تعمیر یخچال جنرال الکتریک

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر یخچال جنرال الکتریک

در این نوشته، قصد داریم تا مطالبی را در خصوص تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اصفهان با شما در میان بگذاریم.
با پیشرفت فناوری تغییرات گسترده‌ای در دنیای لوازم دیجیتال ایجاد شده است. این دگرگونی باعث شد که با تنوع انتخاب روبرو شویم. یخچال، عضو جدانشدنی آشپزخانه می‌باشد. بازار دیجیتال مملوء از برندهای مختلف، باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه است. بسیاری از افراد در طول کارکرد یخچال‌ها، شاهد مشکلات و عملکردهای غیر طبیعی در آنها بوده‌اند. در واقع تمام یخچال‌ها با برندهای متفاوت به نوعی دچار مشکلات مختلف می‌شوند. جنرال الکتریک یکی از برندهای محبوب و قدرتمند در صنعت یخچال‌سازی است. با این حال همانند دیگر دستگاه‌های الکتریکی ممکن است با مشکلات و خرابی‌هایی مواجه شود که نیاز به تعمیر داشته باشد. برای تعمیر حرفه ای یخچال جنرال در اصفهان نیاز به تعمیرکاران با تجربه و متخصص دارید تا شما را راهنمایی کنند. در این قسمت از سروش سرویس با ما همراه باشید تا توضیحات لازم در مورد تعمیر این برند از یخچال را در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با برند جنرال الکتریک

شرکت جنرال الکتریک یک شرکت آمریکایی در شهر بوستون است که در سال ۱۸۹۲ یعنی حدود ۱۲۸ سال پیش شروع به کار کرده است. این برند برای ارسال و فروش محصولات خود هیچ محدودیتی ندارد و تمام لوازم تولید شده خود را به تمام دنیا ارسال می‌کند. این برند در همه کشورها دارای نمایندگی‌هایی برای فروش است. تولید یخچال و لوازم خانگی، تنها فعالیت این شرکت آمریکایی نیست، بلکه جنرال الکتریک در تولید محصولات الکترونیکی خانگی هم فعالیت بالایی دارد. بد نیست بدانید که در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر به طور حضوری و غیرحضوری در شرکت جنرال الکتریک مشغول به فعالیت بوند.

معرفی یخچال جنرال الکتریک

یخچال جنرال الکتریک یک نوع یخچال است که توسط شرکت جنرال الکتریک تولید می‌شود. این یخچال‌ها دارای طراحی مدرن و قابلیت‌‎ پیشرفته‌ای هستند که این قابلیت‌ها شامل فناوری‌هایی مانند سیستم هوشمند، فیلتراسیون آب، سیستم خنک کننده و مدیریت دما و رطوبت است. این یخچال‌ها برای هر نوع دکوراسیون داخلی مناسب هستند و به راحتی در فضای آشپزخانه قرار می‌گیرند. یخچال جنرال الکتریک با ابعاد و حجم‌های مختلف در بازار موجود است و می‌تواند به عنوان یک انتخاب عالی برای هر خانواده باشد.

ویژگی‌های یخچال جنرال الکتریک

ویژگی‌های یخچال‌ جنرال الکتریک ممکن است بسته به مدل و نوع محصول متغیر باشند. اینجا چند ویژگی عمومی که ممکن است در برخی از مدل‌ها وجود داشته باشد را ذکر می‌کنیم:

 • فضای ذخیره‌سازی: یخچال‌های جنرال الکتریک معمولاً دارای فضای ذخیره‌سازی متنوعی هستند، از جمله قفسه‌ها، درب‌های آب‌سردکن و یخ‌ساز، سبد میوه و سبزیجات، و قفسه‌های چدنی برای نگهداری مواد خوراکی.
 • سیستم‌های تهویه: این دسته از یخچال‌ها از سیستم‌های تهویه هوای پیشرفته برخوردارند تا دما و رطوبت مناسب را در داخل یخچال حفظ کنند. این ویژگی مهم برای حفظ تازگی مواد غذایی است.
 • کنترل دما: بسیاری از مدل‌های یخچال جنرال الکتریک دارای کنترل دمای الکترونیکی هستند که به شما امکان تنظیم دقیق دما در داخل یخچال و فریزر می‌دهد.
 • سیستم‌های تصفیه آب: برخی از یخچال‌های برند جنرال الکتریک دارای سیستم‌ تصفیه آب هستند که آب آلوده‌ شهری را خالص‌سازی می‌کنند تا آبی تمیز و خالص ارائه دهند.
 • صفحه نمایش و کنترل: این یخچال‌ دارای صفحه نمایش دیجیتال برای تنظیم دما و دیگر تنظیمات است.
 • انرژی مصرفی: جنرال الکتریک نیز تلاش می‌کند تا محصولات خود را با توجه به استانداردهای انرژی مصرفی بهینه‌ طراحی کند تا در مصرف انرژی صرفه‌جویی داشته باشد.

مشکلات رایج نیازمند تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اصفهان

مسلماً کسب اطلاع در زمینه مشکلات و خرابی‌هایی که در اکثر مواقع برای یخچال جنرال الکتریک پیش می‌آید، به افراد در زمینه رفع نگرانی کمک شایانی می‌کند. به همین دلیل، تصمیم داریم تا به بررسی مشکلات و خرابی‌هایی که نیاز به تعمیر دارند، بپردازیم.

سر و صدای بالای یخچال

یکی از مشکلاتی که برای یخچال جنرال الکتریک، زیاد اتفاق می‌افتد، سر و صدای زیاد آن است که در چنین حالتی توصیه می‌کنیم ابتدا به نوع صدا توجه شود. اگر سر و صدای یخچال شما حباب مانند باشد، نشان دهنده این مسئله است که گاز یخچال در حال خالی شدن است، اما اگر آن سر و صدا شبیه به وزوز باشد، مشکل از کمپرسور یخچال خواهد بود. اگر صدا شبیه به یک هیچ یک از موارد فوق نبود، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا تراز بودن یا نبودن یخچال را بررسی نمایید. زیرا در برخی مواقع، عدم تراز بودن یخچال منجر به این مسئله می‌شود. در مرحله بعد، پیشنهاد می‌دهیم به بررسی کشوی یخچال خود بپردازید و از بسته بودن آنها مطمئن شوید. حال در صورتیکه مسئله اتفاق افتاده در ارتباط با هیچ یک از موارد فوق نبود، برای تعمیر دستگاه، حتماً از یک تعمیرکار حرفه ای یخچال جنرال در اصفهان در مجموعه سروش سرویس کمک بگیرید.

جمع شدن آب در کف یخچال

از دیگر مشکلاتی که برای یخچال جنرال الکتریک اتفاق می‌افتد، جمع شدن آب در کف آن است. در چنین حالتی توصیه می‌کنیم مجرای خروجی آب یخچال را به دقت بررسی نمایید. زیرا ممکن است خرابی به دلیل گرفتگی این مجرا باشد. اگر مشکل از این قسمت نبود، پیشنهاد می‌شود لاستیک درب یخچال خود را بررسی کنید. زیرا پوسیدگی آن می‌تواند این مشکل را به وجود آورد.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اصفهان
تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اصفهان

خراب شدن کمپرسور از دلایل تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اصفهان

تغییر ولتاژ جریان برق، فشار زیاد به کارکرد موتور، زمان و همچنین موارد دیگر ممکن است موجب خرابی موتور گردد. اصلی‌ترین قطعه یخچال، موتور است که اگر خراب شود، یخچال دیگر کار نمی‌کند. کار اصلی کمپرسور ایجاد سرما و جریان هوای سرد در یخچال است. سوختن موتور یخچال، نشانه‌هایی دارد. کار نکردن فن خنک کننده، صدا دادن و گرم شدن مواد غذایی درون یخچال نیز می‌توانند از نشانه‌های سوختگی کمپرسور باشند.

خرابی برد یخچال جنرال الکتریک

در تعمیرات یخچال جنرال الکتریک اصفهان، شما را با معایب احتمالی برد و راه حل آنها آشنا می‌کنیم. وظیفه برد، کنترل تمام موارد یخچال است. برد هر وسیله، در واقع مرکز فرماندهی آن محسوب می‌گردد. حال ما در تعمیرات یخچال جنرال الکتریک به راهنمایی شما برای عیب‌یابی آن می‌پردازیم. دلایل خرابی برد یخچال می‌تواند موارد زیر باشد:

 • نوسانات برق و جریان برق
 • گرم شدن بیش از حد قطعات یخچال
 • به پایان رسیدن عمر مفید هر قطعه
 • ضربه به یخچال
 • نفوذ آب و رطوبت به یخچال
 • برق گرفتگی

خراب شدن یخ‌ساز یخچال

در صورتی که شرایط و دمای لازم برای تولید یخ وجود نداشته باشد، یخ‌ساز از کار می‌افتد. یکی از این دلایل، مسدود شدن فیلتر یخ‌ساز است. همچنین خرابی کمپرسور و کافی نبودن گاز یخچال نیز می‌تواند یکی از دلایل باشد. خرابی ترموستات، تنظیم نبودن دمای یخچال و خرابی موتور کمپرسور از دلایل بارز یکسره کار کردن یخچال جنرال الکتریک است.

نشتی آب از دلایل تعمیر یخچال general electric در اصفهان

نشتی آب از داخل یخچال جنرال الکتریک یکی از مشکلاتی است که باید بلافاصله بعد از شناسایی تعمیر شود. این مشکل ممکن است ناشی از خرابی لوله‌های آب محوطه و تخلیه سیستم برف‌زدا باشد. بهتر است برای رفع این مشکل حتماً آن را به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

کار نکردن فن یخچال

یکی دیگر از مشکلاتی که زیاد برای یخچال جنرال الکتریک اتفاق می‌افتد و می‌تواند باعث تعمیر آن شود، کار نکردن فن یخچال است. در این مواقع اولین چیزی که به ذهن افراد می‌رسد، آن است که احتمالاً فن یخچال دچار مشکل شده است و باید تعویض گردد. پیشنهاد ما این است که برای حل مشکل فنی یخچال، ابتدا گرد و خاک آن را پاک کرده و بعد به تعمیر کردن فن بپردازید. زیرا ممکن است مشکل از این مسئله باشد و با تمیز کردن فن، برطرف گردد.

سرد نکردن یخچال

مسئله بعدی که نیازمند تعمیر یخچال جنرال در محل است، این است که یخچال به اندازه کافی سرد نمی‌شود و به عبارتی دمای داخل یخچال را به حالت مورد نظر نمی‌رساند. در چنین حالتی برای مدتی درب یخچال را باز نکنید. زیرا باز کردن پشت سر هم درب یخچال، هوای گرم را به داخل انتقال می‌دهد. با این وجود اگر مشکل حل نشد، پیشنهاد می‌کنیم از تعمیرکار بوش‌پلاس کمک بخواهید.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در منزل

برخی از مشکلات یخچال جنرال الکتریک می‌تواند در منزل توسط خود کاربر برطرف شود. در صورتی‌که مشکل شما بسیار جدی باشد یا برای تعمیر آن نیاز به تخصص باشد، بهتر است با یک شخص متخصص صحبت کنید. در زیر چند نکته برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک در منزل آورده شده است.

 • ابتدا بررسی کنید که یخچال به درستی به برق وصل شده باشد و کابل برق را به خوبی وصل کرده‌اید.
 • اگر سرمایش یخچال کم است، ممکن است فیلتر هوای یخچال کثیف شده باشد. در این صورت فیلتر را با یک برس نرم و مرطوب تمیز کنید.
 • اگر دمای یخچال بسیار بالاست ممکن است بخش‌هایی از یخچال مسدود شده باشد. پس ابتدا یخچال را بررسی کنید و مطمئن شوید که چیزی باعث مسدودی آن نشده است.
 • اگر یخچال شما صدا می‌دهد، ممکن است برخی از قطعات درون آن خراب شده باشند. در این صورت باید یک تعمیرکار حرفه‌ای، مشکل صدا در یخچال را بررسی نماید.

خدمات تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اصفهان

قطعاً هنگام کار با یخچال این دستگاه مانند دیگر لوازم برقی ممکن است ایراداتی پیدا کند. در این شرایط لازم است از خدمات عیب‌یابی و تعمیر یخچال جنرال الکتریک توسط نمایندگی سروش سرویس استفاده نمایید. از جمله متداول‌ترین خدمات برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک شامل موارد زیر هستند.

برطرف کردن انواع ارور

یخچال‌های جنرال الکتریک به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مشکلات داخلی دستگاه را به صورت ارورهایی به کاربر نشان می‌دهند. آگاهی از این ارورها بسیار ضروری است. زیرا در صورت عدم برطرف کردن مشکل، دستگاه با مشکلات بزرگتری مواجه خواهد شد.

شارژ گاز یخچال فریزر

کاهش گاز موجود در مخزن یخچال فریزر جنرال الکتریک سبب می‌شود تا دمای یخچال و فریزر افزایش یافته و دستگاه برای سالم نگه داشتن مواد غذایی دچار مشکل شود. این مورد به دلیل جابجایی، آسیب دیدن مخزن و یا عمر طولانی دستگاه ایجاد می‌شود. در این صورت باید برای شارژ گاز یخچال اقدام نمایید. حتما از یک تکنسین متخصص و ماهر کمک بخوابید تا نوع گاز و شارژ آن را تشخیص دهد.

تعمیر فن کمپرسور یخچال جنرال الکتریک در اصفهان

در کنار کمپرسور یخچال، یک فن وجود دارد که وظیفه خنک کردن آن را به عهده دارد. هنگام خرابی فن، موتور یخچال داغ شده و می‌سوزد. در این صورت کمپرسور کلاً باید تعویض شود.

تعمیر درب یخچال فریزر

یکی دیگر از خدماتی که توسط نمایندگی تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک ارائه می‌شود، تعمیر تعویض درب یخچال است. درب یخچال از نظر ظاهری و عملکردی نقش مهمی را ایفا می‌کند. گاهی اوقات درب یخچال به دلیل پوسیدگی و زنگ زدگی دچار مشکل خواهد شد که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد.

تعمیر قطعات دیفراست یخچال فریزر

سیستم دیفراست، یک سیستم در درون یخچال است که عملیات یخ‌زدایی را بر عهده دارد. هنگامی که یکی از قطعات دیفراست خراب شود، عملیات یخ‌زدایی به خوبی انجام نمی‌شود و یخچال دچار برفک‌زدگی می‌شود. تعمیرکاران سروش سرویس در زمان بروز این مشکل، قطعات دیفراست را مورد ارزیابی قرار داده و قطعه معیوب را شناسایی می‌کنند. سپس برای تعویض آن اقدام می‌نمایند.

اقدامات مهم در کاهش نیاز به تعمیر یخچال جنرال الکتریک

برای جلوگیری از نیاز به تعمیر یخچال جنرال الکتریک و افزایش عمر مفید دستگاه باید به چند مورد توجه داشته باشید.

 • دماهای مناسب در یخچال و فریزر را حفظ کنید. دمای یخچال باید حدود 2-4 درجه سانتی‌گراد و دمای فریزر باید در حدود -18 تا -15 درجه سانتی‌گراد باشد. این دماها به حفظ تازگی و ایمنی مواد غذایی کمک می‌کنند.
 • یخچال را به صورت منظم تمیز کنید. برای انجام این کار، مواد غذایی منقضی را دور بیاندازید، سطوح داخلی را با آب و مایع ظرفشویی تمیز کنید.
 • مطمئن شوید که درب‌ها به درستی بسته می‌شوند و ترکیبات درزگیری سالم هستند. نشت آب یا هوا می‌تواند باعث افزایش مصرف انرژی و تلف شدن مواد غذایی شود.
 • مواد غذایی را به درستی بسته بندی کنید تا از ایجاد بوهای نامطبوع و از دست دادن تازگی آنها جلوگیری شود.
 • فریزر را به طور منظم تمیز کنید تا تراکم مواد در داخل فریزر به حداقل برسد و هوا به طور مؤثر توزیع شود.
 • اگر یخچال شما دارای سیستم تصفیه آب است، فیلتر آب را به صورت منظم تعویض کنید تا آب تمیز و خالص را فراهم کند.
 • اطمینان حاصل کنید که یخچال به درستی نصب شده و دسترسی به فناوری‌ها و قطعات انجامی را داشته باشد.
 • دستگاه را در تنظیمات مناسبی برای نیازهای خود قرار دهید تا مصرف انرژی را به حداقل برسانید.

با انجام این مراقبت‌ها و توجه به نکات فوق، می‌توانید عمر مفید یخچال جنرال الکتریک خود را افزایش دهید و از نیاز به تعمیرهای پیشگیرانه جلوگیری کنید.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک اصفهان توسط شرکت سروش سرویس

ممکن است این سوال برایتان پیش آمده که اگر یخچال جنرال الکتریک من دچار مشکل شد آبا برای تعمیر باید آن را تا محل تعمیر حمل کنم؟ باید بگوییم که نگرانی در این مورد نیست. چراکه سروش سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک در محل، آماده خدمت‌رسانی به مشتریان می‌باشد و نیازی به حمل یخچال توسط شما نیست. با مراجعه به این نمایندگی و درخواست از تکنسین‌های ماهر آن می‌توانید شاهد تمام مراحل از عیب‌یابی تا تعمیر و راه‌اندازی مجدد یخچال خود باشید و نیازی به حمل وسیله توسط شما به نمایندگی نیست. تکنسین‌ها با ارائه راهنمایی‌های مفید، باعث استفاده بهتر و طول عمر بیشتر محصولات شما می‌شوند.