کدهای خطای ساید بای ساید جنرال الکتریک

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. کدهای خطای ساید بای ساید جنرال الکتریک

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است در مورد وسایل برقی، به خصوص ساید بای سایدها در برند جنرال الکتریک به وجود آید، خرابی وسایل است. حال اگر این خرابی با ارورها و کدهای مخصوص خود را نشان دهند که خیلی بهتر می‌توان به داد آنها رسید. به همین دلیل در این مطلب از سروش سرویس قصد داریم تا علت و نحوه رفع ارورهای ساید بای ساید جنرال الکتریک را به صورت کامل برای شما شرح دهیم.  در صورت امکان، قطعه خراب در هر ارور را معرفی می‌کنیم تا شما به راحتی و بدون نیاز به تعمیرکار حرفه ای ساید جنرال در اصفهان مشکل یخچال خود را برطرف کنید.

آشنایی با انواع ارورهای ساید بای ساید جنرال الکتریک

تمام مدل‌های ساید جنرال الکتریک گاهی ارورهایی را بر روی نمایشگر نشان می‌دهند که هر کدام بنا به علتی اتفاق می‌افتند. در ادامه مطلب به این ارورها اشاره می‌کنیم.

ارور 88 یا 89  ساید جنرال الکتریک

این ارور، ریشه در نوسان برق دارد. نوسان برق مخرب‌ترین عامل برای دستگاه‌ها است. اگر ساید شما مدام این ارور را نمایش می‌دهد، احتمالاً مشکل از برق دستگاه می‌باشد. برای اطمینان، کابل برق و پریزی که به آن متصل است را بررسی کنید. گاهی خرابی پریز برق و یا سیم کشی غلط مسئله ساز می‌شود و مشکل از دستگاه شما نیست. همچنین ممکن است، این کد خطای ساید جنرال الکتریک بر اثر شل شدن کابل، نمایش داده شود.
برای برطرف کردن این کد خطا بهتر است کابل دستگاه را از پریز جدا کنید. 5 دقیقه تأمل کنید و پس از آن مجدداً یخچال را به برق وصل نمایید. اگر ارور برطرف شد، یعنی مشکل رفع شده است. در صورتی که ارور برطرف نشد، حتماً در اولین فرصت با یک تکنسین کار تماس بگیرید.

ارور CC ساید جنرال الکتریک

این ارور ساید جنرال الکتریک به شما می‌گوید که دما در فریزر افزایش داشته است. راهکار برطرف کردن آن هم تغییر دما خواهد بود. دما را از طریق پنل یا دیسپلی یخچال چک کنید. ممکن است کودک شما آن را دستکاری کرده باشد. دما را در بازه 19- الی 21- درجه سانتی‌گراد تغییر دهید.
گاهی ممکن است بر اثر باز ماندن بیش از اندازه درب فریزر، با این ارور مواجه شوید. علاوه بر این ممکن است لاستیک یا گسکت دور درب یخچال آسیب دیده باشد که باعث هدر رفتن دمای فریزر می‌شود. در چنین شرایطی این ارور ساید جنرال الکتریک روی نمایشگر یا دیسپلی یخچال نمایش داده خواهد شد. بهتر است برای تعویض گسکت از یک تعمیرکار و متخصص کمک بگیرید.

کد خطای  CI  ساید general elctric

این مورد از ارورهای ساید بای ساید جنرال الکتریک مربوط به یخساز می‌باشد. اگر یخساز به درستی کار نکند، ارور CI روی نمایشگر یا پنل یخچال نمایش داده می‌شود. برای رفع این ارور، به سراغ یخساز ساید بروید. ببینید که قالب یخ بطور کامل پر می‌شود؟ اگر قالب یخ کامل پر نشده بود، یعنی شیر برقی خراب شده است. احتمالاً در لوله‌های داخلی که آب را به یخساز منتقل می‌کنند، انسدادی وجود دارد. دمای فریزر را بررسی کنید، اگر بسیار پایین است آن را تغییر دهید. در صورتی که ارور دستگاه برطرف نشد، احتمالاً مشکل از یخساز است. ممکن است موتور آن از کار افتاده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

کدهای خطای ساید بای ساید جنرال الکتریک
کدهای خطای ساید بای ساید جنرال الکتریک

ارور DE  در ساید جنرال الکتریک

این ارور یخچال مربوط به سیستم دیفراست دستگاه می‌باشد. سیستم دیفراست یک سیستم بدون برفک است که در صورت از کار افتادن، شما با مشکلاتی مانند برفک زدن یخچال مواجه می‌شوید. به طور کلی چرخه یخ زدایی در یخچال‌های دیفراست چیزی حدود 48 ساعت است و بیش از آن نشان دهنده وجود مشکل است.
برای رفع این ارور یخچال جنرال الکتریک نیاز به عیب یابی اصولی دارید. ممکن است وجود مشکل در هر قسمت از یخچال موجب مختل شدن عملکرد دیفراست شود. یک تکنسین با عیب یابی دقیق می‌تواند مشکل دستگاه را برای شما برطرف کند.

ارور DF ساید بای ساید جنرال الکتریک

دلیل این ارور ساید جنرال این است که جریانی در مدار وجود ندارد. غالباً چنین مشکلی مربوط به المنت، سنسورهای دیفراست و ترموستات می‌باشد. ممکن است نیاز باشد یکی از این قطعات تعویض شوند. برای رفع این مشکل، با تکنسین‌های سروش سرویس تماس بگیرید، چراکه این مشکل فنی است و نیاز به حضور یک فرد فنی کار دارد.

کد خطای  E2

این مورد از ارورهای ساید بای ساید جنرال الکتریک نشانگر مشکلی در برد است؛ یعنی برد، فرمان‌های درستی صادر نمی‌کند، دما را تغییر دهد و یا سیگنال‌های دریافتی از قطعات را نادیده بگیرد. هر یک از این موارد نشان دهنده آن است که مشکلی در برد الکتریکی یخچال وجود دارد. از آنجایی که مشکل فنی است، بررسی دلایل خراب شدن برد ساید بای ساید و عیب یابی آن نیاز به ابزار و تخصص دارد.

ارور FF ساید بای ساید general electric

این ارور ساید جنرال الکتریک مربوط به سیستم یخ زدایی است. اولین نشانه آن آب شدن مواد غذایی یخ زده در فریزر می‌باشد. احتمالاً دمای فریزر بر اثر باز ماندن درب فریزر، خرابی گسکت و یا باز کردن مکرر درب فریزر، افزایش پیدا کرده است. برای رفع ارور، درب فریزر را برای دو ساعت باز نکنید. اجازه دهید سرما در فریزر حفظ شود. پس از دو ساعت دمای فریزر را بررسی کنید، اگر تغییر کرده بود، یعنی مشکلی وجود ندارد. در صورتی که دما تغییر نکرد، احتمالاً گسکت کهنه شده و نیاز به تعویض دارد. یک تکنسین برای عیب یابی، لولای درب، گسکت و سنسورها را چک می‌کند و پس از اطمینان، تعمیرات را آغاز می‌کند.

ارور  HRS

این ارور ساید جنرال الکتریک نیز مربوط به سیستم یخ زدایی و دیفراست است. وجود مشکل در ارسال سیگنال از هر یک از قطعات دیفراست به برد، مشکل بزرگی به حساب می‌آید. اگر با این ارور مواجه شدید، بدانید در این قسمت‌ها تغییری اتفاق افتاده است.

برای برطرف کردن ارورهای ساید بای ساید جنرال الکتریک در منزل چه کنیم؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که در زمینه رفع اخطار یخچال فریزر جنرال الکتریک مطرح می‌شود، این است که مصرف کنندگان در ابتدا باید از خطای نمایش داده شده بر روی یخچال خود تحلیل صحیحی داشته باشند. در واقع می‌توان گفت در برخی مواقع کد خطای یخچال تنها با یک راه حل و تکنیک ساده برطرف می‌گردد و نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی برای رفع آن نمی‌باشد.

از این رو شما می توانید تا حد زیادی مشکلات و ارورهای مربوط به یخچال خود را برطرف نمایید و نیازی نیست تخصص بالایی در این زمینه داشته باشید. چنانچه پس از بررسی کد ارور یخچال جنرال الکتریک خود متوجه شدید که خطا مربوط به بروز ایراد در بخش‌های اصلی، مانند برد  است، باید بدانید که بدون دانش تخصصی قادر به رفع آن نیستید و باید حتما از فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

سخن پایانی

یکی از برندهای یخچال موجود در بازار، برند جنرال الکتریک است. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع ارور ساید جنرال الکتریک آشنا کنیم تا دانش شما را در این زمینه ارتقا دهیم و در طول متن، راه‌های رفع ارور یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک را تشریح کردیم. اگر سوالی درباره این برند داشتید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.