تعمیر جاروبرقی بوش

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر جاروبرقی بوش

جاروبرقی یکی از لوازم ارزنده و گران قیمت هر خانه‌ای و یکی از پر استفاده‌ترین لوازم منزل به شمار می‌آید. از این رو، احتمال اینکه در معرض خرابی قرار گیرد، بسیار زیاد است. این وسیله آنقدر به بخش جدانشدنی از زندگی ما تبدیل شده که حتی تصور زندگی بدون آن هم مشکل خواهد بود. حال اگر این جاروبرقی از برند بوش باشد که ارزش آن خیلی بیشتر است. به همین خاطر در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا در خصوص تعمیر جاروبرقی بوش در اصفهان و رفع عیب آن توسط نمایندگی سروش سرویس صحبت کنیم. امیدواریم که مفید واقع گردد.

معرفی جاروبرقی بوش

بوش یکی از برندهای مطرح لوازم خانگی در دنیاست که جاروبرقی‌های باکیفیتی تولید می‌کند. جاروبرقی بوش هم یک نوع جاروبرقی است که توسط شرکت بوش تولید شده است. این جاروبرقی معمولاً با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن و قدرت بالا شناخته می‌شود. از جمله ویژگی‌های مفید آن می‌توان به قدرت مکش بالا، سیستم فیلتراسیون قوی، طراحی خاص و کارایی برتر آن اشاره کرد. برخی از مدل‌های بوش ممکن است دارای قایبت‌هایی برای اتصال به اینترنت برای ارتقاء تجربه کاربری باشند.

مزایای استفاده از جاروبرقی بوش

قبل از آنکه بخواهیم به سراغ تعمیر جاروبرقی بوش برویم، بهتر است با مزایا و اهمیت این دستگاه آشنا شویم. استفاده از جاروبرقی بوش ممکن است با مزایای زیادی همراه باشد، که می‌توان به برخی از آنها اشاره کرد:

 • جاروبرقی‌های بوش معمولاً دارای موتورهای قوی و سیستم‌های مکش با کارایی بالا هستند. این امر به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه در خرده‌کاری‌های روزانه خود داشته باشید.
 • برخی از مدل‌های بوش دارای سیستم‌های فیلتراسیون پیشرفته هستند که می‌توانند ذرات ریز و گرد و خاک را به خوبی جذب کنند.
 • محصولات بوش معمولاً دارای طراحی زیبا و کاربرپسندی هستند. این امر نه‌تنها به افزایش جذابیت ظاهری دستگاه کمک می‌کند، بلکه تجربه استفاده کاربر را نیز بهبود می‌بخشد.
 • برخی از مدل‌های جاروبرقی بوش ممکن است دارای تکنولوژی هوش مصنوعی باشند که به طور خودکار تنظیمات را بهینه‌سازی می‌کنند.
 • جاروبرقی‌های بوش عموماً دارای ویژگی‌هایی هستند که استفاده از آنها را آسان می‌کند، مانند سیستم‌های خالی کردن آسان مخزن گرد و غبار و تخلیه ساده آن.
 • شرکت بوش معمولاً مدل‌های مختلفی از جاروبرقی با ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوع تولید می‌کند که به کاربران انتخاب گسترده‌تری را ارائه می‌دهد.

هرچند که این مزایا ممکن است برخی از مدل‌های خاص بوش را توصیف کنند، باید به محصولات خاص و مدل‌های جاروبرقی بوش مورد نظر خودتان مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق‌تری دریافت کنید.

مشکلات متداول نیازمند تعمیر جاروبرقی بوش در اصفهان

جاروبرقی با برند بوش دارای مشکلاتی است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

روشن نشدن جاروبرقی

روشن نشدن دستگاه علاوه بر عیب سطحی، مشکل داخلی هم به شمار می‌آید. در واقع اگر راهکارها برای حل مشکلاتتان پاسخگو نبود، به احتمال زیاد نیاز به بررسی قسمت‌های داخلی دستگاه است. بدین منظور اول سیم جمع‌کن را بررسی نمایید. در صورتی که برق وارد سیستم سیم جمع کن شود اما دستگاه روشن نمی‌شود، همچنین این مورد ممکن است مرتبط با آسیب دیدگی‌های رله جاروبرقی باشد. عوامل دیگری که سبب روشن نشدن جاروبرقی می‌شود، قطع شدن مدار سریع جاروبرقی، خراب یا کثیف شدن زغال‌های آن و در نهایت و بدترین مورد سوختن موتور دستگاه است. برای تشخیص و حل مشکلات بهتر است به نمایندگی سروش سرویس مراجعه کنید.

افت قدرت مکش دستگاه

اگر دستگاه شما مکش قبلی را ندارد، علت می‌تواند مسدود شدن لوله جاروبرقی، پر شدن کیسه یا کثیف شدن فیلتر باشد. همواره قبل از تعمیر جاروبرقی بوش این سه بخش را بررسی کنید. زمان عوض کردن فیلتر بستگی به میزان کارکرد آن دارد و نمی‌توان به طور دقیق گفت که چه زمانی نیاز به تعویض آن داریم. بهترین راه این است که بعد از چند بار شستشوی دستگاه، اگر فیلتر دیگر به رنگ روشن درنیامد، آن را تعویض کنید. استفاده مداوم از جاروبرقی به مرور زمان، قدرت مکش آن را کاهش می‌دهد

تعمیر جرقه زدن جاروبرقی bosch در اصفهان

اگر دستگاه شما جرقه می‌زند، می‌توانید از نکات زیر برای تعمیر جاروبرقی بوش در محل استفاده کنید. سوختگی موتور بالشتک و آرمیچر جاروبرقی می‌تواند از علل ایجاد جرقه در جاروبرقی باشند. حال اگر مشکل جرقه در منزل حل نشد، می‌توانید با دفتر تعمیرگاه مجاز جاروبرقی بوش در نمایندگی سروش سرویس تماس بگیرید.

پخش بوی ناخوشایند از دستگاه

بوی ناخوشایند جاروبرقی، بویی شبیه بوی زباله یا بوی سوختگی است که از داخل دستگاه بیرون می‌آید. ممکن است این بو از پر شدن کیسه یا ماندن بقایای غذا در لوله دستگاه و محفظه جاروبرقی باشد. کافیست محلی که کیسه جاروبرقی در آن قرار دارد را باز کرده تا زباله مانده را بردارید یا لوله را تمیز کنید. برای تمیز کردن کیسه، نکات را در نظر داشته باشید که تقریباً بعد از اینکه کیسه جاروبرقی تا ۷۵ درصد پر شد، آن را تخلیه کنید. اگر بوی سوختگی از دستگاه می‌آید، فیلتر را بررسی نمایید. به غیر از فیلتر و احتمال مسدود بودن لوله، ممکن است سیم پیچی موتور یا برد دچار مشکل شده باشند. تعمیر و تعویض این قطعات توسط تعمیرکار ماهر، منجر به رفع مشکل شما می‌شود. در این موارد هرچه سریع‌تر و قبل از اینکه زیان بیشتری متحمل شوید آن را از برق جدا کنید.

تعمیر جاروبرقی بوش در اصفهان
تعمیر جاروبرقی بوش

خاموش شدن ناگهانی دستگاه

در بسیاری از موارد استفاده کنندگان جاروبرقی‌های بوش، گلایه می‌کنند که دستگاه آنها به صورت ناگهانی خاموش می‌شود. معمولاً خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی، از داغ شدن بیش از اندازه آن است. در این حالت دستگاه پیشرفته‌تر جریان برق را به صورت خودکار متوقف می‌کنند تا آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود.

جمع نکردن سیم از دیگر مشکلات نیازمند تعمیر جاروبرقی بوش در اصفهان

قبل از اقدام به تماس برای تعمیر جاروبرقی بوش، سیم را تا انتها بیرون آورید و مجدداً دکمه سیم جمع کن را فشار دهید. اگر مشکل برطرف نشد، باید سیم جمع کن مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا با تعویض برخی قطعات‌ مشکل برطرف شود.

خرابی برد جاروبرقی

خرابی ولوم جاروبرقی در برخی مواقع ممکن است به دلیل مشکل الکترونیکی باشد. این مشکل موجب می‌گردد که برد دستگاه دچار ایراد گردد. برد یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که روی بسیاری از وسیله‌های برقی آن را وصل می‌کنند. وظیفه اصلی برد جاروبرقی، کنترل قدرت جاروبرقی است. یکی از مهم‌ترین نشانه‌های خرابی ولوم که موجب کم و زیاد نشدن قدرت مکش می‌شود، خرابی برد است. اگر برد خراب باشد، امکان دارد که اصلاً دستگاه روشن نشده و جرقه جاروبرقی به وجود نیاید.

خرابی فیلتر هپا و هوا

فیلتر هوا باعث جلوگیری از ورود گرد و خاک و کثیفی به داخل موتور شده و فیلتر هپا وظیفه جلوگیری از ورود گرد و خاک به هوای محیط را بر عهده دارد. تعویض فیلتر جاروبرقی bosch هر ۶ ماه یک بار ضروری است. برای خرید این فیلترها می‌توانید با نمایندگی سروش سرویس در ارتباط باشید.

تعمیر خازن موتور معیوب در جاروبرقی بوش

خازن وظیفه دارد چرخش موتور را حفظ کند. اگر این قطعه خراب شود، موتور قدرت کافی برای چرخش را نخواهد داشت و ممکن است حتی روشن نشود یا اینکه به صورت تصادفی خاموش و روشن شود. در صورتی که به این موضوع شک داشتید، بهتر است با یک مولتی‌متر خازن را بررسی کنید. در صورتی که به این کار تسلط ندارید، با یک مرکز تعمیرات جاروبرقی بوش در اصفهان تماس بگیرید.

قطعات اصلی و تشکیل دهنده جاروبرقی bosch

جاروبرقی‌های بوش صرف نظر از مدل و تفاوت‌هایی که در ویژگی‌، فناوری و عملکرد دارند؛ دارای اجزایی هستند. برخی از این اجزا در ساختار و قسمت داخلی بدنه و برخی دیگر در کنار جاروبرقی بوش و به عنوان ابزار جانبی قرار گرفته‌اند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • موتور جاروبرقی بوش
 • کیسه جاروبرقی بوش
 • فیلتر جاروبرقی بوش
 • سری‌ های جاروبرقی بوش
 • لوله خرطومی جاروبرقی بوش
 • لوله تلسکوپی جاروبرقی بوش

انواع جاروبرقی بوش

معرفی انواع جاروبرقی بوش به شما در شناخت و استفاده درست از محصول کمک می‌کند. در ادامه با انواع آنها آشنا می‌شویم.

جاروبرقی کیسه‌ای بوش

یک نگاه اجمالی به بازار کافیست تا به شما نشان دهد، جاروبرقی کیسه‌ای بوش بخش بزرگی از بازار را از آن خود کرده است. این مسئله بدون شک ارتباط مستقیمی با کیفیت و کارایی بهتر آن دارد. کیسه این جاروبرقی در سه نوع کاغذی، پلیمری و پارچه‌ای طراحی و تولید شده که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را داشته و افراد با توجه به نیاز و سلیقه‌شان می‌توانند به سراغ خرید آنها روند. جاروبرقی کیسه‌ای بوش به واسطه فیلترهای متعدد به کار رفته در آن مقدار کمتری از گرد و خاک را به موتور می‌رساند و در نتیجه عمر بیشتری هم دارد.

جاروبرقی بدون کیسه بوش

جاروبرقی بدون کیسه نوع دیگری از جاروبرقی معرفی شده توسط این برند است که قدرت مکش بالایی دارد و همین مسئله توجه بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. هرچند که عدم وجود کیسه خطراتی را در حین تخلیه به وجود می‌آورد، با این حال باید پذیرفت هر محصولی علاوه بر مزایای فراوان ،معایبی را دارد .در واقع در زمان خرید جاروبرقی بوش باید ببینید چه چیزهایی برای شما در اولویت قرار دارد. حتی اگر در این مسیر دچار سردرگمی شوید و قدرت تصمیم گیری نداشته باشید، می‌توانید روی کارشناسان و متخصصان شرکت سروش سرویس حساب باز کنید.

هزینه تعمیر جاروبرقی بوش در اصفهان

بدون شک یکی از مهمترین معیارهای انتخاب نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش، قیمت خدمات آن است هزینه تعمیرات جاروبرقی بوش قبل از عیب یابی مشخص نیست. زیر عوامل مختلفی از جمله نوع مشکل، هزینه قطعات، اجرت متخصص و هزینه ایاب و ذهاب روی قیمت نهایی تاثیرگذار هستند. با این حال متخصصان تعمیر سروش سرویس برای رفاه شما عزیزان قبل از شروع تعمیر، هزینه تقریبی را به اطلاعتان خواهند رساند. در واقع فرایند اصلی تعمیر بعد از موافقت شما با هزینه شروع می‌شود.

عوامل موثر در کاهش نیاز به تعمیر جاروبرقی بوش

برای کاهش نیاز به تعمیر جاروبرقی و افزایش عمر مفید آن، به موارد زیر توجه کنید

 • برنامه‌ریزی نظافت منظم و تعویض کیسه گرد و غبار یا خالی کردن مخزن آن به موقع
 • تمیز کردن فیلترها و قطعات قابل جداشدن به صورت دوره‌ای
 • استفاده درست از جاروبرقی بر اساس دستورالعمل‌های تولید کننده
 • جلوگیری از جاذب شدن اشیاء بزرگ یا تراشیده در مکش جاروبرقی
 • انتخاب مدلی که با نیازهای خاص شما متناسب باشد
 • مطالعه نقدها و نظرات مرتبط با مدل خود به منظور اطمینان از کیفیت و عملکرد آن
 • جلوگیری از استفاده در شرایط محیطی خاص مانند محیط‌های خیلی خشن یا گرم.
 • انجام تعمیرات کوچک به صورت پیشگیرانه به جای اینکه مشکلات بزرگ‌تر شوند
 • استفاده از لوازم جانبی اصلی مانند کیسه گرد و غبار و فیلترهای معتبر که توسط تولید کننده تایید شده‌اند.
 • جلوگیری از برخورد، سقوط، یا آسیب‌های مکانیکی دیگر که ممکن است به قطعات جاروبرقی صدمه بزند
 • اطمینان از اینکه جاروبرقی در شرایط محیطی مناسب (دما و رطوبت) نگهداری می‌شود

با رعایت این موارد، می‌توانید عمر مفید جاروبرقی بوش خود را افزایش دهید و نیاز به تعمیر جاروبرقی بوش در اصفهان را به حداقل برسانید.

تعمیر جاروبرقی بوش در اصفهان

بهداشت و سلامت همواره از اهمیت بسیار بالایی در زندگی ما برخوردار است و این اهمیت در تعمیر و نگهداری دستگاه روزمره‌مان از جمله جاروبرقی بوش نیز به وضوح قابل تشخیص است. با افزایش تعداد مشتریان و خریداران جاروبرقی بوش، نیاز آنها به سرویس کار و تعمیرکار حرفه‌ای جاروبرقی بوش به شدت احساس می‌شود. در این راستا شرکت سروش سرویس با توجه به تجربه چندین ساله خود، اقدام به تامین لوازم خانگی بوش نموده و به عنوان تعمیرگاه جاروبرقی بوش در اصفهان آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر جاروبرقی بوش در محل شما بوده و بهترین خدمات در سریع‌ترین زمان ممکن را به شما ارائه خواهد داد.