کدهای خطای ساید بای ساید پروفایل

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. کدهای خطای ساید بای ساید پروفایل

هر ساید بای سایدی که داشته باشید ممکن است در طول مدت استفاده با مشکلاتی مواجه شود. فارغ از اینکه چه برندی است، مشکلات و خرابی‌های ساید هم مثل بقیه وسایل الکترونیکی بسیار متنوع هستند. به همین دلیل طبیعی است که با همه آنها آشنایی نداشته باشید. متخصصان سروش سرویس آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه تعمیر ساید بای ساید پروفایل در اصفهان به شما عزیزان هستند. در این مقاله به موضوع بررسی ارورهای یخچال پروفایل می‌پردازیم.

معرفی ساید بای ساید پروفایل و مشکلات آن

یخچال فریزر ساید پروفایل محصولی از شرکت جنرال الکتریک آمریکا است که به عنوان یک کمپانی بین المللی فعالیت می‌کند. این برند در سال ۱۸۹۲ تاسیس شد و محصولات آن در بیش از ۱۸۰ کشور دنیا از جمله ایران حضور پیدا کرد. شما می‌توانید کالاهای متنوعی را از این نام تجاری بیابید. چراکه این مجموعه در زمینه‌های مختلفی مشغول به کار است. ساید پروفایل یکی از محصولات با کیفیت و شناخته شده در دنیا و زیر مجموعه برند جنرال الکتریک آمریکا است. با ورود یخچال‌های پروفایل به کشور نیاز به نمایندگی‌های مجاز، کارشناسان و نیروهای متخصص نصب و تعمیر افزایش یافته است. در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های تعمیراتی به آموزش تکنسین‌های مجرب در زمینه تعمیرات لوازم خانگی خارجی از جمله تعمیر یخچال پروفایل پرداخته‌اند.

ارورهای یخچال پروفایل

ز جمله ارورهای مهم و کاربردی ساید پروفایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارور E01

این خطا وقتی نشان داده می‌شود که دمای فریزر به شدت بالا برود. علت ایجاد این مشکل می‌تواند ایراد در سنسور دمای محفظه یخچال و فریزر باشد که افزایش دما را به موقع نشان نمی‌دهد.

ارور E0

این خطا نشان‌ دهنده وجود عیب در سنسور دمای محفظه است.

ارور E03 یخچال پروفایل

هنگامی که نمایشگر یخچال این کد خطا را نشان دهد، خبر از خرابی سنسور درجه حرارت می‎دهد.

ارور F1

نمایش ارور با کد خطای F1 به دلیل سرمایش ضعیف دستگاه می‌باشد.

ارور F2

این خطا به دلیل ایراد در سنسور محیط فریزر ایجاد می‌شود. هنگام خرابی این سنسور بهتر است مقدار اهم آن بررسی و کنترل شود. دلیل دیگر نمایش این ارور می‌تواند خرابی مدار برد الکترونیکی دستگاه باشد.

ارور F3 یخچال پروفایل

این خطا مشابه خطای F2 بوده؛ با این تفاوت که ارور F3 مربوط به خرابی سنسور محیط یخچال است. ضمن بررسی و کنترل مقدار اهم، بهتر است یخچال را از برق کشیده و با بهترین تعمیرکار یخچال یعنی نمایندگی سروش سرویس تماس بگیرید.

کد خطای F4

خطای این کد به سنسور اواپراتور یخچال مربوط می‌شود که باید مقدار مقاومت سنسور اواپراتور بررسی شود. تعویض سنسور اواپراتور مسئله مهمی است که حتما باید توسط یک تکنسین مجرب انجام شود.

ارور F5 یخچال profile

هنگامی که سنسور اواپراتور فریزر دچار مشکل شود، ارور از نوع F5 خواهد بود. در این مواقع لازم است تعمیرکار مقدار مقاومت سنسور اواپراتور یخچال را چک کند. هنگام رخ دادن این خطا ممکن است برد الکترونیکی یخچال هم دچار مشکل شود. لذا خطای F5 یک خطای مهم و حیاتی است در این شرایط بهتر است تا با نمایندگی یخچال پروفایل تماس بگیرید.

کدهای خطای یخچال پروفایل
کدهای خطای یخچال پروفایل

کد خطای  F7  از ارورهای یخچال پروفایل

این ارور هم به دلیل خراب بودن سنسور محیط به وجود می‌آید. یخچال را به مدت چند ساعت خاموش کنید. بعد از آن اگر ارور برطرف نشد، باید برد و مقاومت یخچال تعویض شود.

خطای F8

هنگامی که فن یخچال دچار مشکل شود، ارورF8  ظاهر می‌شود. در مواقعی مانند سوختگی فن یخچال، آسیب دیدگی یا از کار افتادن آن، این ارور بر روی صفحه نمایشگر یخچال مشاهده می‌شود. پس از بررسی فن، در صورت آسیب شدید و تعمیر نشدن، باید توسط کارشناس مربوطه برای تعویض آن اقدام نمود.

کد خطای F9  یخچال پروفایل

این ارور مربوط به هیتر المنت فریزر می‌باشد که با یک تعویض ساده، مشکل یخچال برطرف خواهد شد و جای نگرانی ندارد.

ارور hrs از کدهای خطای یخچال پروفایل

یخچال پروفایل، ساید بای ساید و همچنین یخچال فریزر آن دارای برد الکترونیکی برای فرماندهی قطعات می‌باشند. این برد ممکن است با مرور زمان و به دلیل مستهلک شدن یا نوسانات برقی، دچار آسیب شده که به دنبال آن خطای hrs نمایان می‌شود. این ارور یخچال پروفایل همراه با چشمک زدن کلمه hrs بر روی نمایشگر و یا صدای غیرعادی مانند تیک تیک کردن از پشت یخچال خودش را نشان می‌دهد. کد خطای hrs ، گاهی به دلیل سوختن یا خرابی فن اواپراتور فریزر و همچنین فن کندانسور هم هست؛ که به وسیله برد پاور فرماندهی می‌شوند. این مشکل با جریان کشی بیش از حد برد که با صدای نامتعارفی نیز همراه است، باعث سوختن برد می‌گردد.

چگونه ارورهای یخچال پروفایل را برطرف کنیم ؟

توجه داشته باشید بعضاً ارور نمایش‌داده‌شده بیانگر صورت کلی از مشکل ایجاد شده بوده و تنها یک عامل را نمی‌توان مؤثر در ایجاد ارور دانست. به همین دلیل بهتر است در هنگام نمایش کدهای خطای یخچال فریزر پروفایل خود ابتدا با کارشناسان سروش سرویس مشورت کنید. در صورت تشخیص پشتیبان، با ثبت درخواست، حل مشکل ایجاد شده در یخچال فریزر خود را به تکنسین‌های متخصص سروش سرویس بسپارید. به شما عزیزان توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه اقدام بابت خرید قطعات یخچال پروفایل و یا تعمیر دستگاه ابتدا با مشاوران ما در تماس باشید.

راهکارهای جلوگیری از ایجاد کدهای خطا در ساید پروفایل

 • نگهداری منظم:یخچال و فریزر را به‌صورت دوره‌ای تمیز کنید. داخل دستگاه را با یک حوله تمیز و مرطوب پاک کنید.
 • کنترل دما: اطمینان حاصل کنید که دمای یخچال و فریزر به‌درستی تنظیم شده باشد. از دمای مناسب برای حفظ غذاها استفاده کنید.
 • اجتناب از برف‌افکن: برف‌افکن را به‌صورت منظم خالی کنید تا جلوی تجمع برف و یخ را بگیرید.
 • چیدمان صحیح مواد غذایی: مواد غذایی را به‌نحوی چیدمان کنید که هوا بتواند به‌راحتی در دستگاه جریان یابد.
 • بررسی درب‌ها و بندها: اطمینان حاصل کنید که درب‌ها و بندهای یخچال و فریزر به‌درستی بسته شده باشند.
 • اجتناب از بار زیاد: دستگاه را با مواد غذایی به‌میزان مناسب پر نکنید تا جلوی افزایش دما و ایجاد ارورهای مرتبط با بار زیاد گرفته شود.
 • بررسی سیستم خنک‌کننده: اطمینان حاصل کنید که سیستم خنک‌کننده دستگاه به‌درستی عمل کند و دستگاه در محیط خنک قرار دارد.
 • بررسی اتصالات برق: اتصالات برق دستگاه را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که برق به‌درستی به دستگاه می‌رسد.