کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس

  1. خانه
  2. chevron_left
  3.  کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس

امروزه استفاده از تکنولوژی روز و پیشرفت در طراحی و ساخت لوازم خانگی برقی به خصوص یخچال‌ها، بسیار افزایش پیدا کرده است. بهره‌مندی از صفحه نمایشگر در یخچال وستینگ هاوس این فرصت را به افراد می‌دهد که به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن نوع خرابی و مشکل دستگاه را شناسایی کنند .البته در نظر داشته باشید که برای فهمیدن نوع خرابی یخچال،باید با تمامی کدهای خطای محصول آشنا شد. ما در این مقاله سعی داریم تا شما عزیزان را با تمامی کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس آشنا کنیم.

علت بروز ارور در یخچال وستینگ هاوس

شاید برای برخی از افراد سوال باشد که چرا شاهد بروز ارور یخچال وستینگ هاوس هستیم. آیا این محصول از کیفیت طراحی پایینی برخوردار است؟ آیا بروز کد خطا در این دستگاه نشان از کاهش طول عمر مفید آن است؟ برای برطرف کردن این ارورها و جلوگیری از بروز آنها چه باید کرد؟

در پاسخ به تمام این پرسش‌ها می‌توان گفت یخچال وستینگ هاوس یکی از محبوب‌ترین برندهای عرضه شده در لوازم برقی خانگی است. با وجود اینکه از بهترین تکنولوژی در طراحی این محصول استفاده می‌شود، اما به مرور زمان ممکن است به دلایل مختلف از جمله نصب نادرست دستگاه، قرار دادن در محیط غیر استاندارد، استفاده نادرست از یخچال و غیره شاهد بروز ارورهایی در این محصول باشیم. نمایش کد خطا در صفحه نمایشگر به معنای کاهش عمر مفید دستگاه نبوده و ممکن است قطعه یا قطعاتی از یخچال عمر مفید خود را از دست داده و یا در اثر استهلاک زیاد خراب شوند. در این شرایط بهتر است خونسردی خودتان را حفظ کرده و با نمایندگی سروش سرویس برای تعمیر یخچال وستینگ هاوس در اصفهان تماس بگیرید تا جهت عیب یابی و برطرف کردن خرابی دستگاه تعمیرکاران خود را اعزام نماید.

لیست کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس

تمامی خطاها و یا ارورهایی که در یخچال فریزر وستینگ هاوس مشاهده می‌گردد را در ادامه به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

کد خطا E0

کد خطا E0 از رایج‌ترین کدهای خرابی این محصول بوده و استفاده نادرست از دستگاه می‌تواند سبب بروز این ارور گردد. زمانی که این ارور را در صفحه نمایشگر یخچال مشاهده می‌کنید، بهتر است تست سلامت سنسور را انجام داده و از خرابی و معیوب بودن این قطعه مطمئن گردید. زمانی که این قطعه دچار مشکل شد، سرمای کافی در یخچال وستینگ هاوس ایجاد نمی‌شود. در این راستا مشکلات بسیاری برای یخچال به وجود خواهد آمد. برای مثال کارکرد بیش از حد موتور برای سرد کردن داخل فریزر و از کار افتادن فن و حتی سوختن موتور از جمله مشکلات محسوب  می‌گردد.

راه حل برطرف کردن کد خطای  E0

برای برطرف کردن این کد خطا در یخچال وستینگ هاوس، ابتدا سنسور فریزر یا همان سنسور دیفراست یخچال و اتصالات را بررسی نمایید. خرابی این قطعه یکی از دلایل دیفراست نکردن یخچال است. با استفاده از اهم سنج می‌توانید اهم سنسور را بررسی کنید. پس از مطمئن شدن از معیوب بودن این قطعه می‌توانید قطعه جدیدی را جایگزین کنید، اما اگر مشکل از سنسور فریزر نباشد، در این صورت بهتر است برد الکترونیکی را مورد بررسی قرار دهید. سنسورهای یخچال وستینگ هاوس رابطه مستقیمی با عملکرد برد اصلی دستگاه دارند. به همین منظور ایراد و عملکرد نادرست در این قطعه می‌تواند در سنسور فریزر مشکلاتی به وجود آورد. بررسی برد الکترونیکی باید توسط تکنسین‌های مجرب و متخصص انجام شود.

ارورE1 در  یخچال  westinghouse

زمانی این خطا نمایش داده می‌شود که در سنسور یخ زدایی یا دیفراست، مشکلی به وجود آمده باشد. همانطور که می‌دانید وجود سنسور دیفراست برای فرایند یخ زدایی بسیار حائز اهمیت است. خرابی و معیوب بودن این قطعه موجب می‌گردد که یخچال با عدم سرمازایی مواجه شده و برفک در دستگاه مشاهده گردد. در این شرایط بهترین راه برای برطرف کردن این مشکل، تعمیر یا تعویض سنسور یخ زدایی می‌باشد. زمانی که فرایند یخ زدایی به درستی انجام نشود، قطعات یخچال با مشکل مواجه خواهند شد. عملکرد بیش از حد کمپرسور و موتور یخچال سبب وارد شدن آسیب‌های جدی به دستگاه می‌گردد. تکنسین‌ها پس از حضور در محل، اقدامات لازم برای تست سنسور دیفراست را انجام می‌دهند. اگر مشکل از این قطعه باشد، بایستی سنسوررا تعویض کنند.

راه حل برطرف کردن این کد خطا

ترموفیوز، برد الکترونیکی، ترمودیسک و هیتر المنت از جمله قطعاتی هستند که در خرابی سنسور دیفراست بسیار موثر عمل می‌کنند. تکنسین‌ها و تعمیرکاران در زمان بروز چنین اروری در یخچال وستینگ هاوس، ریشه اصلی خرابی را مورد بررسی قرار می‌دهند. به همین خاطر شاید در وهله اول مشاهده چنین کد خطایی در صفحه نمایشگر برای مخاطبین به این معنا باشد که نیاز به تعویض سنسور است. در صورتی که ممکن است با عیب یابی دیگر قطعات و بخش‌های یخچال، بدون نیاز به تعویض، با تعمیرات جزئی مشکل برطرف گردد.

کد خطای E3 در یخچال وستینک هاوس

کد خطای E3 یکی دیگر از ارورهای یخچال وستینگ هاوس بوده و نمایش آن در یخچال نشان از خرابی سنسور در دمای محیطی یخچال می‌باشد. در یخچال فریزرهای امروزی با بهره‌بندی از مدرن‌ترین قطعات، بهترین امکانات را در اختیار مشتریان قرار داده‌اند. این سنسورها وظیفه دارند که دمای کابین یخچال را در اختیار برد قرار دهند. برای مثال اگر یخچال فریزر گرم باشد، سنسور دمای محیطی را تشخیص داده و برد فرمان شروع به کار را خواهد داد .
همچنین زمانی که سرما بیش از اندازه تنظیم باشد، به برد اطلاع می‌دهد تا برد فرمان قطع کار موتور را دهد. در یخچال فریزر، سنسورهایی که عملکرد یخچال را با مشکل مواجه می‌کنند، سنسورهای محیطی و دیفراست هستند. خرابی این سنسور عملکرد کمپرسور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این راستا سبب می‌گردد کمپرسور به موقع شروع به کار نکند یا دست از کار نکشد.

راه حل برطرف کردن ارور E3

برای برطرف کردن خرابی این قطعه بهتر است میزان مقاومت سنسور، بررسی و اندازه‌گیری گردد. پس از مطمئن شدن از معیوب بودن قطعه، می‌توان آن را تعویض کرد. به منظور تست سلامت سنسور، در ابتدا دو سیم متصل به سنسور را به پایه‌های مولتی متر وصل کنید و مولتی متر را در حالت اندازه‌گیری اهم متر قرار دهید. عدد نمایش داده شده در دمای اتاق باید عددی باشد که توسط سازنده آن تعیین شده است. سپس دست خود را گرم کرده و مقاومت آن را اندازه بگیرید. البته به این نکته توجه داشته باشید که تمام این مراحل و عملیات باید توسط افراد کاربلد و متخصص انجام شود. به هیچ عنوان بدون تجربه و علم به شخصه وارد این کار نشوید.

کد خطای E4 در یخچال وستینگ هاوس

زمانی که در هیتر یا المنت یخچال مشکل و ایرادی به وجود آید، این ارور خود را نشان می‌دهد. هیتر المنت یکی از قطعات بسیار مهم و حیاتی در یخچال‌هاست. خرابی و عدم وجود این قطعه سبب برفک زدن لوله‌های پشت یخچال و از کار افتادن دستگاه می‌گردد. به همین منظور سالم بودن این قطعه در یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است. گاهی ممکن است یخچال به درستی عمل خنک کردن را انجام ندهد. در این شرایط ممکن است هیتر المنت یخچال سوخته باشد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که منجر به سوختن هیتر المنت یخچال می‌شود، نرسیدن آب به آن است. آب مورد نیاز این قطعه از ذوب شدن برفک‌های اپراتور تهیه شده و در صورت خراب شدن کمپرسور، آب به هیتر نرسیده و می‌سوزد.

کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس
ارورهای یخچال وستینگ هاوس

راه حل برطرف کردن کد خطای E04

برای برطرف کردن این ارور ابتدا تست هیتر المنت یخچال را انجام دهید. با استفاده از یک مولتی متر می‌توان از سالم بودن این قطعه در یخچال اطمینان حاصل نمود. برای این کار ابتدا دو سیم برق ورودی را به مولتی متر وصل کرده و مقاومت آن را اندازه بگیرید. اگر هیتر سالم باشد، میزان مقاومت نشان داده شده باید ۱۵۰ اهم باشد. در این صورت مقاومت روی عدد ۶۰۰ ثابت شده و نشان از خرابی هیتر المنت خواهد بود. حالت استاندارد مقاومت این قطعه باید در بازه ۱۰۰ تا ۵۰۰ اهم قرار گیرد.

 ارور E8  از کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس

ارور یخچال وستینگ هاوس E8 نشان از خرابی در بخش یخساز می‌باشد. در این شرایط ممکن است عوامل متعددی سبب بروز این کد خطا شده باشد. به این منظور که بدون عیب یابی و بررسی نمی‌توان گفت که صد در صد مشکل از این بخش می‌باشد. در چنین مواقعی پیشنهاد می‌شود ابتدا سیستم یخساز توسط تکنسین و تعمیرکار به طور کامل بررسی شود. ممکن است قطعی و ایراد در سیم‌های متصل به یخساز سبب اشکال در این بخش شده باشد. در صورت عدم اشکال در اتصالات، بهتر است دیگر قطعات مربوط به این بخش بررسی و عیب یابی شود. مشخص کردن ریشه بروز این ارور در یخچال‌های وستینگ هاوس از اهمیت بسیاری برای مصرف کنندگان برخوردار است. به همین منظور پیشنهاد می‌شود از تکنسین‌های مجرب و متخصص درخواست حضور در محل و کمک داشته باشید.

 ارور E9 یخچال فریزر westinghouse

بروز این ارور یخچال وستینگ‌ هاوس در صفحه نمایشگر به این معناست که یخساز نمی‌تواند یخ تولید کند و آن را خارج نماید. برای تعمیر و عیب یابی این ارور در یخچال، بهتر است از دستکاری دستگاه جلوگیری کرده و از تکنسین‌های ماهر کمک بگیرید.

کد خطای FF در یخچال وستینگ هاوس

این کد زمانی در صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود، که مشکلی در فن فریزر رخ دهد. خرابی فن فریزر و عدم توجه به این موضوع در اسرع وقت، می‌تواند مشکلات بسیاری را در عملکرد یخچال فریزر به دنبال داشته باشد. به همین منظور بهتر است در هنگام مشاهده این ارور در یخچال خود، سریعا با نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر وستینگ هاوس تماس بگیرید. علت خرابی این قطعه می‌تواند به نوسانات برقی مربوط باشد که عدم استفاده از محافظ برق این امر را تشدید می‌کند. هم چنین نظافت نکردن فن فریزر سبب تجمع آشغال و ضایعات در این بخش شده و عملکرد فن فریزر را مختل می‌سازد. تمیزی فن فریزر باید به صورت دوره‌ای انجام شود. در این صورت هرگونه ایراد و مشکل در این بخش به زودی بررسی و برطرف می‌شود.

ارور F0/F1

این کد از کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس به معنای بروز ایراد در برد الکترونیکی می‌باشد. همانطور که می‌دانید برد یخچال از مهمترین قطعات این محصول بوده و خرابی آن برای مخاطبان بسیار نگران کننده خواهد بود. برد با تمامی اجزای یخچال در ارتباط می‌باشد. به همین منظور خرابی این قطعه سبب از کار افتادن عملکرد دیگر قطعات می‌شود. از نشانه‌های خرابی این قطعه می‌توان به روشن نشدن یخچال، ایجاد برفک و یخ، مشکل در عملکرد فن کندانسور و ایراد در عملکرد سنسورها اشاره نمود. با مشاهده این کد خطا در صفحه نمایشگر که نشانگر خرابی برد اصلی دستگاه می‌باشد، سریعا دستگاه را از پریز برق جدا کرده و با نمایندگی تعمیرات یخچال وستینگ هاوس تماس بگیرید.

 ارور F5/F6/F7 یخچال فریزر westinghouse

ارور F5/F6/F7 از دیگر کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس بوده که در زمان خرابی برد کنترل اصلی، به نمایش گذاشته می‌شود. در صورتی که با این خطا در یخچال فریزر خود مواجه شدید، بهتر است در اسرع وقت جهت عیب یابی و تعمیر این ارور اقدام داشته باشید. برد کنترلی اصلی یخچال وستینگ هاوس مهمترین نقش را در درستی عملکرد دستگاه دارد. این قطعه، چرخه کمپرسور و یخ زدایی را کنترل می‌کند. زمانی که دستگاه به سرما نیاز دارد، این قطعه ولتاژ برق را به کمپرسور و فن‌ها فرستاده و این عملکرد را ممکن می‌سازد. در نتیجه زمانی که این قطعه معیوب می‌شود، عملکرد تمامی قطعات را مختل کرده و سبب از کار افتادن یخچال فریزر می‌گردد.

 کد خطای ER CO فریزر  westinghouse

این کد خطا بیانگر اشکال در ارتباط میان برد الکترونیکی می‌باشد. زمانی که این ارور در صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود، یعنی ارتباطی میان برد اصلی دستگاه با برد الکترونیکی صفحه نمایشگر برقرار نمی‌شود. به همین منظور نیاز است هر دو قطعه توسط متخصصین بررسی و عیب یابی شود.
در برخی مواقع ممکن است به دلیل بروز مشکلاتی مثل قطعی برق، صفحه نمایشگر یخچال به درستی کار نکند و با وجود اینکه یخچال کار می‌کند، اما امکان تنظیم مجدد آن وجود نداشته باشد. در این صورت بهتر است برد اصلی و برد صفحه نمایشگر عیب یابی شوند. چرا که ایراد در یکی از این قطعات یا هر دوی آنها، می‌تواند این ارور را به وجود آورد.

کد خطای HRS  یخچال وستینگ هاوس

زمانی که در فن اواپراتور یا برد پاور اشکالی رخ دهد، این کد خطا در صفحه نمایشگر به نمایش در می‌آید. یخچال از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است که همگی در کنار هم سبب عملکرد صحیح یخچال فریزر می‌شوند. در طراحی یخچال از فن‌های مختلفی استفاده کرده‌اند که وظیفه آنها به گردش درآوردن هوا در فضای داخل یخچال و کویل‌ها می‌باشد.
فن اواپراتور یکی از این قطعات بوده که در داخل فریزر قرار داده شده است. زمانی که کمپرسور شروع به کار می‌کند فن اواپراتور، هوا را به طرف کویل‌های اپراتور کشیده و فرایند انتقال گرمای هوا به گاز یخچال به درستی صورت می‌پذیرد. در صورتی که صداهای بلند و غیر طبیعی از قسمت فریزر به گوش برسد، می‌توان حدس زد فن اپراتور با مشکل مواجه شده است.

ارور Sc-Oc از ارورهای یخچال وستینگ هاوس

کد خطای Sc-Oc  نشان از خرابی در سنسور یخچال می‌باشد. داخل یخچال فریزرهای جدید از سنسورهای مختلفی استفاده می‌شود که خراب و معیوب شدن این قطعات به صورت کد خطا در صفحه نمایشگر یخچال‌های نسل جدید نمایش داده می‌شوند. سنسور دمای یخچال وظیفه اندازه گیری دمای داخل یخچال را بر عهده دارد. در صورت خارج شدن دمای یخچال از حد استاندارد، صفحه نمایشگر این ارور را به نمایش می‌گذارد. در نتیجه مخاطبان سریعا می‌توانند به مشکل داخلی یخچال پی برده و اقدامات لازم برای تنظیم دمای یخچال را انجام دهند. زمانی که سنسور قابلیت ارسال فرمان به برد یخچال را از دست می‌دهد، دمای یخچال از تنظیم خارج شده و مشکلات متعددی را برای دستگاه به وجود می‌آورد.

کد خطای Cr یخچال فریزر  westinghouse

کد خطای Cr  نشان از عدم ارتباط صحیح برد الکترونیکی با صفحه نمایشگر می‌باشد. خراب شدن برد اصلی یا برد صفحه نمایشگر می‌تواند دلیل بر وقوع این مشکل در یخچال باشد. در واقع می‌توان گفت خراب شدن برد اصلی یخچال سبب کار نکردن صفحه نمایش یخچال و یا عدم عملکرد صحیح این پنل می‌شود. تمامی اطلاعاتی که ما در صفحه نمایشگر مشاهده می‌کنیم از طریق برد اصلی به برد صفحه نمایشگر انتقال داده می‌شود. در نتیجه ایراد در ارتباط صحیح بین این دو بخش سبب می‌شود که ما نتوانیم اطلاعاتی که نیاز داریم را در صفحه نمایشگر مشاهده کنیم.

ارور EF

کد خطای EF  از دیگر کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس به شمار می‌رود که نشانگر خرابی فن موتور یا کمپرسور در دستگاه می‌باشد. فن یخچال قطعه‌ای است که در انواع مختلف در دستگاه‌های نسل جدید استفاده می‌شود. فن کمپرسور در پشت یخچال و در کنار کمپرسور قرار دارد. به منظور جلوگیری از بروز این اتفاق، بایستی به صورت مرتب این بخش از یخچال تمیز و قسمت میل شفتی فن، روغن کاری شود. خرابی فن یخچال سبب تولید صداهای ناهنجار شده و داخل دستگاه خنک نخواهد شد.  در نتیجه سبب بالا رفتن دمای موتور یخچال می‌شود.

آیا برای رفع ارورها به تعمیرکار یخچال westinghouse نیاز داریم؟

  • آیا برای عیب یابی و برطرف کردن کدهای خطای یخچال وستینگ هاوس نیاز به تکنسین می باشد؟
  • آیا رفع کدهای خطای یخچال وسیتنگ هاوس نیاز به دانش و تخصص فنی بالایی است؟
  • آیا بدون حضور تعمیرکار می توانیم خودمان ایراد به وجود آمده در یخچال وستینگ هاوس را شناسایی و برطرف کینم؟

در پاسخ به همه این سوالات باید گفت همانطور که می‌دانید برطرف کردن ایراد و مشکلات در یخچال‌ها نیاز به تخصص داشته و هر فردی نمی‌تواند به راحتی ایرادات قطعات یخچال را شناسایی کند. در نتیجه بهترین راه برای عیب یابی و برطرف کردن خرابی قطعات یخچال وستینگ، درخواست کمک از تعمیرکاران حرفه‌ای و مجرب می‌باشد. برخی از افراد با عدم توجه به این موضوع و دستکاری یخچال، علاوه بر عدم برطرف کردن مشکل دستگاه، سبب وارد شدن آسیب‌های جدی به یخچال خود می‌شوند. با برقراری تماس با نمایندگی سروش سرویس می‌توانید انجام این کار را به عهده افراد مجرب و باتجربه بسپارید.