تعمیر فر توکار

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر فر توکار

خرابی قطعات فر توکار باعث ایجاد اختلال در کار شما می‌شوند و در این مواقع پیداکردن تعمیرکار فر توکار بوش به مهم‌ترین کار تبدیل می‌شود. در این مواقع کافی است با سروش سرویس بهترین مرکز تخصصی تعمیرات لوازم ‌خانگی در اصفهان تماس بگیرید. متخصصان سروش سرویس در کوتاه‌ترین زمان و بامهارت خود به‌خوبی از عهده  تعمیر فر توکار بوش و برندهای مختلف برمی‌آیند. تعمیر هر مدل فر توکار برقی و فر توکار گازی از دیگر خدمات سروش سرویس است که توسط تکنسین‌های ماهر انجام می‌شود.

معرفی انواع فر توکار

امروزه با توجه به افزایش استفاده از گاز رومیزی در آشپزخانه‌ها، فر توکار (کابینتی) نیز مورد استقبال قرار گرفته است. البته در رستوران‌ها، قنادی‌ها و مکان‌های دیگر نیز از فرهای کابینتی برای پخت غذا و شیرینی استفاده می‌کنند. خالی از لطف نیست که پیش از بررسی دلایل نیاز به تعمیر فر توکار ، با انواع فر توکار و بهترین برندهای موجود آن در بازار آشنا شوید.

فر توکار برقی

فر توکار برقی برای تولید حرارت از انرژی برق استفاده می‌کند. انرژی برق در این مدل از فرها توسط المنت‌های حرارتی در فضای داخل فر ساطع می‌شوند. در برخی از فرها فقط المنت حرارتی در پایین و در برخی دیگر در بالا و پایین فر توکار، المنت حرارتی برای پخش حرارت وجود دارد. همچنین در فر کابینتی برقی گریل نیز وجود دارد.

در فر توکار برقی حرارت به طور یکسان پخش می‌شود و پخت غذا سرعت بالاتری دارد. از مزایای فرهای توکار برقی وجود برنامه تمیزکردن خودکار فر و داشتن قفل کودک در کنار برنامه‌های مختلف پخت غذا است.

فر توکار گازی

فر توکار گازی برای تولید حرارت و انرژی از گاز شهری استفاده می‌کند و برای پخت یکنواخت غذا دارای یک شعله پخش‌کن در بالا و یکی در پایین است.

فر توکار برقی – گازی

این مدل از فرهای توکار از انرژی برق و گاز برای تولید حرارت و پخت غذا استفاده می‌کنند. در بیشتر فرهای توکار برقی – گازی، المنت و گریل برقی در بالا و شعله پخش‌کن گازی در پایین فر قرار دارد.
در حال حاضر بهترین برندهای فر توکار از لحاظ کیفیت ساخت و قطعات عبارت‌اند از:

 • فر توکار بوش
 • فر توکار زیمنس
 • فر توکار ال‌جی
 • فر توکار اخوان
 • فر توکار سامسونگ
 • فر توکار سینجر

اگر شما هرکدام از فرهای توکار برندهای بالا را برای آشپزخانه خود خریده‌اید، می‌توانید برای نصب، راه‌اندازی و سرویس فر از سروش سرویس کمک بگیرید. تکنسین‌های این مرکز تخصص و مهارت‌های لازم در نصب، سرویس و تعمیر فر توکار از هر مدل را دارند.

معرفی قطعات فر توکار

فر توکار نیز مانند وسایل دیگر از قطعاتی تشکیل شده است و بعضی از آن‌ها نقش مهمی در عملکرد فر دارند. شناخت قطعات اصلی نقش مهمی در شناسایی مشکل، کاهش هزینه تعمیر فر توکار و شناسایی زمان مناسب با تعمیرکار را دارد. قطعات مهم این نوع فر عبارت‌اند از:

 • دکمه‌های لمسی و صفحه‌نمایش: دکمه، ولوم یا کیت برنامه‌نویسی اولین قسمت خارجی قابل دید فرهای توکار است. توسط این قسمت، دستگاه روشن، خاموش می‌شود و برنامه‌ پخت غذا را می‌توانید تعیین کنید. توجه کنید در فرهای توکار قدیمی یا معمولی به‌جای دکمه‌های لمسی، ولوم‌‌ها قرار دارند.
 • ترموستات: در فر توکار مانند اجاق‌گاز و فرهای مبله، ترموستات وظیفه کنترل حرارت را بر عهده دارد. در مواقع افزایش زیاد حرارت داخل فر، ترموستات باعث خاموشی المنت و پخش حرارت می‌شود.
 • لامپ: لامپ، امکان دیده‌شدن داخل فر و وضعیت غذای در حال پخت را فراهم می‌کند.
 • المنت حرارتی: این قطعه، مخصوص فر توکار برقی و فر توکار برقی – گازی است. المنت کار تولید حرارت در فر توکار برقی را انجام می‌دهد.
 • فن کانوکشن (یکنواخت کننده): در بیشتر فرهای توکار فن کانوکشن برای پخش یکنواخت حرارت و پخت یکنواخت غذا وجود دارد.
 • فن خنک‌کننده: از سوختن فیوز، برد و قطعات دیگر بر اثر گرمای داخل فر جلوگیری می‌کند.
 • سنسور حرارتی: این قطعه، وظیفه اندازه‌گیری دما و اعلام دما به ترموستات را بر عهده دارد.
 • برد الکترونیکی: روشن و خاموش‌شدن المنت و کارکردن تمامی قطعات توسط برد الکترونیکی انجام می‌شود.

در صورت خرابی هر یک از این قطعات، باید با تعمیرکار ماهر فر توکارر بوش تماس بگیرید. اهمیت انتخاب تعمیرکار ماهر در این موضوع است که تکنسین متخصص با بررسی خرابی و برآورد هزینه تعمیرات، اقدام به تعمیر فر توکار یا تعویض قطعه خراب به نحوه صحیح می‌کند.

تعمیر فر توکار در محل

 مزایای ارائه خدمات سرویس و تعمیر فر توکار بوش در محل

ارائه خدمات نصب، تعمیر و سرویس فر در منزل شما، توسط تعمیرکارهای سروش سرویس مزایای زیر را دارد:

 • جابه‌جا نکردن دستگاه و جلوگیری از آسیب‌ رسیدن به دستگاه بر اثر جابه‌جایی
 • نظارت کامل بر نحوه کار تکنسین
 • جلوگیری از ‌صرف وقت زیاد از شما به‌خاطر نرفتن به تعمیرگاه
 • آسودگی خاطر بخاطر نظارت مستقیم بر استفاده از قطعات اصل و فابریک
 • انجام سریع‌تر خدمات تعویض یا تعمیر فر توکار

اکنون شما ساکنین اصفهان می‌توانید برای تعمیر و سرویس فر در منزلتان با بهترین نمایندگی تعمیرات فر توکار بوش در اصفهان تماس بگیرید. همچنین اگر دنبال نصاب فر توکار نیز هستید، تکنسین‌های این مجموعه می‌توانند نصب فر را با روش‌های اصولی و رعایت نکات ایمنی برای شما انجام دهند.

نکاتی برای دیرتر خراب‌شدن و نیاز به تعمیر فر توکار

جمله پیشگیری بهتر از درمان است در مورد شرایط نگهداری فر توکار و جلوگیری از خرابی و پرداخت هزینه تعمیر فر توکار نیز صدق می‌کند. شما می‌توانید با رعایت نکات زیر از خرابی‌های ناشی از استفاده نادرست از فر و نیاز به تعمیر آن جلوگیری کنید.

تمیزکردن منظم دستگاه

تمیزکردن اجزای داخلی فر بعد از استفاده باعث افزایش طول عمر آن می‌شود. توجه کنید فرهای توکار را به روش دستی و اتوماتیک می‌توانید تمیز کنید. اگر قصد تمیزکردن فر به‌صورت دستی دارید، بعد از قطع کردن برق دستگاه، درب و شیشه آن را با توجه به مطلب نوشته شده در دفترچه راهنما تمیز کنید.
قطعات داخلی که قابلیت جدا شدن دارند مثل سینی را از فر بیرون آورید و با آب ولرم بشویید و داخل فر را نیز با اسفنج نرم و مواد شوینده ملایم تمیز کنید. توجه کنید که داخل فر با برنامه اتوماتیک نیز تمیز می‌شود. فقط مدت زمان تمیز شدن با این روش حدود سه ساعت است و شاید در خانه بوی سوختگی غذا به‌خاطر پودر شدن باقیمانده مواد غذایی بپیچد.

استفاده از محافظ الکتریکی برق برای کاهش نیاز به تعمیر فر توکار

مانند هر وسیله برقی دیگری، نوسان برق می‌تواند به فر توکار نیز آسیب برساند و حتی باعث سوختن برد آن نیز شود. پس برای جلوگیری از خرابی و فر توکار در برابر نوسان برق باید از محافظ الکتریکی استفاده کنید.

اقدام به‌موقع برای تعمیر یا تعویض قطعات

در صورت بروز هرگونه مشکلی در دستگاهتان استفاده از آن را متوقف کنید و در اسرع وقت با تعمیرکار حرفه‌ای فر توکار بوش در اصفهان و سایر شهرهابرای رفع مشکل تماس بگیرید. برای جلوگیری از خسارات مالی بهتر است تا آمدن تعمیرکار، برق دستگاه را قطع کنید.

انجام به‌موقع سرویس فر توکار

برای بهبود عملکرد فر و جلوگیری از خرابی قطعات حداقل سالی یکبار اقدام به سرویس دستگاه کنید. توصیه می‌شود که سرویس فر توکار برقی و گازی را به متخصص آن بسپارید. شما می‌توانید برای سرویس فر توکار خود با تعمیرگاه معتبر فر توکار بوش تماس بگیرید.

سوالات رایج در مورد تعمیر فر توکار بوش و مشکلات مربوط به‌ آن

سوال‌های زیر، بیشترین سوال‌هایی هستند که تاکنون در مورد تعمیر انواع فر توکار از مجموعه سروش سرویس پرسیده شده است:

چرا لامپ دستگاه روشن نمی‌شود؟

لامپ توکار به‌خاطر سوختن، شل بودن یا متصل نبودن فر به برق رخ می‌دهد.

علت خاموش شدن ناگهانی فر چیست؟

در صورت خرابی سیستم تهویه، ترموستات، خرابی تایمر و عوامل دیگر، فر بلافاصله پس از روشن شدن ناگهان خاموش می‌شود. برای عیب‌یابی و رفع مشکل با یکی از مراکز تعمیر فوری فر توکار بوش تماس بگیرید.

علت کم شدن شعله فر توکار گازی چیست؟

در بیشتر مواقع کم‌شدن شعله گاز فر گازی به‌خاطر کم بودن فشار گاز یا کثیف شدن شعله فر یا وجود اشکال در شیر کنترل است. برای عیب‌یابی اصولی و رفع آن بهتر است از تعمیرکار حرفه‌ای کمک بخواهید.

چرا فر روشن نمی‌شود؟

در فرهای توکار خرابی ترموستات، برد الکترونیکی و سنسور دما می‌تواند علت روشن نشدن فر توکار باشد. در صورت نبود ایراد در قطعات گفته شده، باید با توجه به نوع فر، به بررسی قطعه متفاوت پرداخت. در فر توکار گازی، علت، می‌تواند کم بودن فشار گاز، مسدود شدن مسیر ورودی گاز یا جرقه‌زن گازی فر باشد. مشکل روشن نشدن فر توکار برقی نیز می‌تواند از سوختن یا خراب شدن المنت برقی به وجود بیاید.

هزینه تعمیر فر توکار بوش چقدر است؟

هزینه تعمیر فر توکار به عوامل مختلفی مانند نوع فر توکار، میزان خرابی، انصاف تعمیرکار و قیمت قطعه  بستگی دارد.

تعمیر فر توکار بوش در اصفهان

از قدیم گفته‌اند که کار را به کاردان بسپارید. در تعمیر فر توکار بوش نیز باید به این سخن توجه کرد و نصب، سرویس، تعمیر و تعویض قطعات را به تعمیرکار متخصص آن سپرد. در اصفهان شما می‌توانید برای انجام کلیه خدمات در خصوص فر توکار بوش به نحوه عالی روی مجموعه سروش سرویس حساب باز کنید. تعمیرکاران حرفه‌ای مرکز سروش سرویس با دقت و مهارت بالا، عیب‌یابی درست و استفاده از قطعات اصل در کنار قیمت منصفانه، در اصفهان حرف اول را می‌زنند.

برای همین استفاده از انواع خدمات در زمینه تعمیرات لوازم‌خانگی و فر توکار بوش توسط سروش سرویس، بهترین راه برای داشتن دستگاهی با عملکرد عالی و به‌خوبی روز اول است. برای دریافت هرگونه مشاوره و درخواست خدمات نصب، راه‌اندازی و تعمیر انواع فر توکار با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۳۳۰۲۶۱۵۲ –  ۰۹۱۲۰۹۱۳۶۹۱