نشانه‌های خرابی برد ماکروفر و راه حل آن‌ها

خرابی برد ماکروفر بوش

نشانه‌های خرابی برد ماکروفر متعدد هستند و به همین میزان راه حل‌های گوناگونی برای رفع این مشکل وجود دارد. در این مطلب از سروش سرویس قصد داریم تمام مواردی که می‌توانند نشانه خرابی برد این دستگاه باشد را برای شما شرح دهیم و سپس راه حل‌های متناسب با آن را به شما عزیزان ارائه کنیم. همان طور که مستحضر هستید برد یکی از اصلی‌ترین قطعات مایکروفر به شمار می‌رود و رساندن فرمان به سایر قطعات از جمله وظایف مهم این قطعه کاربردی است. بی‌شک‌ با کمک متخصصان سروش سرویس می‌توانید از وارد شدن آسیب‌های جدی به مایکروفر خود جلوگیری به عمل بیاورید یا در صورت نیاز به تعمیر ماکروفر بوش در اصفهان خود را به تیم متخصص سروش سرویس بسپارید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با یکدیگر اطلاعاتمان را درباره برد مایکروفر بالا ببریم.

نشانه‌های رایج خرابی برد ماکروفر به همراه روش تعمیر آن‌ها

نشانه‌های مختلفی وجود دارد که به ما نشان می‌دهند برد یا دیگر قطعات اصلی مایکروفر خراب شده‌اند. در واقع، لیست رایج‌ترین نشانه‌های خرابی و مشکلات مایکروفر طولانی است و هر مشکلی دلایل احتمالی متعددی دارد. اغلب برای تعویض یا تعمیر صحیح قطعات الکتریکی مایکروفر به کمک یک تکنسین لوازم خانگی با تجربه نیاز دارید. اما اگر خودتان هم از لوازم برقی آشپزخانه کمی سر در بیارید، شاید بتوانید مشکل برد مایکروفرتان را حل کنید. بیایید نگاهی به نشانه‌های خرابی برد بیندازیم.

کار نکردن نمایشگر دستگاه

معمولا این مشکل به عملکرد صفحه نمایش مایکروویو مربوط می‌شود. خرابی کامل نمایشگر مایکروفر نشان‌دهنده وجود مشکل در برد اصلی دستگاه یا صفحه نمایش آن است. گاهی اوقات، این نوع مشکل ممکن است با تنظیم مجدد مایکروفر حل شود و گاهی نیز ممکن است اتصالات برد و نمایشگر بررسی شود.

نچرخیدن گردان ماکروفر

هر چند که در اکثر مواقع عدم حرکت در صفحه گردان مایکروفر نشانه فرسودگی یا سوختن موتور صفحه گردان است، اما این مشکل می‌تواند به برد دستگاه نیز مربوط شود. اگر موتور مایکروفرتان هنوز کار می‌کند، این امر می‌تواند نشان‌دهنده نقص در برد کنترل اصلی دستگاه، صفحه کنترل و نمایش هم باشد. به همین دلیل شما می‌بایست اتصالات برد و صفحه کنترل و نمایش را مورد بررسی و تعمیر قرار بدهید.

روشن نشدن دستگاه از نشانه‌های خرابی برد ماکروفر

ماکروفری که به نظر می‌رسد روشن نمی‌شود، ممکن است علاوه بر نقص برد از تعدادی خرابی دیگر نیز رنج ببرد. برای رفع این مشکل بهتر است ابتدا با بررسی دوشاخه دستگاه شروع کنید تا مطمئن شوید که مایکروفر به برق وصل است. در مرحله بعد، سوئیچ درب و زبانه قفل در دستگاه را بررسی کنید. اگر دستگاه پیغام باز شدن درب را دریافت کند، ماکروفر روشن نمی‌شود. در مرحله بعد، فیوز حرارتی و فیوز سرامیکی دستگاه را بررسی کنید تا ببینید که آیا نیاز به تعویض یا تعمیر دارند یا خیر. در صورت نیاز باید با یک نمایندگی تعمیرات ماکروفر تماس بگیرید.

تعمیر برد ماکروفر بوش
نشانه های خرابی برد ماکروفر

خاموش نشدن دستگاه

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی برد ماکروفر می‌تواند این باشد که وقتی تایمر تمام می‌شود، مایکروفر شما از کار نمی‌افتد. شاید لازم باشد تا در این وضعیت نگران‌کننده درب دستگاه را به زور باز کنید یا دستگاه را از برق جدا کرده تا از پخت بیش از اندازه غذا جلوگیری کنید. در پی این مشکل ممکن است برد هوشمند ماکروفر که تمام عملکردهای کامپیوتر دستگاه را کنترل می‌کند خراب شده و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض داشته باشد.

پاسخ ندادن پد لمسی از دیگر نشانه‌های خرابی برد ماکروفر

یکی از ناامیدکننده‌ترین نشانه‌های خرابی برد دستگاه کار نکردن دکمه های ماکروفر بوش است. هنگامی که دکمه‌های آن را فشار می‌دهید، مایکروفر حداقل باید بوق بزند. اما اگر به نظر می‌رسد که تاچ پد دستگاه شما پاسخ نمی‌دهد، مشکل آن می‌تواند از سوئیچ غشایی یا برد دستگاه باشد. ابتدا سوئیچ غشایی ماکروفر را بررسی کنید که می‌تواند پاسخگویی هر دکمه دستگاه را مشخص کند. اگر سوئیچ غشایی دستگاه خراب نباشد، ممکن است برد کنترل دچار مشکل شده باشد که تمام پاسخگویی مایکروفر را کنترل می‌کند و برای حل مشکل آن باید با یک تعمیرکار حرفه ای ماکروفر بوش تماس بگیرید.

روشن نشدن لامپ مایکروفر

اگر در حین کار، لامپ کوچک داخل مایکروفر شما روشن نمی‌شود، علاوه بر سوختن لامپ یا ذوب شدن آن، می‌تواند مشکل از برد دستگاه هم باشد. اگر مشکل روشن نشدن لامپ مایکروفر در حین کار از موارد گفته شده نیست، بهتر است برد کنترل اصلی دستگاه را بررسی کنید. در این صورت ممکن است برد کنترل دستگاه خراب شده باشد و ولتاژ را به سوکت لامپ ارسال نکند.

در صورت خرابی برد ماکروفر چه کار کنیم؟

از آنجایی که برد مایکروفر یکی از اصلی‌ترین قطعات این دستگاه به شمار می‌رود، بهتر است تا در صورت مشاهده هر کدام از نشانه‌های گفته شده، به تعمیر این قطعه بپردازید. با توجه به اینکه تعمیر این قطعه در ماکروفر بسیار تخصصی است، توصیه می‌شود اگر تجربه و مهارت کافی برای تعمیر آن را ندارید، از متخصصان مجرب در زمینه تعمیر برد مایکروفر کمک بگیرید‌ تا دوباره بتوانید از دستگاه‌تان به خوبی استفاده کنید.

سخن پایانی

خرابی برد ماکروفر که از رایح ترین مشکلات ماکروفر است، معمولا با نشانه‌های خاصی همراه است که با بررسی آن‌ها می‌توان از خرابی این قطعه اطمینان حاصل کرد. ما در این مقاله از سروش سرویس تمامی این نشانه‌ها به علاوه راه حل‌هایی برای رفع آن‌ها و تعمیر برد را در اختیارتان قرار دادیم. چنانچه متوجه خرابی برد دستگاه خود شده‌اید و سر رشته‌ای از تعمیر آن ندارید و می‌خواهید هر چه زودتر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید، می‌توانید روی مهارت و تخصص تعمیر‌کاران سروش سرویس حساب کنید. تعمیر برد مایکروفر بوش خود را به آن‌ها بسپارید و دیگر نگران آسیب دیدن وسیله برقی خود نباشید. مجموعه سروش سرویس به عنوان نمایندگی بوش در اصفهان آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با تعمیر لوازم خانگی بوش فروش قطعات لوازم خانگی بوش و سایر برندها از جمله فروش قطعات ماکروفر بوش و تعمیر آن است. تکنسین‌های با تجربه این مرکز، بهترین خدمات را با استفاده از با کیفیت‌ترین قطعات و با مناسب‌ترین قیمت ارایه می‌کنند و ماکروفر شما را در کوتاه‌ترین زمان تعمیر کرده و به شما تحویل می‌دهند. پس اگر مشکلی در دستگاه خود دارید، فرصت را از دست ندهید و با شماره‌های این مرکز تماس بگیرید.