر عادی دستگاه است. در حالت کلی موقع کار کردن کمپرسور از یخچال صداهایی شنیده می‌شود. اگر نسبت به قبل صدای یخچال شما تغییر کرده و آزاردهنده شده است، اول به سراغ تراز بودن یخچال بروید. در صورت تراز بودن، مشکل از فن یا قطعات دیگر است و باید توسط تعمیرکار ماهر عیب‌یابی و رفع شود.

نساختن یخ توسط یخساز

اگر یخ‌ساز یخچال شما کار نمی‌کند، قبل از تماس با تعمیرکار موارد زیر را بررسی کنید:

 • اتصال شیر برقی آب به یخساز
 • روشن بودن یخساز
 • بررسی شلنگ ازلحاظ سلامت و نداشتن پارگی
 • گرفتگی فیلتر

در صورت بررسی موارد فوق و حل نشدن برای بررسی سلامت قطعات دیگر مثل برد و سنسور با نمایندگی مجاز تعمیر ساید بای ساید بوش تماس بگیرید.

روشن نشدن نمایشگر یخچال از دلایل تعمیر ساید بای ساید بوش

روشن نشدن یا ناقص شدن آن می‌تواند به دلیل نصب نشدن درست سوکت‌های درب یا نمایشگر باشد. در صورت نصب درست سوکت‌ها، برد نمایشگر ایراد دارد و باید عوض شود.

مشکل باز و بسته شدن درب یخچال

گاهی وقت‌ها به‌خاطر چیدمان بد ظروف، سنگین شدن درب یخچال، خرابی لاستیک دور درب یا تراز نبودن یخچال پیش می‌آید. در این حالت موارد بالا را بررسی و رفع کنید و اگر همچنان مشکل حل نشد برای رفع آن با تعمیرکار تماس بگیرید.

یکسره کار کردن موتور از مهمترین علل تعمیر ساید بای ساید بوش

این مشکل در بیشتر یخچال‌ها به‌خاطر خرابی کمپرسور، کمبود گاز یخچال، خرابی سنسور یا برد اصلی اتفاق می‌افتد. برای عیب‌یابی و رفع این مشکل تماس با نمایندگی معتبر تعمیرات یخچال ساید بوش در اصفهان ضروری است.

خراب شدن برد الکترونیکی یخچال

برد الکترونیکی حکم مغز یخچال را دارد و خرابی آن عملکرد کلی یخچال را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای همین در صورت خرابی باید توسط متخصصان بررسی شود. توجه کنید که خرابی برد اگر مربوط به سوختن آی سی‌های آن باشد برد باید تعویض شود؛ در غیر این صورت امکان تعمیر آن وجود دارد.

تعمیر ساید بای ساید بوش در اصفهان

از قدیم گفتن کار را به کاردان بسپارید تا نتیجه خوبی بگیرید. پس بابت هرگونه خدمات در خصوص یخچال خود مثل نصب و تعمیر یخچال بوش در اصفهان، با مرکز تخصصی سروش سرویس تماس بگیرید. کلیه خدمات در خصوص یخچال ساید بوش و برندهای دیگر، توسط تکنسین‌های دوره دیده و متخصص، با کیفیت بالا در سریع‌ترین زمان ممکن و با منصفانه‌ترین قیمت انجام می‌شود. همچنین تکنسین‌های خوش‌برخورد سروش سرویس هنگام تعویض قطعه با اعلام هزینه و رضایت مشتری، اقدام به تعویض قطعه خراب با قطعه فابریک و اصلی می‌کنند. اگر یخچال ساید بای ساید بوش شما دچار مشکل شده است، همین ‌الان برای عیب‌یابی و رفع مشکل با شماره‌های مرکز تخصصی تعمیرات یخچال سروش سرویس تماس بگیرید.

۰۹۱۳۳۰۲۶۱۵۲۰۹۱۲۰۹۱۳۶۹۱