تعمیر قهوه ساز بوش

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر قهوه ساز بوش

در این مطلب قصد داریم تا در مورد تعمیر قهوه ساز بوش در اصفهان و بهترین تعمیرکار قهوه ساز بوش در اصفهان با شما صحبت کنیم. امروزه اکثر خانه‌ها دارای قهوه ساز و اسپرسو ساز هستند. اگر شما هم یکی از دارندگان دستگاه قهوه ساز بوش هستید، بهتر است این مقاله را تا آخر مطالعه نمایید تا در زمان خرابی دستگاه، اطلاعات کافی داشته باشید. قهوه همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید تا کار خود را شروع کنید. برای کسانی که دوست دارند از صبح‌های زود هنگام لذت ببرند، خرید یک دستگاه قهوه ساز بوش ممکن است ایده خوبی باشد. وقتی به دلیل درست کار نکردن دستگاه قهوه ساز با مشکل مواجهه شدید، باید از تیم تعمیرات سروش سرویس کمک بگیرید.

قهوه ساز چیست؟

قهوه ساز یک دستگاه برقی رومیزی است که قهوه داغ را به طور خودکار دم می‌کند. قهوه ساز بوش هم یک وسیله آشپزخانه برای دم کردن و تهیه قهوه به شمار می‌آید. قهوه ساز شامل یک صفحه داغ، یک قهوه جوش شیشه‌ای، سبد فیلتر و مخزن آب است. قهوه ساز دستگاهی بسیار ساده و در عین حال کارآمد است که در انواع مختلفی وجود دارد. از جمله قهوه سازهای فرنچ پرس، اسپرسو ساز، موکاپات، قهوه جوش ترک و غیره، نمونه‌ای از رایج‌ترین انواع قهوه سازها هستند.

انواع قهوه سازهای برند بوش

شاید در نگاه اول تصور کنید که قهوه سازهای بوش فقط در یک نوع هستند، اما با توجه به تنوع بالای آنها باید بگوییم که در انواع مختلفی موجود می‌باشند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

قهوه ساز رومیزی بوش

قهوه ساز رومیزی بوش یکی از متداول‌ترین نوع دستگاه‌ قهوه ساز است که در آشپزخانه‌ها دیده می‌شود. این نوع از قهوه سازهای بوش مراحل نصب و راه‌اندازی سخت و پیچیده‌ای ندارند، اما با این حال، لازم است تا در حین خرید توصیه‌های لازم را دریافت کنید.

قهوه ساز توکار بوش

این نوع از قهوه ساز بوش همانطور که از نامش پیداست، توکار بوده و درون کابینت‌های آشپزخانه جای می‌گیرد. یعنی می‌توانید آنها را با دیزاین آشپزخانه هماهنگ کرده و استفاده متفاوت از آن داشته باشید. همین موضوع نصب آنها را کمی پیچیده کرده است. توصیه می‌کنیم حتماً در این مسیر با تکنسین‌های شرکت سروش سرویس در ارتباط باشید.

اسپرسو ساز بوش

اسپرسو ساز بوش شاید از نظر عملکرد با قهوه ساز تفاوت داشته باشد و از آنها برای تهیه نوشیدنی‌های بر پایه اسپرسو نظیر: لاته، موکا یا کاپوچینو استفاده شود، اما نصب و راه ‌اندازیشان کاملاً مشابه قهوه ساز بوده و تنها کافیست راهنمای‌ نصب را مطالعه فرمایید.

دستگاه آسیاب قهوه

دستگاه آسیاب قهوه نوعی دستگاه است که از مکانیزم آسیاب برای تبدیل دانه‌های قهوه به پودر و درست کردن آنی قهوه استفاده می‌کند. این دستگاه را نیز باید از جمله دیگر محصولات مرتبط با قهوه ساز بوش بدانید.

آشنایی با انواع قطعات قهوه ساز بوش

بسیاری از دارندگان قهوه‌ ساز بوش ممکن است با قطعات آن آشنایی نداشته باشند. برای آگاهی از فرایند تعمیر قهوه ساز بوش در اصفهان در وهله اول شناخت این قطعات حائز اهمیت است.

 • تمامی قطعات قهوه ساز بوش توسط برد اصلی بررسی شده و راه اندازی می گردند.
 • پمپ آب قهوه ساز بوش وظیفه مکش آب و تهیه قهوه را بر عهده دارد.
 • شیر‌ برقی قهوه ساز بوش وظیفه باز نمودن مجراهای مختلف آب را به بخش‌های دیگر قهوه ساز بوش دارد.
 • فلومتر وظیفه سنجش مقدار آب ورودی را دارد تا آب‌ را با میزان معین وارد المنت و دم کن قهوه ساز نماید.
 • المنت قهوه ساز بوش وظیفه داغ نمودن سریع آب در قهوه ساز را بر عهده دارد.
 • قهوه می تواند به صورت پودر و یا دانه در قهوه ساز بوش قرار گیرد. در صورت ریختن دانه قهوه در قهوه ساز بوش، گریندر یا آسیبا قهوه ساز بوش، وظیفه آسیاب نمودن آن را بر عهده دارد.
 • موتور یا درایو قهوه ساز بوش وظیفه حرکت دادن دم کن و هد قهوه ساز را بر عهده دارد و در نهایت پس از تهیه قهوه و کمپرس نمودن تفاله قهوه، آن را در داخل محفظه دستگاه خالی می‌کند.
 • دم کن قهوه ساز بوش، وظیفه ترکیب قهوه پودر شده را با آب‌ داغ دارد و پس از دم کشیدن از طریق‌ نازل‌های قهوه وارد فنجان نماید.
 • صفحه نمایش قهوه ساز بوش وظیفه نشان دادن اطلاعات مرتبط‌ با نوع قهوه درخواستی، تعداد فنجان‌های درخواستی و مدت زمان جرمگیری قهوه ساز را بر عهده دارد.
 • پس از تعیین نوع قهوه و تعداد فنجان‌های مورد نظر، قهوه حاضر شده از طریق‌ نازل قهوه ساز به داخل فنجان‌ها ریخته شده و به همین دلیل نظافت مرتب نازل اهمیت زیادی دارد.
 • با کمک کلیدهای فرمان قهوه ساز می‌توان نوع قهوه را انتخاب کرد، وارد منو شده و یا دستورات دیگری بر روی دستگاه اعمال نمود.
 • قهوه سازهایی که امکان تهیه لاته، کاپوچینو، موکا و … را نیز دارند، از مخزن شیر، شیلنگ و اتصالاتی برخوردار هستند که بتوانند شیر را به صورت کف بر روی قهوه اسپری نمایند.
 • مخزن آب قهوه ساز بوش، نگهدارنده مناسب آب جهت تهیه قهوه می‌باشد. لازم است مخزن آب همواره تمیز باشد.
 • بعضی از مخزن‌های قهوه ساز بوش، محلی جهت قرار دادن فیلتر آب در دستگاه هستند تا بتواند مواد اضافی و املاح را گرفته و به این صورت قهوه خوش طعمی را فراهم آورند.
 • میکروسوئیچ قهوه ساز بوش قطعه الکترومکانیکی در قهوه ساز است که وظیفه انتقال جریان برق به قطعات قهوه ساز بوش را بر عهده دارد.

مشکلات متداول برای تعمیر قهوه ساز بوش در اصفهان

قهوه ساز بوش یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین قهوه‌سازها در بازار است. همانطور که در هر دستگاه الکترونیکی مشکلی رخ می‌دهد، قهوه ساز بوش هم ممکن است با مشکلاتی روبرو شود که نیاز به تعمیر داشته باشد. در ادامه به معرفی مشکلات متداول قهوه ساز بوش و روش‌های حل آن خواهیم پرداخت.

روشن نشدن دستگاه

اگر قهوه ساز بوش روشن نمی‌شود، در ابتدا کلید پاور دستگاه را چک کنید. در صورتی که کلید پاور در حالت روشن قرار دارد، پریز اصلی برق را چک کرده و از جریان برق در آن اطمینان حاصل نمایید. سپس کابل اصلی برق قهوه ساز چک شود که قطعی نداشته باشد. در مرحله آخر اتصالات، سیم کشی و برد اصلی دستگاه چک شود تا در صورت خرابی، سریع‌تر در جهت تعمیر آن اقدام شود.

تعمیر قهوه ساز بوش در اصفهان
مشکلات رایج قهوه ساز بوش

ارور قرار دادن نازل شیر

اگر با آلارم Attach milk frother در قهوه ساز بوش روبرو هستید، نازل را بررسی کنید و آن را به درستی در محل خود قرار دهید. اگر همچنان مشکل پابرجاست، ایراد می‌تواند از نازل شیر یا میکروسوئیچ‌ها باشد که در صورت نیاز باید تعویض گردد. در صورت برطرف نشدن ایراد، با مرکز تعمیرات قهوه ساز بوش در اصفهان حاصل فرمایید و در جهت رفع عیب دستگاه خود اقدام کنید.

خارج نشدن آب داغ یا بخار داغ از دستگاه

اگر آب داغ یا بخار از قهوه ساز بوش بیرون نمی‌آید، ابتدا موارد زیر را بررسی کنید. ابتدا از تمیز بودن شیر نازل دستگاه اطمینان حاصل نمایید. در صورت نیاز، عملیات جرم‌گیری و رسوب‌گیری قهوه ساز را انجام دهید و یا به اصطلاح قهوه ساز را کلین نمایید. ممکن است ایراد، ناشی از شیر برقی قهوه ساز باشد و نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد. همچنین ممکن است پمپ قهوه ساز ایراد داشته یا فرمان را از برد اصلی دستگاه دریافت نمی‌کند. در صورت بروز هرکدام از موارد بالا، برای تعمیر و سرویس قهوه ساز بوش با یک تعمیرکار حرفه ای قهوه ساز بوش در اصفهان تماس گرفته و در جهت رفع این دستگاه اقدام نمایید.

تعمیر آلارم خالی بودن مخزن آب قهوه ساز بوش

اگر قهوه ساز بوش شما آلارم خالی بودن مخزن را داشته باشد،  باید ابتدا موجودی آب را در تانک قهوه ساز بررسی کنید. در صورتی که ایراد برطرف نشد، احتمالاً شناور مخزن ایراد داشته و یا دستگاه نیاز به دیسکیل و یا کلین دارد و یا سنسور مربوط به سطح آب آسیب دیده است.

سرد بودن قهوه خروجی از دستگاه

در صورتی که قهوه خیلی گرم نیست و دمای آن هنگام خروج از دستگاه پایین است، باید یک سری موارد را بررسی کنید. ممکن است دمای قهوه ساز در درجه پایین گذاشته شده و نیاز به تنظیم مجدد دارد یا قهوه داخل فنجان و یا لیوان بسیار سرد، ریخته شده است. به همین خاطر ممکن است سرد باشد. همچنین ممکن است پس از روشن کردن قهوه ساز، سیستم دمکن آب به خوبی گرم نشده باشد.

تعمیر کار نکردن موتور یا گیربکس قهوه ساز bosch در اصفهان

اگر قسمت دم کن یا هدر قهوه ساز حرکت نکند، می‌تواند ناشی از موارد زیر باشد: در مواقع تغییر حالت گیربکس از آسیاب به حالت دمکن، ممکن است هدر بیش از حد جابجا شده و از قسمت اصلی خود درآمده باشد. به هنگام ورود این مشکل معمولاً دستگاه به حالت استند بای رفته و کار نمی‌کند.

کم و زیاد شدن صدای پمپ

اگر در حین کار صدای قهوه ساز کم و زیاد گردد، علل متفاوتی دارد. یکی از آن، کثیف بودن قسمت فیلتر دمکن قهوه ساز است که حتماً باید تمیز شود. از دیگر علت‌ها می‌توان بسته شدن لوله‌های انتقال آب اشاره نمود یا اینکه المنت گرمایی‌شان بسته شده و اجازه رد شدن آب از مسیر را نمی‌دهد. بهتر است برای رفع هر کدام از این خطاهای قهوه ساز بوش خودتان وارد عمل نشوید، زیرا در صورت نداشتن علم و تخصص کافی در این زمینه قطعاً آسیب جبران ناپذیری به دستگاه قهوه ساز خواهد رسید.

چکه کردن آب از قهوه ساز  BOSCH

اگر در قسمت مخزن آب نشتی مشاهده کردید، احتمالا مخزن آب به درستی جا نیفتاده است. در غیر این صورت باید به فکر تعویض مخزن آب باشید یا اینکه واشر شیر یک طرفه زیر مخزن قهوه ساز مشکل پیدا کرده است و نیاز به جرم‌گیری دارد. در هر صورت این خطای قهوه ساز بوش هر کدام تخصصی بوده و افراد عادی از پس تعمیر آن بر نمی‌آیند. پس بهتر است از نمایندگی تعمیر قهوه ساز بوش در اصفهان در این زمینه کمک بخواهید.

خارج شدن تفاله از قهوه ساز

خارج شدن تفاله از دستگاه اتفاق نامناسبی در زمان استفاده از قهوه ساز است. اغلب کاربران این مورد را یکی از خطاهای قهوه ساز بوش به حساب می‌آورند. زیرا خروج تفاله و ترکیب آن با قهوه برای هیچکس خوشایند نبوده و حس خوبی را انتقال نخواهد داد.

تلخ شدن مزه قهوه

مقدار زیاد قهوه باعث تلخی قهوه خواهد شد. پس قبل از هر چیزی مطمئن شوید مقدار کافی و نه زیاد قهوه داخل قهوه ساز می‌ریزید. درست شسته نشدن قطعات دستگاه و باقیمانده تکه قهوه‌های دفعات قبل باعث بد مزه شدن قهوه و همچنین کاهش عمر مفید دستگاه خواهد شد. بنابراین بهتر است بعد از هر بار استفاده دستگاه را به خوبی بشویید.

مزایای استفاده از قهوه ساز بوش

قهوه ساز بوش یکی از بهترین برندهای قهوه ساز است که نسبت به دیگر قهوه‌سازهای از برندهای دیگر مزایایی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

 • جایگزین ارزان‌تر در مقایسه با خرید قهوه باکیفیت از کافی شاپ
 • داشتن قهوه تازه و همچنین سالم نسبت به خرید قهوه از بیرون
 • تهیه راحت قهوه تنها با فشردن یک دکمه بدون کمترین دردسر
 • در کمترین زمان ممکن از مهمانان با تعداد کم و یا زیاد پذیرایی کردن

هزینه تعمیر قهوه ساز بوش در اصفهان

هزینه تعمیرات لوازم خانگی موضوع پراهمیتی است که باید قبل از انجام تعمیرات برای مشتری کاملاً شفاف سازی شود تا بر اساس آن مشتری بتواند تصمیم درستی اتخاذ نماید. از سوی دیگر تمامی هزینه‌ها و اجرت تعمیر قهوه ساز bosch یا تعویض قطعات قهوه ساز بوش به صورت کاملاً مشخص است. مجموعه سروش سرویس هزینه خدمات را پیش از انجام هرگونه تعمیرات در اختیار مشتری قرار می‌دهد و در صورت رضایت، پروسه تعمیرات قهوه ساز بوش آغاز خواهد شد. تمامی هزینه‌های تعمیر ثابت است، اما گاهی اوقات در جریان عیب یابی دستگاه قهوه ساز باید قطعات را تعویض کرد. در این شرایط سرویس کار هزینه این قطعه را با شما در میان می‌گذارد.

تعمیر قهوه ساز بوش در اصفهان

تعمیر قهوه ساز بوش نیاز به مهارت و دانش خاصی دارد و باید توسط تعمیرکار لوازم خانگی انجام شود. تعمیر قهوه ساز بوش در محل باید توسط نمایندگی سروش سرویس اصفهان انجام شود. در غیر این صورت ممکن است قهوه ساز شما پس از مدت کوتاهی، دوباره دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر مجدد داشته باشد. تعمیرکاران در شرکت سروش سرویس دانش فنی بالایی داشته و همواره در تلاشند تا بهترین خدمات را به مشتریان و مصرف کنندگان ارائه دهند. از مهمترین مزیت‌های استفاده از خدمات سروش سرویس، شفافیت در ارائه هزینه‌ها، خدمات رسانی با بهترین کیفیت و در کمترین زمان است. از همه مهمتر استفاده از قطعات اورجینال و شرکتی از دیگر فواید به کارگیری خدمات سروش سرویس خواهد بود. این نمایندگی نه تنها خدمات تعمیر محصولات بوش را به عهده دارد، بلکه عملیات نصب، سرویس و تعمیر محصولاتی با برند ال جی، زیمنس و جنرال الکتریک را هم مورد توجه قرار می‌دهد و تنها کافیست برای انجام این عملیات با شماره‌های این مجموعه تماس بگیرید.