کدهای خطای یخچال جنرال الکتریک

 1. خانه
 2. chevron_left
 3.  کدهای خطای یخچال جنرال الکتریک

در این نوشته در مورد ارورهای یخچال جنرال الکتریک و روش‌های برطرف کردن آنها با شما صحبت خواهیم کرد.
یخچال فریزر جنرال الکتریکی ساخت کمپانی آمریکایی بوده که در ۶ مدل مختلف تک درب، یخچال فریزر، یخچال دوقلو، فریزر تک سایز، ساید بای ساید و فرنچ تولید و عرضه می‌گردد. این مدل یخچال‌ها همانند سایر یخچال‌های هوشمند، دارای قابلیت هوشمند عیب یابی می‌باشند. آنها قادر به نمایش ارورهای مختلف بر روی صفحه نمایش دستگاه هستند.
اگر اروری روی نمایشگر یخچال فریزر جنرال الکتریک خود دارید و معنای آن را نمی‌دانید، این مطلب را از دست ندهید و تا انتها مطالعه کنید. اکثر یخچال‌های جدید مجهز به سیستم عیب یابی هستند که یخچال جنرال الکتریک هم از این قاعده مستثنا نخواهد بود. در صورت بروز مشکل، با نشان دادن کد ارور آن بر روی صفحه نمایشگر، وجود عیب در یخچال را بیان می‌نماید.

شایع‌ترین ارورهای یخچال جنرال الکتریک

اگر در مواردی بدون داشتن دانش فنی، دست به تعمیر یخچال جنرال الکترونیک بزنید، ممکن است آسیب جدی به یخچال وارد آورید. در این موارد حتماً باید از یک تعمیرکار حرفه ای یخچال جنرال در اصفهان کمک بگیرید حتی برای شناسایی ارورها هم بهتر است سر خود وارد عمل نشوید. در ادامه انواع این ارورها را معرفی می‌کنیم.

کد خطای  cc

این کد خطا بیانگر بالا بودن دمای یخچال بیش از حد معمول و نرمال دستگاه است. در واقع اگر دمای یخچال در مدت ۲ ساعت اخیر بیش از حد معمول دستگاه باشد، این ارور یخچال جنرال الکتریک بر روی صفحه نمایشگر دستگاه مشاهده می‌گردد. این کد خطا به دلیل معیوب بودن و خرابی لاستیک دور درب یخچال، باز بودن طولانی مدت و یا باز و بسته کردن زیاد یخچال به وجود می‌آید. از این رو برای رفع آن، بسته بودن کامل درب دستگاه را چک کنید. اگر مشکل و ایراد در این قسمت بود و لاستیک دور درب فرسوده شده بود، باید به تعویض این قطعه اقدام نمایید.

ارور ci یخچال فریز جنرال الکتریک

این ارور از ارورهای یخچال جنرال الکتریک بیانگر وجود ایراد و یا مشکل در خرابی یخ ساز دستگاه است. اگر قطعه یخ ساز دستگاه به درستی کار نکند، احتمالاً تکه‌های کوچک یخ در قالب گیر کرده و یا منبع آب یخ ساز ایراد دارد. باید ابتدا قطعه جای یخی دستگاه را چک و بررسی نمایید. در صورت انسداد این بخش، گرفتگی آن را برطرف نمایید. در غیر این صورت قطعه یخ‌ساز باید تعویض گردد تا این کد خطا از بین برود.

کد  tc

این کلمه مخفف Turbo cool منظور سیستم گرمایشی سریع دستگاه است که به عنوان کد خطا و یا ارور یخچال در نظر گرفته نمی‌شود. در واقع یکی از قابلیت‌های دستگاه بوده که وظیفه کاهش سریع دمای یخچال را به عهده دارد. از این رو اگر شاهد روشن بودن این دکمه در پنل دستگاه بودید، با فشار دادن دکمه مربوطه آن را خاموش کنید تا این کد خطا از روی صفحه نمایشگر دستگاه پاک شود.

ارور TF یخچال جنرال الکتریک

نمایش کد tf همانند ارور tc مشکل در دستگاه محسوب نمی‌شود. در واقع  اشاره به سیستم سرمایشی سریع فریزر دارد که در صورت فعال بودن این گزینه، شاهد سرعت بالای سرما و یخ در قسمت فریزر دستگاه خواهید بود. از این رو برای پاک کردن و غیر فعال نمودن این کد تنها لازم است که دکمه turbo freeze را در تنظیمات پنل دستگاه خاموش نمایید.

ارور PF

یکی از ارورهای یخچال فریزر general electric کد خطای pf می‌باشد که بیانگر وجود مشکل در برق ورودی کمپرسور یا موتور دستگاه است. این کد خطای یخچال مهم‌ترین و خطرناک‌ترین ارور دستگاه بوده که توصیه می‌کنیم در صورت مشاهده، از تکنسین ماهر سروش سرویس کمک بخواهید. تکنسین‌ها برای رفع این کد خطای یخچال جنرال باید تمامی مسیر برق، از دو شاخه تا سیم دستگاه و حتی برق یخچال را نیز چک و بررسی نمایند. در واقع اگر ولتاژ بیشتر و یا کمتر از حد مجاز باشد، این ارور را در دستگاه به وجود خواهد آورد. توجه داشته باشید که حتماً از محافظ برق برای دستگاه استفاده کنید تا آسیبی به یخچال وارد نگردد.

کد خطای DE یخچال جنرال الکتریک

این ارور بیانگر وجود ایراد در سیستم دیفراست دستگاه بوده، در واقع اگر سیستم دیفراست و یا یخ زدایی یخچال در مدت زمان ۲۴ ساعت اخیر به درستی کار نکرده باشد و قطعه معیوب شود، دستگاه این نقص فنی را به صورت نمایش کد خطای de نشان می‌دهد. توصیه می‌کنیم که برای رفع این خطا، دلایل دیفراست نکردن یخچال و عیب یابی و چک کردن قطعات مرتبط با دیفراست دستگاه و بررسی دقیق المنت، سوکت‌های سنسور، اپراتور و قطعات دیفراست توسط یک تکنسین ماهر انجام شود.

 کد خطای DFیخچال general electric

کد خطای df بیانگر وجود ایراد و نقص در قطعات هیت دیفراست، سنسور المنت و تایمر دستگاه است. این مورد از ارورهای یخچال جنرال الکتریک زمانی که فرایند یخ زدایی در زمان ۲۴ ساعت اخیر در دستگاه انجام نشود، بر روی صفحه نمایشگر ظاهر خواهد شد. از این رو شاهد متوقف شدن سیکل برودتی و خنکسازی یخچال فریزر و گرم شدن دستگاه خواهید بود.

کدهای خطای یخچال جنرال الکتریک
کدهای خطای یخچال جنرال الکتریک

ارور E2 یخچال جنرال الکتریک

این ارور یخچال جنرال به معنای وجود مشکل در برد دستگاه می‌باشد. در واقع برد یخچال مهمترین و حساس‌ترین قسمت دستگاه بوده که در صورت وجود مشکل در این بخش و عدم رفع سریع آن، شاهد بروز مشکلات دیگر و خرابی کامل دستگاه می‌شوید. از این رو در صورت مشاهده این کد خطا در یخچال، از دستکاری کردن اجتناب کرده و یخچال را سریعاً خاموش کنید و با نمایندگی جنرال الکتریک تماس بگیرید.

کد  FF

این ارور نشان دهنده مشکل در بخش فریزر دستگاه است. زمانی که دمای فریزر دستگاه شما به بیشتر از حد مجاز رسیده و یخ مواد داخل آن آب شود، این ارور نمایان خواهد شد. دلیل این موضوع می‌تواند در درجه اول باز بودن درب فریزر و پس از آن خراب شدن لاستیک بین درب و بدنه باشد. بعد از اینکه مشکل را بررسی و حل کردید، دکمه system  check را فشار دهید.

ارور E2 یخچال فریزر جنرال الکتریک

ظاهر شدن کد ارور E2 در یخچال فریزر جنرال به علت ایراد برد کنترل الکترونیکی است. برای رفع کد ارور E2 یخچال، برد کنترل الکترونیکی و سیم‌های آن را بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را تعویض نمایید.

کد F303

نمایان شدن ارور F303 در یخچال فریزر جنرال الکتریک، به این علت است که یخ زدایی به مدت 1 ساعت کار نکرده و درب‌ها به مدت 1 ساعت بسته بوده‌اند. همچنین دمای ترموستات به بالای 24 درجه سانتی گراد رسیده است.

ارور F304 یخچال فریزر جنرال الکتریک

دلیل ارور F304 در یخچال فریزر جنرال الکتریک این است که عملکرد یخ زدایی به مدت یک ساعت کار نکرده است، درب‌ها نیز به مدت 1 ساعت بسته بودند و دمای ترموستات FZ به بالای 22.5 درجه سانتی گراد رسیده است.

ارور F507 یا F508

دلیل ارور F507 یا F508 در یخچال فریزر جنرال این است که سیم ورودی سوئیچ پدال آب سرد ایراد پیدا کرده است. جهت برطرف نمودن ارور F507 یا F508 در یخچال فریزر جنرال الکتریک، سوئیچ پدالی و سیم کشی آن را بررسی کنید.

ارورهای F509 و F510 یخچال جنرال الکتریک

ارور F509 یا F510 به معنی ایراد سیم ورودی سوئیچ T&P آب گرم است. در صورت مواجه شدن با کد ارور F509 یا F510 در یخچال فریزر جنرال الکتریک برای رفع آن، سوئیچ T&P آب گرم و سیم کشی آن را بررسی کنید.

کد F515

نمایان شدن ارور F515 در یخچال فریزر جنرال الکتریک به دلیل مشکل درایور رله برد الکترونیکی درب است. هنگام مشاهده ارور F515 در یخچال، برد الکترونیکی درب را تعویض کنید.

خطای HRS در یخچال جنرال الکتریک

کد ارور HRS در یخچال فریزر جنرال الکتریک نشان دهنده گیر کردن دستگاه در حالت یخ زدایی است. در صورت نمایش کد ارور HRS در این یخچال، برد کنترل الکترونیکی اصلی و سیم کشی آن را چک کنید و در صورت وجود خرابی، آن‌ها را تعویض کنید.

ارور Sy EF

ظاهر شدن ارور Sy EF به خاطر مشکل بین موتور فن و برد کنترل الکترونیکی است. برای رفع مشکل کد خطای Sy EF یخچال جنرال الکتریک سیم کشی بین فن اواپراتور و برد کنترل را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز به طور ایمن به برق وصل شده است. همچنین می‌توانید برق دستگاه را به مدت 5 دقیقه قطع و دوباره وصل کنید.

ارور 88 یا 89

ارور 88 یا 89 یخچال فریزر جنرال الکتریک نشان دهنده وجود ایراد برق است. در صورت مشاهده کد ارور 88 یا 89 در یخچال، آن را به مدت 5 دقیقه از برق بکشید، سپس دوباره به برق وصل کنید. اگر مشکل برطرف نشد از یک تعمیرکار جهت تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک و تعویض برد کنترل الکترونیکی کمک بگیرید.

چه زمانی برای کمک، با سروش سرویس تماس بگیرید؟

یخچال جنرال الکتریک دارای سیستم خاصی است که می‌تواند مشکلات داخلی دستگاه را به صورت کد اروری بر روی نمایشگر نشان دهد. هر یک از کدهای خطا دارای معانی خاصی بوده و نقص فنی اجزای مختلف دستگاه را نشان می‌دهند. برطرف نکردن این خطاها و ارورهای جزئی منجر به خرابی دستگاه و ایجاد مشکلات بزرگتری برای آن خواهد شد. به همین دلیل اولین اقدام مصرف کنندگان پس از تشخیص کدهای خطای یخچال جنرال الکتریک، تعمیر آن است. تعمیر یخچال جنرال الکتریک کاری تخصصی بوده و تنها توسط تعمیرکاران متخصص سروش سرویس امکان‌پذیر می‌باشد.

راه‌های جلوگیری از بروز ارورهای یخچال جنرال الکتریک

برای جلوگیری از بروز کد خطا در یخچال جنرال ، می‌توانید اقداماتی انجام دهید تا عملکرد یخچال بهینه باقی بماند. در اینجا چند نکته کلیدی آورده شده است:

 • اطمینان حاصل کنید که یخچال به درستی به یک منبع انرژی پایدار و قوی متصل شده باشد. از ولتاژ مناسب و جریان استاندارد استفاده کنید.
 • یخچال را به طور منظم تمیز کرده و از سرریز کردن یخ و رسوبات جلوگیری کنید. بطور منظم درب یخچال را بررسی کنید و اطمینان حاصل نمایید که درست بسته شده باشد.
 • تنظیمات دما را به صورت صحیح انجام دهید. برچسب‌های دمای مناسب برای یخچال و فریزر را بررسی کنید و تنظیمات را به دماهای مناسب انجام دهید.
 • یخچال را در یک محل مناسب و بدون مشکلات دمایی قرار دهید. از قرار گیری در نزدیکی افتاب و منابع گرمایی خودداری کنید.
 • از قطعات یدکی و لوازم جانبی اصلی استفاده کنید تا کیفیت عملکرد یخچال حفظ شود.
 • مرتباً فیلترهای یخچال را تمیز کنید. گرد و خاک می‌تواند باعث مسدود شدن جریان هوا و بروز مشکل شود.
 • لوله‌های عقب یخچال را تمیز نگه دارید تا گردش هوای مناسب برقرار باشد.
 • دمای یخچال را در محدوده توصیه شده تنظیم کنید. دمای بسیار پایین می‌تواند باعث یخ زدگی و مشکل شود.
 • از بارگذاری بیش از حد یخچال خودداری کنید. فضای کافی برای گردش هوا لازم است.
 • درِ یخچال را مدت طولانی باز نگه ندارید. این کار باعث اتلاف انرژی و خرابی زودرس می‌شود.

امیدوارم این توصیه‌ها بتواند از بروز خطا در یخچال شما جلوگیری کند.

سخن پایانی

یخچال جزء لوازم برقی مهم در آشپزخانه است که نمی‌توان آن را آسیب دیده رها کرد و باید سریعاً تعمیر نمود تا مواد غذایی آن فاسد نشوند. یکی از برندهای یخچال موجود در بازار، برند جنرال الکتریک است. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع ارورهای یخچال جنرال الکتریک آشنا کنیم تا دانش شما را در این زمینه ارتقا دهیم. در طول متن راه‌های رفع ارور یخچال جنرال الکتریک را شرح دادیم. آگاهی ما از هر ارور و پیشگیری از آنها از ایجاد مشکلات سنگین جلوگیری کرده و نقش موثری در افزایش طول عمر لوازم دارد.
بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که در صورت مواجهه با هر کدام از ارورها، حتماً با مجموعه سروش سرویس در تماس باشید. مجموعه سروش سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در اصفهان، آماده ارائه کلیه خدمات مرتبط با رفع ارورها و کدهای خطا و دیگر موارد نظیر نصب، سرویس و تعمیر دستگاه‌ها می‌باشد.