تعمیر ماشین لباسشویی

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. تعمیر ماشین لباسشویی

امروزه، تصور شستن تمام لباس‌ها با دست مانند کابوسی وحشتناک است. سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی و همچنین شناخت برندهای محبوب لباسشویی، استفاده صحیح و اصولی از آن، اهمیت زیادی دارد. ماشین لباسشویی از مهم‌ترین لوازم خانگی برای داشتن لباس‌های تمیز است. لباسشویی کار همه افراد را در شستن لباس‌ها در حجم کم یا زیاد را خیلی راحت کرده است. علاوه بر راحتی کار، استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن پارچه، لباس و پتو باعث صرفه‌جویی در آب و زمان افراد می‌شود. با این اوصاف در صورت خرابی ماشین لباسشویی، یافتن مرکز تعمیر ماشین لباسشویی بسیار ضروری است پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی انواع ماشین لباسشویی

در زمان گذشته، انسان‌ها برای شستن لباس‌های خود از دست استفاده می‌کردند که انرژی زیادی از آن‌ها می‌گرفت. برای همین بشر به فکر راحت‌تر کردن کار خود برای شستن لباس‌ها افتاد و در دهه ۸۰ میلادی اولین ماشین لباسشویی اختراع شد. هرچند اولین ماشین لباسشویی‌ تاریخ با دست، کار می‌کرد. بعد از مدتی به ‌دلیل استقبال زیاد مردم، مدل برقی و پیشرفته آن اختراع شد. از آن زمان به بعد، مدل‌های ماشین لباسشویی شروع به تغییر و پیشرفت کردند تا به مدل‌ها و کارایی‌های مختلف رسیدند به طوری که با خرابی ماشین لباسشویی شست‌وشوی لباس‌ها به مشکلی پیچیده تبدیل می‌شود.

پیش از بیان نکات مربوط به تعمیر ماشین لباسشویی بهتر است مختصری در مورد انواع آن صحبت کنیم. انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار عبارت‌اند از:

ماشین لباسشویی درب از جلو

ماشین لباسشویی‌ درب از جلو به‌خاطر استفاده راحت و صدای کم در اکثر خانه‌ها دیده می‌شود. در اکثر مدل‌های جدید لباسشویی درب از جلو، نیازی به دو شیر آب سرد و گرم مجزا نیست و سیستم هوشمند ماشین با توجه به درجه آب را گرم می‌کند.پیشرفته‌ترین فناوری در خصوص شستن لباس‌ها مثل حالت شستشو بدون نیاز به اتوکشی لباس و حالت شستشوی دستی را ماشین لباسشویی‌های نسل جدید درب از جلو دارند. همچنین در مدل‌های جدید ماشین لباسشویی دو درب از جلو شما می‌توانید در حین شستشو، لباس جدیدی را به لباس‌های شستشو اضافه کنید.

ماشین لباسشویی درب از بالا

این مدل از لباسشویی به‌خاطر حالات شستشو کمتر و صدای بیشتر از مدل درب از جلو طرفداران کمتری دارد.در لباسشویی‌های درب از بالا به دو شیر آب گرم و سرد در محل قرارگیری ماشین نیاز است. برای همین در مکان‌هایی با یک شیر آب نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

ماشین لباسشویی دوقلو

در ابتدا، ماشین لباسشویی دوقلو فقط به‌صورت درب بالا وجود داشت؛ اما در حال حاضر این ماشین لباسشویی دارای سه مدل ۱- دو درب از بالا ۲- یک درب از بالا و یک درب از جلو ۳- دو درب از جلو است.این مدل ماشین لباسشویی‌ها ظرفیت بالایی برای شستشو دارند، به‌خصوص در مدل‌هایی که هر دو درب برای شستشو لباس است. هر چند که در این مدل‌ها دیگر خبری از خشک‌کن نیست. در بعضی از ماشین لباسشویی‌های دوقلو یک درب کار خشک‌کن و درب دیگر کار شستشو را انجام می‌دهد.

ماشین لباسشویی قابل‌حمل

ماشین لباسشویی قابل‌حمل برای افرادی که زیاد به سفر می‌روند یا دانشجویان خوابگاهی مدلی ایده‌آل حساب می‌شود و به دلیل قابل حمل بودن، تعمیر ماشین لباسشویی از این نوع، بسیار ساده‌تر است. این مدل ماشین لباسشویی با قابلیت کار با باطری و برق به‌عنوان ماشین لباسشویی مسافرتی نیز شناخته می‌شود.
تمام مدل‌های ماشین لباسشویی از مدل درب از جلو گرفته تا قابل‌حمل با ظرفیت‌های مختلف در بازار وجود دارند. همچنین به‌غیر از ماشین لباسشویی قابل‌حمل، بقیه مدل‌های ماشین لباسشویی مدل‌های نیمه اتوماتیک، اتوماتیک، تسمه دار و بدون تسمه‌ دارند.

برندهای تعمیر ماشین لباسشویی

در حال حاضر در بازار ایران می‌توانید انواع لباسشویی را با برندهای خارجی و ایرانی پیدا کنید. بعضی از برندها در تولید مدل خاصی از ماشین لباسشویی (درب از بالا، دوقلو یا درب از جلو) محبوبیت و مهارت بیشتری دارند. برای همین در خرید ماشین لباسشویی، توجه به نوع برند اهمیت زیادی دارد. برندهای معروف با توجه به انواع ماشین لباسشویی به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند.

 بهترین برندهای تعمیر ماشین لباسشویی درب از بالا

از لحاظ کارایی، کیفیت و شکل ظاهری برندهای محبوب ایرانی و خارجی این نوع از ماشین لباسشویی عبارتند از:

 • ماشین لباسشویی ال‌جی
 • ماشین لباسشویی سامسونگ
 • ماشین لباسشویی بوش
 • ماشین لباسشویی هیتاچی
 • ماشین لباسشویی پاکشوما
 • ماشین لباسشویی شارپ
 • ماشین لباسشویی اینتر نشنال آنیل

بهترین برندهای ماشین لباسشویی درب از جلو

از نظر مصرف‌کنندگان، بهترین برندها به‌خاطر استفاده از جدیدترین فناوری‌ها، زیبایی و کیفیت برندهای زیر هستند.

 • ماشین لباسشویی بوش
 • ماشین لباسشویی ال‌جی
 • ماشین لباسشویی سامسونگ
 • ماشین لباسشویی اسنوا
 • ماشین لباسشویی پاکشوما
 • ماشین لباسشویی بکو
 • ماشین لباسشویی دوو

بهترین برندهای ماشین لباسشویی دوقلو

بهترین ماشین لباسشویی دوقلو در بین برندهای زیر می‌توانید پیدا کنید.

 • ماشین لباسشویی دوقلو ال‌جی
 • ماشین لباسشویی دوقلو بوش
 • ماشین لباسشویی دوقلو سامسونگ
 • ماشین لباسشویی دوقلو پاکشوما
 • ماشین لباسشویی دوقلو الگانس
 • ماشین لباسشویی دوقلو فریدولین
 • ماشین لباسشویی دوقلو کرال

توجه به برند، به‌خاطر نقش آن در کیفیت، کارایی بهتر، طول عمر بالاتر دستگاه و خرابی ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد. همچنین برندهای محبوب به‌دلیل وجود قطعات اصلی در بازار و تکنسین‌های متخصص بابت سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی یک به هیچ از بقیه برندها جلو هستند.

تعمیر ماشین لباسشویی

نکات مهم نگهداری از دستگاه برای کاهش نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی

خراب شدن ماشین لباسشویی یا افت عملکرد آن با توجه به هزینه تعمیر ماشین لباسشویی یا تعویض آن خانواده را دچار دردسر می‌کند؛ بلکه یافتن تعیرکار ماشین لباسشویی بوش و سایر برندها نیز خود چالش بعدی خانواده است. بنابراین، نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد. برای حفظ سلامت و طول عمر لباسشویی بهتر است به نکته‌های زیر توجه کنید.

 • نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی را توسط نمایندگان و تکنسین‌های مجاز انجام دهید.
 • برای جلوگیری از هزینه هنگفت تعمیرات، انجام سرویس‌های دوره‌ای ماشین لباسشویی را فراموش نکنید.
 • روی ماشین لباسشویی، وسایل سنگین مثل مایکروفر نگذارید.
 • برای شستشوی هر نوع لباس از برنامه شستشو مخصوص همان جنس لباس استفاده کنید.
 • پودر و مواد شوینده باکیفیت را به‌اندازه لازم داخل جاپودری بریزید.
 • ماهی یک‌بار جاپودری را با آب گرم بشویید.
 • بعد از شستشو لباس‌ها، لاستیک و دیگ ماشین لباسشویی را با پارچه نخی تمیز خشک کنید.
 • بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی، داخل آن لباس نریزید.
 • یک یا دو بار در سال با برنامه پاک‌سازی درام (شستشو خودکار) ماشین لباسشویی خود را بشویید. در صورت نداشتن حالت پاک‌سازی درام، ماشین لباسشویی Bosch و… را با داغ‌ترین آب و آبکشی اضافه به همراه پودر و بدون لباس روشن کنید.
 • قبل از قرار دادن لباس‌ها در ماشین، جیب‌ آن‌ها را خالی کنید تا هیچ چیزی مثل دستمال‌کاغذی، سکه یا گیره داخل جیب‌ها نباشد.
 • فیلتر ماشین لباسشویی را هرچند ماه یک‌بار تمیز کنید.
 • در صورت خراب شدن دستگاه، تعمیر ماشین لباسشویی را به نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی بسپارید.
 • از مواد سفیدکننده در ماشین لباسشویی استفاده نکنید زیرا مواد سفیدکننده به‌ ماشین آسیب می‌زنند.

با رعایت موارد فوق، میانگین عمر ماشین لباسشویی افزایش پیدا می‌کند.

مشکلات رایج در زمان تعمیر ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی مانند دیگر لوازم برقی و خانگی طول عمری دارد. بعد از چندین سال یا در مدت زمان کمتری شاید ماشین لباسشویی دچار مشکل و خرابی ‌شود. آشنایی با انواع خطاها و مشکلات ماشین لباسشویی بوش و دیگر برندها می‌تواند شما را از دست هزینه‌های زیاد تعمیرات یا تعویض نجات دهد. اما توجه داشته باشید که رفع تمامی مشکلات لباسشویی از عهده شما خارج است و بهتر است که هر چه سریعتر با یک مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

 روشن نشدن ماشین لباسشویی

این حالت به دلیل‌های مختلفی مثل خرابی میکرو سوییچ، کابل برق یا خرابی کلید روشن/ خاموش اتفاق می‌افتد. در صورت این مشکل با تعمیرکارهای مجاز سروش سرویس برای رفع آن تماس بگیرید.

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بعد از روشن شدن

بعد از روشن شدن لباسشویی، باید آب وارد آن شود. در صورت وارد نشدن آب، ابتدا وصل بودن آب، سپس باز بودن ورودی شیر آب و تمیزی فیلتر ورودی شیر الکتریکی را بررسی کنید. در صورت درست بودن این موارد، مشکل می‌تواند مربوط به شیر برقی، هیدروستات، تایمر یا برد الکتریکی باشد و باید توسط تعمیرکار بررسی شود.

انجام ندادن عملیات دیگر شستشو پس از آبگیری

در صورت خرابی هیدرو استارت، سوختن موتور تایمر یا قطع شدن سیم رابط بین موتور تایمر و هیدرو استارت این مشکل پیش می‌آید.

نشت آب از لباسشویی هنگام کار

از دلایل تعمیر ماشین لباسشویی Bosch و برندهای دیگر این مورد به دلایل مختلف از قبیل ترک شیلنگ تخلیه، استفاده زیاد از پودر یا مواد شوینده، بسته نبودن کامل درب یا خرابی لاستیک دور درب رخ دهد. اگر نشت آب مربوط به جاپودری، بسته نشدن درب یا پودر زیاد نباشد برای عیب‌یابی با تعمیرکار تماس بگیرید.

خشک نشدن لباس‌ها

اشکال خشک نشدن لباس‌ها مربوط به مشکل فنی می‌شود و برای حل این مشکل از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا قسمت‌های مختلف دستگاه را مورد بررسی و بازبینی قرار دهد و مشکلات ایجاد شده را رفع نماید.

لرزش شدید ماشین حین آبگیری

از دلایل تعمیر ماشین لباسشویی هنگام لرزش ماشین، ابتدا سطح قرارگیری و پایه‌های دستگاه را جهت تراز بودن آن بررسی کنید. در صورت حل نشدن لرزش، مشکل می‌تواند بابت خرابی تایمر، پمپ آب، تسمه، بلبرینگ یا پیچ‌های ایمنی باشد و تعمیر آن‌ها توسط باید توسط مراکز تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی انجام شود.

تخلیه نکردن آب

مهمترین دلیل برای تخلیه نشدن آب، گرفتگی فیلتر پمپ یا شیلنگ تخلیه است. در مرحله اول فیلتر تخلیه را برعکس عقربه‌‌های ساعت بچرخانید تا باز شود، سپس آن را بشویید. اگر مشکل حل نشد، ایراد می‌تواند از پروانه پمپ یا الکتروپمپ است و باید تعویض شود.

برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

برای عیب‌بایی مشکل برق بدنه، اول اتصال سیم ارت و لولای درب ماشین را بررسی کنید. در صورت وصل بودن ارت مشکل به دلایل زیر می‌تواند باشد:

 • سوختن موتور ماشین لباسشویی
 • نشت برق از قطعات الکتریکی مثل خازن
 • شکستن لولای درب ماشین لباسشویی

عیب‌یابی و تعمیر هرکدام از موردهای بالا باید توسط بهترین تعمیرکار لباسشویی در اصفهان انجام شود.

قطع نشدن آبگیری

اولین دلیل برای این حالت، مشکل در شیر ورودی آب به ماشین لباسشویی است. برای بررسی شیر ورودی پس از قطع برق دستگاه، شیر را بابت خرابی چک کنید. اگر پس از قطع برق، آب وارد ماشین شود اشکال از شیر ورودی آب است و آن را باید تعمیر کنید. اگر آبگیری با قطع برق، قطع شود، ایراد از سوئیچ فشار و تایمر است و باید توسط تکنسین بررسی و تعمیر شود.

توجه کنید برای جلوگیری از هزینه‌های هنگفت بابت تعمیر نادرست لباسشویی برای رفع مشکل‌های دستگاه از نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی بوش کمک بگیرید.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

در صورت نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خود با مناسب‌ترین هزینه و بالاترین کیفیت با خیالی آسوده می‌توانید با سروش سرویس تماس بگیرید. چرا که تکنسین‌های ماهر و باتجربه ما، انواع ماشین لباسشویی از برندهای مختلف را در سریع‌ترین زمان ممکن تعمیر می‌کنند. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعه، پس از اعلام هزینه و با رضایت مشتری قطعه اصلی را جایگزین قطعه خراب می‌کنند. در سروش سرویس، تعمیر سریع و اصولی لوازم خانگی شما اهمیت بالایی دارد. مرکز سروش سرویس با کارکنان مجرب و بروزترین تجهیزات، بهترین خدمات از جمله نصب و راه‌اندازی، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی را به شما ارائه می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و درخواست خدمات با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۳۳۰۲۶۱۵۲۰۹۱۲۰۹۱۳۶۹۱