کدهای خطای یخچال مابه

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. کدهای خطای یخچال مابه

در این بخش قصد داریم تا در مورد ارورهای یخچال مابه و روش‌های رفع آنها با شما صحبت کنیم.
یخچال فریزرهای جدیدی که صفحه نمایش‌های لمسی یا غیر لمسی دارند و از تکنولوژی‌های جدید بهره می‌برند، در صورت بروز هر مشکلی، خطاهایی را با کلمات انگلیسی و عددها نشان می‌دهند. این کدها نشان دهنده عیب و ایرادی در بخش خاصی از یخچال یا فریزر هستند که حتماً باید جدی گرفته شوند و در سریع‌ترین زمان رفع شوند تا آسیب جدی به دیگر بخش‌ها یا قطعات وارد نکنند. این ارورها زبان ارتباطی بین شما و یخچال هستند. اگر معنی آنها را به خوبی بدانید، در پیدا کردن عیب و رفع آن سریع و بدون سردرگمی عمل خواهید کرد.

یخچال مابه هم از این امکان برخوردار است و به راحتی با کدهایی که نشان می‌دهد، می‌توان خطایی را در خانه بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی تعمیرات یخچال مابه در اصفهان برطرف نمود. سروش سرویس در این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا ارورهای این وسیله را به خوبی شناسایی کنید و برای رفع آن اقدام نمایید.

فهرست ارورهای یخچال مابه

در حال حاضر بسیاری از یخچال‌های فریزرهای موجود در بازار از برند مابه، دارای نمایشگر دیجیتالی لمسی یا غیر لمسی هستند. از طریق نمایشگر، علاوه بر نمایش درجه حرارت یخچال، در صورت بروز مشکل، آن را با یک قطعه کد به نمایش می‌گذارد. هر ارور نمایانگر یک مشکل خاص است که در ادامه به بررسی‌ آن می‌پردازیم.

ارور hrs در یخچال فریز مابه

اگر نمایشگر یخچال ارور hrs را به شما نشان می‌دهد، باید بدانید با یک مشکل پیچیده سر و کار دارید! راستش را بخواهید در میان أنواع کدهای خطای یخچال مابه، کد خطای hrs بسیار دردسر ساز است. گاهی علت نمایش این ارور خرابی برد الکترونیکی می‌باشد، اما همیشه هم علت به نقص در عملکرد برد مربوط نیست. عدم استفاده از محافظ برق، جریان نداشتن هوا در پشت یخچال، تغییرات نوسانات برق و عدم سرویس به موقع دستگاه، از جمله دلایل نسبتا رایج ارور hrs  در یخچال می‌باشد. همانطور که مشاهده می‌کنید، تشخیص دقیق علت خرابی در زمان مشاهده خطای  hrs می‌تواند گیج کننده باشد، بنابراین بهترین اقدام در زمان بروز این خطا کمک گرفتن از تعمیرکار است.
چگونه بفهمیم نمایش خطای hrs به دلیل برد است یا سایر خرابی ؟ البته توجه به نشانه‌ها می‌تواند تا حدودی در این زمینه به شما کمک کند. برای مثال اگر خرابی مربوط به برد الکترونیکی باشد، معمولا علائم زیر هم نمایان خواهد شد:

 • کار نکردن یخچال
 • خراب شدن نمایشگر یخچال و عدم نمایش اعداد و شماره‌ها
 • ایجاد صداهای عجیب غریب از داخل یخچال
 • روشن ماندن لامپ داخل یخچال فریزر

خطای00 فریزر مابه

ارور 00 یکی دیگر از ارورهایی است که در زمان کار با یخچال فریزر mabe ممکن است با آن مواجه گردید. این ارور یخچال مابه نشانگر خرابی برد الکترونیکی است. در واقع ارور دو صفر تا حدود زیادی به ارور hrs شباهت دارد، چرا که هر دو حاکی از خرابی برد هستند. دقت کنید این ارور باید هرچه سریعتر برطرف گردد، چراکه برد بر روی تمام قطعات دیگر تاثیرگذار است، بنابراین خرابی در این بخش می‌تواند عملکرد کل دستگاه را تحت الشعاع قرار دهد. به عبارتی تاخیر در برطرف کردن این ارور می‌تواند مشکل را جدی‌تر نماید.

خطای 99 oz یخچال  mabe

کد خطای oz 99 هم از ارورهای یخچال مابه است که نشان می‌دهد قسمت تغذیه برد پاور ضعیف شده است. البته در حالت عادی این ارور روی صفحه نمایشگر ظاهر نمی‌شود، چرا که تنها در زمان فشار دادن پدال آب یا پدال یخ به دلیل ضعیف بودن تغذیه برد پاور، این ارور مشاهده خواهد شد. در صورت چندین بار فشردن پدال به صورت مکرر، تغذیه برد کمپرسور ممکن است از کار بیفتد و با راه اندازی مجدد آن آبسردکن و یخساز دچار مشکل شود. بنابراین جهت جلوگیری از این مشکلات باید سریعا ارور oz 99 را برطرف نمایید. بهترین تعمیرکار یخچال در اصفهان می‌تواند به شما در رفع این مشکل کمک کند.

خطای  PO از ارورهای یخچال مابه

این کد خطا به معنی قطع برق است. در صورت عدم تغذیه یخچال و افزایش دمای فریزر، نشانگر قطع برق روشن می‌شود. یک‌صدا حدود 3 بار زنگ می‌زند و “تأیید” چشمک می‌زند تا زمانی که “تأیید اندازه‌گیری” را برای تایید قطع برق فشار دهید. پس از تایید، کد خطا ‘PO’ از صفحه‌نمایش ناپدید می‌شود.

ارور  E0 در یخچال mabe

این کد بدین معناست که یخ‌ساز دچار اشکال شده است. برای رفع آن، با مرکز برای تعمیر یخچال مابه یا هر تکنسین واجد شرایط دیگر تماس بگیرید. همچنین مهم است که یخ‌ساز یخچال خود را به طور منظم بررسی کنید تا در بهترین حالت قرار گیرد.

کد خطای   E1

این کد خطا به این معناست که ترمیستور یا سنسور دمای یخچال معیوب است.

کد خطای  E2

با مشاهده این کد خطا، می‌دانید که ترمیستور یا سنسور دمای فریزر معیوب می‌باشد.

کد خطای  E3 از ارورهای یخچال مابه

کد خطای E3 نشان می‌دهد که سنسور یخ‌زدایی معیوب است. این بر دمای یخچال تاثیر می‌گذارد. لوله تخلیه یخچال را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ‌چیز مانع مسدود شدن آن نمی‌شود. آن را از خاک و سایر زباله‌ها پاک کنید. در صورت ادامه خطا، با یک تعمیرکار برای تعمیر یخچال مابه تماس بگیرید تا به شما کمک بدهد.

ارور E4

این کد خطا به این معناست که سنسور یخ‌زدایی قسمت یخچال معیوب است.

ارور E5 یخچال مابه

این کد خطا به این معناست که سنسور یخ‌زدایی قسمت فریزر معیوب می‌باشد.

کد خطای  E6

اگر این مورد از ارورهای یخچال مابه را مشاهده کردید، صفحه‌نمایش و برد کنترل اصلی مشکل دارند. این امر بر نحوه عملکرد صحیح کنترل‌ها یا صفحه‌نمایش یخچال تأثیر می‌گذارد.

ارورهای E7 و  E8 یخچال مابه

در صورت مشاهده هر یک از این کدهای خطا، باید در جریان باشید که سنسور دمای محیط معیوب است.

خطای  E9

هرگاه درجه حرارت در قسمت فریزر یخچال خیلی زیاد شود، این کد خطا ظاهر می‌شود. زنگ هشدار به شما هشدار می‌دهد که درب فریزر را بررسی کنید تا مطمئن شوید محکم بسته شده است و واشر درب را بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز محکم بسته شده است یا خیر.

خطای  EE در یخچال mabe

این کد خطا نشان می‌دهد که مدار یخ‌ساز در یخچال معیوب است. برای رفع این مشکل به خدمات یک تکنسین واجد شرایط برای تعمیر یخچال مابه خود نیاز دارید.

کد خطای چراغ هشدار

بعضی از ارورها نشان دهنده بالا رفتن دمای داخلی یخچال یا فریزر هستند. مواردی که باعث بروز این ارورها می‌شود در زیر آمده است. با استفاده صحیح از این وسیله می‌توانید عمر آن را طولانی کرده و هزینه تعمیر یخچال را کاهش دهید.

 • قرار دادن غذاهای بسیار گرم یا حتی ولرم باعث وارد شدن هوای نامناسب و گرم درون کابین یخچال می‌شود. در این مواقع دستگاه نمی‌تواند گرما را خارج و موتور مجبور به کار کردن بیش از حد معمول می‌شود تا فضا را سرد و خنک کند.
 • اگر درب یخچال خراب باشد ارورهایی مبنی بر گرم بودن درون یخچال را خواهیم دید. لاستیک در ممکن است خراب یا از بین رفته باشد. اگر این اتفاق افتاده باشد هوای بیرون و محیط به درون نفوذ کرده و هوای داخل را گرم خواهد کرد.
 • اگر سنسورها خراب باشند و یا عنصر گرمایشی را خاموشش نکنند، چراغ‌های هشدار روشن خواهند شد. سنسورها وظیفه تشخیص دمای کابین یخچال را دارند.

راه‌های پیشگیری از بروز ارورهای یخچال مابه

برای پیشگیری از بروز کد خطا در یخچال مابه، چند نکته مهم وجود دارد:

 • باید به طور مرتب فیلترهای یخچال را تمیز کنید. گرد و خاک می‌تواند باعث مسدود شدن فیلترها و اختلال در عملکرد خنک کنندگی شود. بعلاوه، در صورت نیاز برای تعویض فیلتر یخچال در مواقع مناسب اقدام کنید.
 • کندانسور (مبدل گرما) پشت یخچال را تمیز نگه دارید تا هوا به راحتی از آن عبور کند.
 • درب یخچال را بیش از اندازه باز نگه ندارید و مواد غذایی گرم را داخل آن قرار ندهید. این کار باعث افزایش بار کاری کمپرسور می‌شود.
 • دمای یخچال را به طور منظم چک کنید و مطمئن شوید بین 2 تا 8 درجه سانتی‌گراد است.
 • از برق استاندارد و ولتاژ ثابت برای یخچال استفاده کنید. نوسانات برق می‌تواند باعث صدمه به قطعات الکترونیکی شود.
 • اگر کد خطایی مشاهده کردید، دفترچه راهنمای یخچال را چک کنید یا با سرویس مجاز تماس بگیرید.
 • با رعایت این نکات می‌توانید از بروز مشکلات و کدهای خطا در یخچال جلوگیری کنید.

جمع‌بندی

یخچال مابه از تولیدات برتر جهان است که به موجب برخورداری از تکنولوژی‌های روز دنیا، امکانات و قابلیت‌های گسترده‌ای دارد. یکی از کارآمدترین قابلیت‌های این یخچال، عیب‌یابی خودکار و هوشمند آن است. متخصصین کمپانی مابه با کدنویسی دقیق و ریز بینانه‌ای که برای این محصول داشته‌اند، به کاربر این امکان را می‌دهند تا با خواندن ارور یخچال مابه در اسرع وقت مشکلات پیش آمده را برطرف نموده و از بروز آسیب‌های جدی‌تر پیشگیری کنند.
در مقاله بالا درباره انواع ارورهای یخچال مابه ، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم تا به این طریق بتوانید در زمان‌هایی که مشکل پیش آمده و زیاد جدی نیست، خود آن را برطرف نموده  و از صرف هزینه‌های اضافی پیشگیری نمایید.