کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

در این نوشته قصد داریم تا در مورد کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس  را به شما معرفی کنیم تا بدانید که هر کد چه معنایی دارد و چه زمانی نیاز است تا برای تعمیر ماشين لباسشویی زیمنس در اصفهان اقدام کنید.

زیمنس از شرکت‌های پیشرو در زمینه اتوماسیون آلمان است. آنها خود را پیشگامان فناوری توصیف کرده و در زمینه تولید لوازم برقی، از معروف‌ترین‌ها در دنیا به حساب می‌آیند. در میان لوازم خانگی فراوانی که زیمنس به بازار عرضه کرده، محبوب‌ترین آنها ماشین لباسشویی است. با یان که محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردارند، این وسیله برقی گاهی ارور می‌دهد و دارندگان لباسشویی زیمنس بارها و بارها، با ارورهای گوناگونی در صفحه نمایش دستگاه خود روبرو شده‌اند. اگر شما هم با کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زیمنس مواجه شده‌اید، ادامه مطلب را از دست ندهید؛ چراکه به شما کمک می‌کیم که متوجه شوید که این ارورها چه معنایی دارند.

کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

نمایش کد خطا یا ارور به شما کمک می‌کند تا بلافاصله پس از بروز مشکل در دستگاهتان، به سراغ برطرف کردن آن رفته و از ایجاد خسارات بیشتر به ماشین لباسشویی جلوگیری کنید. در ادامه مطلب انواع ارورهای ماشین لباسشویی زیمنس را به شما معرفی می‌کنیم.

ارور کد 1

یکی از ارورهای لباسشویی زیمنس که شما به راحتی می‌توانید آن را برطرف کنید، کد یک است. زیرا این ارور نشان دهنده باز بودن درب دستگاه می‌باشد. برای رفع این ارور باز بودن درب را بررسی کنید. گاهی اوقات ممکن است لباس بین دو درب و بدنه گیر کرده و مانع بسته شدن آن شود. اگر میکروسوئیچ درب لباسشویی معیوب شده باشد، این ارور نمایش داده می‌شود.

ارور 2

این ارور ماشین لباسشویی نشان دهنده کم بودن فشار آب است و یا میزان آب در حد تنظیم شده نرسیده است. برای رفع آن فشار آب را بررسی کنید. سپس به سراغ شیلنگ ورودی فیلتر آب و یا شیر برقی دستگاه بروید و تمام این موارد را عیب یابی کنید.

کد خطای  3 ماشین لباسشویی زیمنس

این ارور نشان دهنده بروز مشکل در سیستم گرمایشی آب است. دقت داشته باشید زمانی که دستگاه شروع به گرمایش آب کند و مدت زمان این فرایند بیش از یک ساعت طول بکشد، این ارور نمایش داده می‌شود. در قدم اول، به سراغ سنسور حرارتی دستگاه بروید. پس از آن حتماً المنت را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن، این قطعه را تعویض نمایید.

ارور 4 لباسشویی siemens

این خطای لباسشویی زیمنس به معنای درست انجام نشدن عملیات تخلیه می‌باشد. برای رفع این کد، از بسته نشدن پریز برقی که به شیلنگ تخلیه متصل شده، مطمئن گردید. بسته بودن فیلتر یا گیر کردن قسمت پمپ تخلیه باعث بروز این خطا می‌گردد. در زمان تخلیه، بهتر است دستگاه را به سمت پمپ را شیب دهید. تخلیه کردن ضعیف به دلیل بار اضافه موتور نیز  ایجاد می‌شود. اگر به دلیل تخلیه ضعیف، بار اضافه روی موتور باشد، با خاموش کردن واحد و جدا کردن آن از شبکه نسبت به برداشتن بارهای موجود اقدام نمایید.

کد خطای 5

اگر موتور لباسشویی شروع به چرخش نکند، این کد خطای ماشین لباسشویی زیمنس نمایش داده می‌شود. برای رفع آن، این موارد را بررسی کنید. اول زغال‌های موتور تاخو و یا خود موتور را بررسی کنید که آسیب ندیده باشند. همچنین اگر روی برد الکترونیکی رله موتور و یا ترایاک‌های مربوطه به موتور آسیب دیده باشد، موتور شروع به چرخش نمی‌کند. دقت داشته باشید که برای تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس در این مواقع حتما با مجموعه سروش سرویس تماس بگیرید.

کد خطای 6 ماشین لباسشویی زیمنس

زمانی که دمای آب در داخل لباسشویی افزایش یابد و این گرمایش جزئی از برنامه شست‌وشو نباشد، این اررو نمایش داده می‌شود. برای رفع این ارور بهتر است به سراغ سنسور حرارتی دستگاه رفت. برای برطرف کردن آن اگر سنسور دستگاه معیوب شده است، حتما آن را تعویض کنید. زمانی که سنسور از کار افتاده باشد، حرارت ماشین لباسشویی افزایش یافته و بیشتر می‌شود.

کد 7

ارور 7 در ماشین لباسشویی زیمنس به سنسور NTC مربوط می‌گردد. زمانی که این خطا بروز پیدا می‌کند، برنامه لباسشویی بدون اینکه کار گرم کردن را انجام دهد به انتها می‌رسد. در این مواقع ماشین لباسشویی برنامه شستشو را با آب سرد به اتمام می‌رساند.

 ارور  E16 از کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

این کد خطا نشان دهنده خرابی میکروسوئیچ درب است. در این مواقع ممکن است درب دستگاه به درستی باز و بسته نشود. بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی زیمنس حتما در کنار میکروسوئیچ درب زبانه آن را هم بررسی کنید.

کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس
کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

ارور E17 لباسشویی siemens

اگر مرحله آب‌گیری در ماشین لباسشویی به درستی انجام نشود و یا مدت زمان آبگیری بیش از حد تعیین شده طول بکشد، این ارور در ماشین لباسشویی زیمنس نمایش داده می‌شود. برای برطرف کردن آن و رفع این ارور، باید فشار شیلنگ ورودی آب و شیر برقی و سایر دلایل آبگیری نکردن ماشين لباسشویی را مورد بررسی و عیب یابی قرار داد.

ارور  E18

عدم تخلیه آب، دلیل نمایش این کد خطا ماشین لباسشویی زیمنس می‌باشد که برای رفع آن باید فیلتر تخلیه، شیلنگ تخلیه و پمپ تخلیه را بررسی نمود. گاهی اوقات ممکن است به دلیل آسیب دیدن برد الکترونیکی مرحله تخلیه آب انجام نشود. در این مواقع شما باید تعمیرات برد ماشین لباسشویی را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید.

کد  E19 از کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

این هشدار به معنای ثبت شدن مدت زمان زیاد به منظور گرم کردن آب است. برای رفع این کد خطا باید المنت را چک کرده و از ضعیف نشدن ولتاژ نیز اطمینان حاصل نمود.

آلارم  E20

این ارور ماشین لباسشویی زیمنس نشان دهنده آسیب دیدن سنسور NTC است. حتماً در صورت معیوب بودن این قطعه را تعویض کنید.

ارور E23 در ماشین لباسشویی زیمنس

این ارور نشان دهنده فعال شدن سنسور اکو استاپ می‌باشد. در این مواقع باید به دنبال نشتی آب در داخل لباسشویی خود باشید. در غیر این صورت حتماً سنسور اکو استاپ را تعویض کنید.

کد خطای E25

اگر سنسور کف دیگ فعال شود، این ارور لباسشویی نمایش داده می‌شود. برای برطرف کردن آن حتماً سنسور را بررسی کنید.

ارور  E26

برای رفع این ارور در ماشین لباسشویی زیمنس، باید ولتاژ بین بازده ۰.۵ الی ۳.۵ باشد. ممکن است عیب از هیدروستات باشد که در این مواقع باید آن را چک کنید.

کد خطای  E27

این ارور در ماشین لباسشویی زیمنس نشان دهنده خرابی در هیدروستات بوده و یا شیلنگ آن مسدود شده باشد.

کد خطای E28 ماشین لباسشویی زیمنس

این ارور نشان دهنده خرابی سنسور کف دیگ است. همچنین ممکن است شکستگی سنسور را به همراه داشته باشد. برای رفع این خطا حتماً کف دیگ را بررسی کنید.

کد خطای  E29

در این مورد ممکن است شیر آب بسته باشد و یا سنسور کف مشکل داشته باشد. همچنین ممکن است اکوا استاپ خراب شده باشد.

ارور  E31

اگر تخلیه آب در دستگاه با مشکل مواجه گردد، این ارور نمایش داده می‌شود. برای رفع این ارور ماشین لباسشویی زیمنس، حتما باید پمپ تخلیه، فیلتر تخلیه و شیلنگ تخلیه لباسشویی را بررسی کرد.

دلیل کد خطا E32

اگر میزان لباس موجود در داخل لباسشویی به اندازه‌ای باشد که دستگاه برای حفظ تعادل با مشکل مواجه گردد، این ارور نمایش داده می‌شود که ممکن است در این مواقع ماشین لباسشویی وارد مرحله خشک کن نشود یا حتی ممکن است خشک کن دستگاه هم خراب شده باشد.

ارور E34

این ارور نشان از آسیب دیدن میکروسوئیچ درب خواهد بود. در صورت معیوب شدن این قطعه حتماً باید آن را تعویض کنید تا ارور ماشین لباسشویی زیمنس رفع عیب گردد.

ارور  E35 از کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

اگر درب دستگاه آزاد و یا باز نشود، این ارور ماشین لباسشویی نمایش داده می‌شود. برای رفع آن حتماً باید مجموعه قفل درب دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. در این حالت ممکن قفل به صورت کلی باز نشود که در کل نشان دهنده خرابی قفل درب ماشین لباسشویی است.

کد خطای E36

با آسیب دیدن میکروسوئیچ درب و یا اتصالات آن، این ارور ماشین لباسشویی زیمنس نمایش داده می‌شود. باید سیم کشی آن را مورد بررسی قرار دهید و سوکت آن را هم چک کنید.

سایر کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

 • ارور E37 و  E38:  اگر سنسور NTC دچار آسیب دیدگی شده باشد، این ارور ماشین لباسشویی به نمایش در می‌آید.
 • ارور E47: نشان دهنده خرابی سنسور دماست که باید موتور را بررسی نمایید.
 • ارور E48: زمانی که ولتاژ در ماشین لباسشویی کم باشد و یا موتور دستگاه آسیب دیده باشد، این خطا خود را به نمایش می‌گذارد. همچین مواقع موتور دستگاه را بررسی کنید. احتمال خرابی آن وجود دارد.
 • ارور E49: اگر ولتاژ دستگاه، بیش از حدِ مجاز باشد، این ارور نمایش داده می‌شود.
 • ارور  E50: زمانی که موتور لباسشویی شما آسیب دیده باشد، این ارور را به نمایش در می‌آورد. دقت داشته باشید که گاهی اوقات رله موتور از داخل برد الکترونیکی آسیب دیده است. در این مواقع، برد دستوری برای راه اندازی موتور صادر نخواهد کرد.
 • ارور  E51: این ارور در زمان بروز مشکل در موتور دستگاه نمایش داده می‌شود. برای رفع آن باید به سراغ تاخو زغال‌ها و خود موتور بروید و این موارد را عیب یابی کنید.
 • ارور  E58: نشان دهنده سرعت پایین چرخش موتور است.
 • ارور  E60: سنسور کف باید مورد بررسی قرار گیرد. سنسور جریان را نیز باید چک کرد.
 • ارور   E61: در این مورد مدار سیستم را باید مورد بررسی قرار داده و ممکن است قفل درب خراب شده باشد.
 • ارور  E63: برای رفع این ارور لباسشویی زیمنس، باید خرابی برد ماشين لباسشویی بررسی و در صورت معیوب شدن تعویض گردد.

تعمیر کدهای خطای ماشین لباسشویی زیمنس

در این مقاله به طور کامل تمامی ارورها و کدهای خطایی که ممکن است بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی زیمنس مشاهده کنید را به شما معرفی کردیم. در صورتی که اقدامات و راهکارهای ارائه شده در این مقاله را در پیش گیرید، اخطار ماشین لباسشویی زیمنس را در منزل برطرف خواهید کرد. در صورتی که خطا یا ارور مربوطه از بین نرفت و یا ماشین لباسشویی همچنان کارکرد همراه با ایراد و نقص خود را ادامه داد، باید از متخصصان سروش سرویس کمک بخواهید.

این شرکت به عنوان نمایندگی زیمنس در اصفهان از بهترین مراجع برای رسیدگی به مشکلات ماشین لباسشویی زیمنس می‌باشد. این نمایندگی با داشتن متخصصین مجرب و متعهد در اسرع وقت متخصصین خود را به محل و منزل شما اعزام کرده و با کمترین قیمت عیوب لباسشویی زیمنس شما را برطرف می‌نماید.