تعمیر قهوه ساز زیمنس

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. تعمیر قهوه ساز زیمنس

از جمله محصولاتی که این روزها در اکثر خانه‌ها شاهد حضور آن هستیم، قهوه‌ساز زیمنس می‌باشد. به کمک این وسیله می‌توان بدون حضور در کافی شاپ یا رستوران، قهوه دلخواه خود را آماده و نوش جان کرد. قهوه ساز زیمنس ساخت کشور آلمان بوده و یکی از لوازمی است که قیمت قابل توجهی دارد. این محصول همانند محصولات برقی دیگر طی استفاده مکرر و طول مصرف دچار آسیب و خرابی می‌شود که نیاز به تعمیر قهوه ساز زیمنس در اصفهان پیدا می‌کند.

تعمیر قهوه ساز زیمنس در مقایسه با خرید وسیله جدید می‌تواند از نظر اقتصادی به صرفه و مطلوب باشد. به دلیل شرایط اقتصادی، اکثر مردم ترجیح می‌دهند که تعمیرات قهوه ساز زیمنس را نسبت به خرید در اولویت قرار دهند. تعمیرات قهوه ساز اگر به دست افراد و شرکت‌های متفرقه سپرده شود، هزینه‌های گزافی را برای شما به بار می‌آورد. پس انتخاب یک تعمیرکار و فرد متخصص از اصلی‌ترین مراحل تعمیرات این دستگاه می‌باشد. در این مطلب قرار است به بررسی این مساله بپردازیم.

قهوه ساز زیمنس چیست؟

قهوه ساز زیمنس یکی از محصولات شرکت زیمنس آلمان است که برای دم کردن و تهیه قهوه و اسپرسو به کار برده می‌شود. این دستگاه دارای طراحی زیبا، مدرن و کنترل کاملاً دیجیتال است که برای گرم کردن آب در دمای مناسب هم به کار برده می‌شود. از مزیت‌های قابل توجه آن می‌توان به کیفیت بالای قهوه تولیدی، عملکرد آسان و ظاهر زیبای آن اشاره کرد که البته قیمت آن نسبت به دیگر دستگاه‌های قهوه‌ساز کمی بالاتر است.

قطعات قهوه ساز زیمنس

جهت عیب‌یابی و تعمیر قهوه ساز siemens  قطعاً آشنایی با قطعات قهوه ساز می‌تواند کارساز باشد. در ادامه مطلب به این قطعات اشاره می‌کنیم.

  • نمایشگر قهوه ساز که برای نشان دادن اطلاعات مربوط به نوع قهوه‌ درخواستی، تعداد قهوه و زمان دیسکیل اسپرسوساز به کاربر بر روی قهوه ساز قرار گرفته است.
  • نازل قهوه برای ریختن قهوه داخل کاپ کاربرد دارد.
  • کلید فرمان قهوه ساز برای وارد کردن برنامه درخواستی نوع قهوه و غیره توسط کاربر قهوه استفاده می‌شود.
  • مخزن شیر قهوه ساز زیمنس برای تولید قهوه و انواع کاپوچینو الزامی می‌باشد. شیر مورد نیاز در داخل مخزن نگهداری می‌شود که توسط اتصالاتی به قهوه ساز وصل می‌شود.
  • مخزن آب قهوه ساز برای نگهداری آب مورد نیاز در قهوه ساز کاربرد دارد و تمیز بودن مخزن از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.
  • میکروسوئیچ قهوه ساز، قطعه الکترونیکی است که به صورت مکانیکی فعال می‌شود و با ارسال پالس الکترونیکی و قطعات دیگر باعث راه‌اندازی آنها می‌شود.
  • برد اصلی قهوه ساز، پمپ آب قهوه ساز، شیر برقی اسپرسو ساز، فلومتر، هیتر، آسیاب، دم کن و موتور از دیگر قطعات آن به شمار می‌آیند.

مشکلات رایج برای تعمیر قهوه ساز زیمنس در اصفهان

قهوه ساز زیمنس همانطور که در بالا اشاره کردیم، یک وسیله برقی بوده که از قطعات مختلفی تشکیل می‌شود. هر کدام از آنها ممکن است دچار آسیب و یا خرابی شوند که نیاز به تعمیر پیدا کنند. در ادامه به چند نمونه از مشکلات و خرابی‌های قهوه‌ساز زیمنس اشاره می‌کنیم که اگر با روش‌های گفته شده حل نشد، باید با نمایندگی‌ سروش سرویس برای تعمیر قهوه ساز siemens تماس بگیرید.

کم فشار شدن دستگاه

دارندگان دستگاه قهوه ساز زیمنس اصولاً با کم شدن فشار آن یا کاهش فشار قهوه خروجی از دستگاه مواجه می‌شوند. این خرابی ممکن است به علت آسیب دیدگی واشر گروپ باشد که با تعویض این قطعه می‌توان مشکل را برطرف نمود. از آنجایی که این قطعه هر سال باید تعویض شود و این کار تخصصی می‌باشد، پس برای تعویض آن می‌توانید با نمایندگی تعمیرات قهوه ساز زیمنس در تماس باشید.

تعمیر قهوه ساز زیمنس در اصفهان
مشکلات قهوه ساز زیمنس

روشن نشدن دستگاه

اگر دستگاه قهوه ساز شما روشن نشد، در وهله اول باید اتصال الکتریکی آن را بررسی نمایید و از سالم بودن فیوز برق و دو شاخه‌ی آن اطمینان حاصل کنید. چنانچه سیستم الکتریکی آن دچار آسیب نشده و مشکل از کابل نبود، به احتمال قوی برد الکتریکی دستگاه معیوب شده است. قطعه برد به عنوان مغز دستگاه عمل می‌کند و کارکرد دیگر بخش‌ها می‌تواند بستگی به این قطعه داشته باشد. در صورتی که برد خراب باشد، قطعات دیگر با اختلال روبرو می‌شوند. تعمیر آن به تخصص و دانش فنی بالایی نیاز دارد که شما می‌توانید برای تعمیر آن با نمایندگی‌های مجاز در ارتباط باشید.

گرم نبودن قهوه خروجی از قهوه ساز  SIEMENSE

دستگاه قهوه ساز به نوعی طراحی و ساخته شده که عصاره‌گیری قهوه را در دمای ۷۸ الی ۹۳ درجه سانتی‌گراد انجام می‌دهد. اگر دما بیش از این مقدار حرارت باشد، می‌تواند موجب سوختگی قهوه گردد. در صورت سوختگی، مزه تلخ‌ آن خوشایند نخواهد بود. به همین منظور نباید مثل چای انتظار موشیدنی بسیار داغ را داشته باشیم. ولی اگر سردی آن بیش از حد باشد و با گرم کردن فنجان روی وارمر نیز مشکل حل نشده باشد، ممکن است سنسورهای دمایی قهوه ساز یا قطعات برد و المنت آن دچار خرابی و آسیب شده باشند که نیاز به تعمیر فوری قهوه ساز زیمنس در اصفهان دارند.

خارج نشدن قهوه از دستگاه

در صورتی که پس از روشن کردن دستگاه قهوه ساز زیمنس، قهوه از دستگاه خارج نشد، با به کارگیری نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم، مشکل خود را به بهترین شکل حل نمایید. از مهمترین دلایلی که بیشترین تاثیر را در بروز این مشکل دارد، مربوط به عدم وجود آب در دستگاه می‌باشد. به همین دلیل واجب است که قبل از کار کردن با دستگاه ابتدا از وجود داشتن آب در دستگاه اطمینان حاصل کرده و در صورت نبود آب آن را پر کنید. در صورتی که دستگاه مورد استفاده مخزن ندارد و آب را مستقیماً از سیستم آب دریافت می‌کند، از متصل بودن آن مطمئن شوید. همچنین در صورتی که مقدار قهوه موجود در فیلتر دستگاه زیاد باشد، ممکن است این اتفاق رخ دهد.

تعمیر چشمک زدن چراغ‌های قهوه ساز زیمنس در اصفهان

معمولاً روند عملکرد اسپرسو ساز زیمنس به این شکل است که بعد از روشن کردن دستگاه، چراغ‌های چشمک زن آن مدام تا یک دقیقه به صورت آلارم چشمک زن فعالیت می‌کنند. بعد از آن دستگاه گرم شده و این چشمک‌ها ثابت می‌شوند. این نشانگر آن است که دستگاه برای عصاره‌گیری به دمای مطلوب رسیده است. حال اگر به طور مداوم و بدون ثابت ماندن، این چشمک زدن‌ها ادامه پیدا کند، اشکال کار می‌تواند از خرابی المنت، بویلر، سنسورهای دمایی و برد دستگاه باشد. همین امر باعث می‌شود وسیله شما به آن دمای مطلوب نرسد و اگر حرارت لازمه برقرار نباشد، عصاره‌گیری قهوه نیز به شکل مطلوب انجام نمی‌شود.  برای رفع این مشکل باید هرچه سریع‌تر به دنبال یک تعمیرکار حرفه ای قهوه ساز زیمنس در اصفهان بود.

عدم وجود کف بر روی اسپرسو یا قهوه آماده

چنانچه قهوه یا اسپرسو آماده شده کیفیت مطلوب و دلخواه شما را ندارد و یا میزان کف آن رضایت بخش نیست، می‌توان دلایل خامه ندادن قهوه ساز را پیگیری کرد. عدم کف اسپرسو می‌تواند در نتیجه دمای پایین دستگاه باشد. خروج قهوه از دستگاه اسپرسوساز با فشار پایین انجام می‌شود که در نتیجه کف به درستی شکل نخواهد گرفت. یا اینکه دستگاه دچار گرفتگی یا رسوب شده باشد. هر کدام از مواردی که عنوان شد، می‌تواند دلیل بر خرابی قطعه خاص باشد که تمام این موارد باید توسط یک تکنیسین کار ماهر و متخصص عیب یابی گردد.

باقی ماندن تفاله قهوه در قهوه ساز زیمنس

باقی ماندن تفاله قهوه در دستگاه قهوه ساز زیمنس یکی دیگر از مشکلاتی است که اغلب مصرف کنندگان دستگاه با آن مواجه می‌شوند. منشا بروز این مشکل می‌تواند به دلیل وجود عیب و ایراد در یکی از قطعات دستگاه باشد. در صورت مشاهده تفاله‌های باقیمانده از قهوه در دستگاه، بهتر است که فیلتر دستگاه را چک کنید. زیرا فیلتر دستگاه اسپرسو ساز یکی از قطعاتی است که خرابی‌ آن منجر به باقی ماندن تفاله‌های قهوه در دستگاه قهوه ساز می‌شود. به همین دلیل چک کردن یا تعویض فیلتر دستگاه در چنین مواقعی برای رفع مشکل واجب می‌باشد.

تعمیر نشتی آب قهوه ساز siemens در اصفهان

یکی دیگر از مشکلات رایجی که اغلب مصرف کنندگان اسپرسو ساز زیمنس با آن مواجه می‌شوند، نشتی آب دستگاه می‌باشد. در صورتی که شما نیز با چنین مشکلی روبرو شدید، می‌توانید با به کار بردن راهکارهایی که در این ادامه شرح می‌دهیم، مشکل خود را حل کنید. یکی از مهمترین دلایل بروز این مشکل، پوسیدگی و یا سوراخ شدن لوله ورودی آب دستگاه است. بنابراین واجب است که این قطعات را بررسی و سپس تعمیر کنید. از بهترین راه حل‌های رفع مشکل نشتی آب دستگاه قهوه ساز زیمنس، بررسی لوله و اتصالات آب می‌باشد. بنابراین در صورت مشاهده چنین مشکلی، سریعاً لوله و اتصالات را بررسی نمایید.

سر و صدای زیاد قهوه ساز

شنیدن سر و صدای زیاد دستگاه‌ قهوه ساز زیمنس به معنای وجود اختلال و خرابی در آنهاست. در صورتی که شما متوجه تولید صدای زیاد توسط دستگاه اسپرسو ساز زیمنس خود شدید، واجب است که ابتدا دلایل بروز آن را مورد بررسی قرار دهید. از جمله دلایلی که منجر به تولید سر و صدای زیاد این دستگاه می‌شود، وجود عیب و ایراد در پمپ دستگاه قهوه ساز است که باعث می‌شود دستگاه صدای زیادی ایجاد کند. به همین علت هنگامی که سر و صدایی از طرف دستگاه به گوشتان خورد، واجب است که این قسمت از دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که از دانه‌های درشت قهوه استفاده می‌کنید، تولید سر و صدای زیاد توسط دستگاه قهوه ساز چندان دور از انتظار نخواهد بود.

تعمیر قهوه ساز زیمنس در محل

امروزه اکثر تعمیرات وسایل برقی در محل زندگی و یا منزل شخص صورت می‌گیرد. تعمیر قهوه ساز زیمنس هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. این خدمات در محل می‌تواند برای مشتری مزایای بسیار زیادی داشته باشد. اولاً که تعمیر اسپرسو ساز زیمنس در منزل باعث می‌شود که از جابجایی محصول به تعمیرگاه جلوگیری شود و همچنین هزینه ای بابت انتقال نشود. همچنین عدم آسیب دیدگی وسیله حین جابجایی و انتقال به مرکز تعمیر از دیگر مزیت‌های آن است. با حضور تکنیسین در محل، شما می‌توانید از نزدیک بر پروسه تعمیر نظارت داشته باشید و شاهد نصب یا تعویض قطعات اورجینال باشید. تعمیر در محل با صرفه‌جویی در وقت، در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل وسیله را حل می‌کند و هزینه‌های جانبی را می‌کاهد.

هزینه تعمیر قهوه ساز زیمنس در اصفهان

نرخ تعمیر قهوه ساز زیمنس بر اساس نرخ تعیین شده توسط اتحادیه و مراکز مربوطه مشخص می‌شود. بر این اساس هزینه تعمیر قهوه ساز در تعمیرگاه مجاز و مرکزی سروش سرویس کاملا مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. مدل قدیم یا جدید بودن قهوه ساز شما و قیمت قطعات آن، بر قیمت تعمیرات تاثیر مستقیمی دارند. استفاده از قطعات فابریک و قطعات متفرقه برای رفع ایرادات و تعمیرات دستگاه و همچنین مدت زمان گارانتی آن هزینه سرویس را تغییر می‌دهد.

تعمیر قهوه ساز زیمنس در اصفهان

یکی از مهمترین مراحل تعمیرات قهوه ساز زیمنس مرحله عیب یابی آن می‌باشد. عیب یابی درست می‌تواند در تعمیر وسیله بسیار کمک کننده باشد و پروسه تعمیر را در کوتاه‌ترین زمان به پایان برساند. بدین منظور، پیشنهاد ما به شما، استفاده از نمایندگی سروش سرویس است. این نمایندگی از تکنسین‌های ماهر و آشنا به فناوری‌ها و پیچیدگی‌های سیستم استفاده می‌کند. نمایندگی سروش سرویس، علاوه بر تعمیرات برند زیمنس، تعمیرات دستگاه‌هایی با برندهای بوش، جنرال الکتریک و ال جی را بر عهده دارد. آنها در کمترین زمان قطعه معیوب و آسیب دیده شما را شناسایی کرده، سپس اقدام به تعمیر یا تعویض آن می‌کنند.