تعمیر همزن

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر همزن

تعمیر همزن بوش خود را به سروش سرویس بسپارید تا بتوانید مثل قبل با آن، لذت درست کردن انواع کیک، شیرینی و کوکی را تجربه کنید. امروزه همزن برقی دستی یا همزن برقی کاسه‌ دار در هر آشپزخانه‌ای برای تهیه خوراکی‌های لذیذ پیدا می‌شود.
این وسیله کوچک و پرکاربرد نیز مانند سایر وسایل؛ گاهی خراب می‌شود و اوقات صاحبش را تلخ می‌کند. در تعمیر همزن برقی و دیگر لوازم‌خانگی این بیت “ز ابتدای کار، آخر را ببین، تا نباشی تو پشیمان یوم دین” را همیشه آویزه گوش خود کنید. با توجه به این شعر زیبا هنگام خراب شدن همزن خود آن را به تعمیرکار ماهر بسپارید تا مجبور به پرداخت چندباره هزینه تعمیر دستگاه و یا خرید همزن جدید نشوید.

معرفی قطعات مهم همزن

در همزن دستی و کاسه‌ای قطعاتی وجود دارند که به‌مرور خراب می‌شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می‌کنند. شناخت این قطعات کار، شما را در موقع تماس با تعمیرکار و صحبت در مورد دستگاه آسان‌تر می‌کند. این قطعات عبارت‌اند از:

 • برد الکترونیکی: از مهم‌ترین قطعات در همزن برقی که تمام برنامه‌ریزی‌ها و دستورات توسط آن منتقل می‌شود.
 • موتور: قطعه‌ای که قدرت و سرعت همزن را تولید می‌کند.
 • آرمیچر: قطعه‌ای که انرژی الکتریکی وارد شده به همزن را به انرژی جنبشی و حرکتی تبدیل می‌کند.
 • دیود: وظیفه انتقال جریان الکتریکی به موتور و شروع کار همزن را دارد.
 • چرخ دنده: حرکت منظم موتور، کاهش و افزایش سرعت موتور همزن برقی توسط چرخ‌دنده‌های آن انجام می‌شود.
 • سوئیچ: قطع و وصل کردن جریان الکتریکی توسط این قطعه کوچک انجام می‌شود و خرابی آن می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه شود.
 • تیغه (پره): پره‌ها با سه مدل (مفتولی، صاف و چنگک) گوناگون خود برای مخلوط کردن مواد مختلف مانند خمیر، سفیده تخم‌مرغ و خامه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • کلیدها: تعیین سرعت، قدرت، روشن و خاموش شدن همزن توسط کلیدهای روی بدنه آن انجام می‌شود.

چه موقع باید برای تعمیر همزن برقی به تعمیرکار مراجعه کنید؟

بیشتر ایرادها و نواقص مربوط به همزن دستی و رومیزی فقط توسط تعمیرکار ماهر برطرف می‌شود. مشکلات زیر، ایرادهایی هستند که در هنگام بروز آن‌ها باید دستگاه را به تعمیرکار حرفه ای همزن بوش بسپارید.

 • از کار افتادن دکمه‌های همزن
 • روشن نشدن همزن برقی
 • گیر کردن پره‌ها به یکدیگر
 • ایجاد صدای زیاد توسط همزن
 • پخش بوی سوختگی از دستگاه
 • جرقه‌ز‌دن همزن
 • کار نکردن پره‌ها در هنگام کار کردن موتور دستگاه
 • پایین بودن سرعت کار دستگاه

اگر ساکن اصفهان هستید در صورت مشاهده این ایرادها در همزن خانگی یا صنعتی خود با سروش سرویس تماس بگیرید. این مرکز دارای تکنسین‌های خبره برای تعمیر همزن بوش در اصفهان است. تکنسین‌های ماهر به‌راحتی اقدام به عیب‌یابی و تعمیر این دستگاه در برندهای مختلف مثل همزن برقی بوش، سامسونگ و ال‌جی می‌پردازند.

تعمیر همزن برقی

مزایای تعمیر همزن بوش توسط فرد متخصص

تعمیر همزن برقی خانگی و صنعتی توسط تعمیرکار حکایت یک تیر و چند نشان است. در تعمیر لوازم خانگی فقط رفع عیب مهم نیست و مسائل دیگری مانند هزینه، کیفیت، سرعت و دقت نیز اهمت ویژه‌ای دارند. با سپردن دستگاه به نمایندگی مجاز تعمیرات همزن بوش مزایای زیر شامل حال شما می‌شود:

 • عیب‌یابی اصولی و حرفه‌ای
 • انجام تعمیرات باکیفیت به ‌دلیل داشتن مهارت و تجربه زیاد
 • استفاده از قطعه اصلی و درجه‌یک در زمان تعویض قطعه
 • هزینه تعمیر منصفانه
 • سرعت عمل و دقت بالا در ارائه خدمات گوناگون
 • ارائه مشاوره و پاسخگویی کامل به سوالات شما در خصوص همزن و ایرادهای آن
 • تعمیر دستگاه در زمان و مکان دلخواه شما

با وصف این همه مزیت، حیف نیست که تعمیر همزن برقی بوش خود را به مکانی غیر از مرکز تخصصی سروش سرویس بسپارید و بعدا پشمان شوید.

معرفی ۷ مشکل رایج در انواع همزن بوش

همزن برقی دارای دو مدل دستی و کاسه‌ای (رومیزی) است. از نظر عملکرد، انواع همزن‌های برقی یکسان هستند و بدین جهت خرابی‌ها و مشکلات آن‌ها مشابه یکدیگر است. شناخت این مشکلات به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان خرابی آن‌ها بتوانید بهترین عمل را انجام بدهید. مشکلات متداول انواع همزن برقی به صورت زیر هستند.

روشن نشدن دستگاه

روشن نشدن همزن به دلایل مختلف مانند قطع بودن جریان برق، خرابی فیوز، مشکل در موتور یا خرابی کلید روشن و خاموش دستگاه است. بابت مشکل قطعی جریان برق، پریز و کابل برق دستگاه را بررسی کنید. اگر مشکل روشن نشدن دستگاه بابت قطعی برق نباشد از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. تعمیرکار حرفه‌ای با استفاده از تجهیزات مدرن اقدام به عیب‌یابی اصولی و تعمیر همزن می‌کند.

کم بودن قدرت پره‌ها در هنگام چرخیدن

کثیف شدن کلکتور، موتور نیم‌سوز، سائیده شدن چرخ‌دنده‌ها و حتی ضعیف یا نابود شدن زغال‌ها باعث ایجاد این مشکل می‌شود. برای اینکه پره‌ها دوباره قدرت خود را به‌دست بیاورند باید تعمیر آن را به تعمیرکار متخصص همزن بسپارید.

گرم شدن بیش از حد دستگاه

استفاده پشت سرهم و طولانی از همزن باعث تولید گرمای زیاد و فشار آمدن به موتور آن می‌شود. برای همین پس از هر نیم ساعت استفاده از همزن کمی به آن استراحت دهید و دوباره از آن استفاده کنید.

جرقه ‌زدن دستگاه دلیلی برای تعمیر همزن

اگر هنگام کار یا روشن شدن دستگاه با جرقه ‌زدن آن مواجه شدید، همزن را خاموش کنید و آن را برای بررسی موتور، مدار الکتریکی و تعمیر به تعمیرکار زُبده بسپارید.

پخش بوی سوختگی از دستگاه

بعضی‌اوقات هنگام کار با همزن، بوی سوختگی به مشام می‌رسد. علت ایجاد این بو یا به خاطر استفاده طولانی از دستگاه یا سوختن سیم‌پیچی و موتور است. برای همین، در این مواقع باید دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرکار حرفه ای همزن تماس بگیرید.

تعمیر همزن

کار نکردن موتور از دلایل اصلی تعمیر همزن

در اثر نیم سوز شدن موتور، خرابی آرمیچر یا مشکل در چرخ‌دنده‌ها این اتفاق می‌افتد. در این مواقع عیب‌یابی، تعمیر یا تعویض موتور و قطعات وابسته به آن باید توسط فرد متخصص انجام شود.

تولید صدای ناهنجار هنگام کار کردن همزن

در مواقعی که چرخ‌دنده‌ها از جای خود خارج شوند یا محور همزن خم شود، این مشکل رخ می‌دهد. تعمیرکار مجرب به‌سرعت می‌تواند عامل اصلی این مشکل را پیدا و آن را رفع کند.
فراموش نکنید که اولین قدم برای انجام تعمیرات حرفه‌ای، شناخت و یافتن اصولی عامل ایجاد مشکل است. برای همین همزن خود را برای تعمیر دست هر فردی نسپارید تا متحمل ضرر نشوید.

 نکات مهم نگهداری از همزن بوش برای جلوگیری از خرابی آن

نگهداری و استفاده نادرست از همزن باعث خرابی قطعات دستگاه می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد این نوع خرابی‌ها و کاهش نیاز به تعمیر همزن کافی است که نکات زیر را رعایت کنید.

 1. از خیس شدن موتور همزن برقی در هنگام استفاده یا شستشو جلوگیری کنید.
 2. در صورت گیر کردن پره‌ها و نچرخیدن آن‌ها از دستگاه استفاده نکنید.
 3. پس از هر ۳۰ دقیقه برای داغ نکردن دستگاه، کار به همزن استراحت دهید.
 4. مواد سفت و سخت را هرگز با همزن مخلوط نکنید.
 5. در صورت خراب شدن هرکدام از قطعات دستگاه، آن را برای تعمیر به تعمیرکار ماهر بسپارید.

با رعایت این نکته‌ها، می‌توانید مانع ایجاد بسیاری از خرابی‌های قطعات به‌ خاطر استفاده یا نگهداری نادرست دستگاه شوید.

بهترین مرکز تخصصی تعمیر همزن بوش در اصفهان

اگر می‌خواهید عملکرد همزن بوش خراب شما مثل روزهای اول شود، تعمیر آن را به مجموعه سروش سرویس بسپارید. این مرکز در اصفهان با داشتن تجهیزات مدرن، تکنسین‌های مجرب و کارآزموده به عنوان بهترین مرکز تعمیر همزن بوش و لوازم‌خانگی بزرگ و کوچک است.

تمام تکنسین‌های سروش سرویس در خصوص تعمیر مدل‌ها و برندهای مختلف همزن برقی دستی و کاسه‌ای دوره‌های ویژه و تخصصی‌ دیده‌اند. برای همین با تخصص و مهارت خود از پس تعمیر هر مدل همزن بر‌می‌آیند. این مرکز به ‌غیر از ارائه انواع خدمات سرویس و تعمیر، قطعات درجه‌یک و اصل را نیز می‌فروشند. شما می‌توانید برای خرید قطعات باکیفیت، مشاوره در انجام تعمیرات و تعویض قطعه از خدمات مشاوره سروش سرویس استفاده کنید. پس برای مواقع نیاز شماره‌های زیر را به خاطر خود بسپارید.

۰۹۱۳۳۰۲۶۱۵۲۰۹۱۲۰۹۱۳۶۹۱