علل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش یکی از مشکلاتی است که ممکن است شما هم با آن مواجه شده باشید. این ماشین ظرفشویی، دستگاهی اتوماتیک است که ظروف را با آب گرم به خوبی تمیز می‌کند. وقتی آب گرم نشود ظروف به خوبی شسته و خشک نمی‌شوند. اگر این مشکل زود برطرف نشود ممکن است به دستگاه آسیب جدی وارد شود و مجبور به خرید قطعات ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان و تعمیر آن باشید. ما در مطلب امروز قصد داریم علت‌هایی که سبب گرم نشدن آب ظرفشویی می‌شود را خدمت شما ذکر کنیم. اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید و حسابی اعصابتان به هم ریخته است با ما همراه شوید تا علل و راه‌های رفع مشکل را بیان کنیم.

دلایل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش با تغییر سبک زندگی، بسیار مورد استقبال گرفته است و افراد به راحتی ظروف کثیف را در آن می‌چینند و مقداری ماده شوینده در آن ریخته و دستگاه را روشن می‌کنند. بعد از اینکه فرد دستگاه را روشن کرد، دستگاه به صورت خودکار ظرف‌ها را می‌شوید؛ اما گاهی همچون وسایل برقی دیگر با مشکلاتی مانند گرم نشدن آب مواجه می‌شود‌‌. این مشکل می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

خرابی پمپ حرارتی

موتور و سیستم المنت دو قسمت اصلی هستند که پمپ حرارتی یا هیت پمپ را تشکیل می‌دهند. اگر المنت و پمپ حرارتی دستگاه آسیب ببینند در باعث گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش می‌شود. وقتی روی ظروف داخل دستگاه، آب پاشیده می‌شود همزمان دستگاه شروع به گرم کردن آب می‌کند. اگر مشاهده می‌کنید که آب در آن گرم نمی‌شود، بدانید که احتمال خراب بودن پمپ حرارتی بالا است.

خرابی برد اصلی از دیگر علل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

دلیل دیگری که می‌تواند در گرم نشدن آب دستگاه تاثیر بگذارد، مشکل در برد ماشین ظرفشویی بوش است. وقتی این مشکل پیش بیاید بعد از پایان کار ماشین ظرفشویی، روی صفحه نمایش به جای اینکه عبارت END ثبت شود، عبارت E01 یا E02 مشاهده می‌شود.

خرابی سنسور حرارتی دستگاه

دلیل دیگری که باعث می‌شود آب این ماشین ظرفشویی گرم نشود، خراب شدن سنسور حرارتی آن است. عملکرد سنسور حرارتی به این ترتیب است که دمای دستگاه را تشخیص می‌دهد. اگر این قطعه ایراد پیدا کند، دمای آب مشخص نمی‌شود؛ در نتیجه مشاهده می‌کنیم آب ماشین ظرفشویی گرم نیست. برای اینکه تشخیص دهیم علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش چیست باید از یک تعمیرکار حرفه ای ظرفشویی بوش کمک بگیرید. اگر در این زمینه تخصص کافی دارید، می‌توانید خودتان هم برای رفع مشکل اقدام کنید؛ در غیر این صورت بررسی و رفع مشکل دستگاه را به تعمیرکار ماهری بسپارید.

علل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش
علل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش

شما می‌توانید چه اقداماتی انجام دهید تا ماشین ظرفشویی بوش خراب نشود؟

برای اینکه با مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش برخورد نکنید و بتوانید مدت بیشتری بدون مشکل از دستگاه استفاده کنید، باید در نگهداری دستگاه بکوشید و مواردی را رعایت کنید. از جمله اقداماتی که می‌توان از آنها کمک گرفت موارد زیر هستند:

 فاصله زمانی مناسب را بین برنامه های شستشو رعایت کنید

برای اینکه از خرابی ماشین ظرفشویی بوش جلوگیری کنید از استفاده مداوم و پی در پی دستگاه خودداری نمایید و آن را به مدت طولانی روشن نگه ندارید. بهتر است بین هر دو بار استفاده از ماشین ظرفشویی بوش فاصله ایجاد کنید. سه ساعت فاصله برای هر دو بار استفاده از دستگاه توصیه می‌شود.

به صورت مرتب ماشین ظرفشویی را جرم گیری و شستشو دهید

از اقدامات موثر دیگری که می‌توانید با کمک آن از خرابی زودهنگام ماشین ظرفشویی از جمله گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش جلوگیری کنید، جرم گیری ماشین ظرفشویی به صورت دوره‌ای است. توصیه ما این است که حداقل ماهی یک بار عمل جرم‌گیری را انجام دهید. برای جرم‌گیری، جرم‌گیرهای اصلی و مخصوص بوش را مورد استفاده قرار دهید و از جرم‌گیرهای ماشین‌های برند دیگر استفاده نکنید. چرا که استفاده از جرم گیرهای دیگر نمی‌تواند کمکی در نگهداری آن کند و ممکن است به دلیل کیفیت نامناسب آنها، مشکلات جدیدی را به وجود بیاورد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم پودر ماشین ظرفشویی را از فروشگاه معتبر تهیه کنید.

فیلتر ماشین ظرفشویی را به صورت مرتب تمیز کنید

برای اینکه طول عمر این ماشین ظرفشویی افزایش یابد، باید فیلتر ماشین ظرفشویی خود را به طور مرتب تمیز کنید. از جمله مزایای تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی، جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در داخل ظرفشویی بوش است که به علت فاسد شدن مواد غذایی جمع شده در فیلتر دستگاه اتفاق می‌افتد. از مزایای دیگر آن تخلیه راحت‌تر آب بعد از پایان شستشو است؛ همچنین تمیز کردن فیلتر ماشین می‌تواند مانع از ورود اجسام سخت به داخل پمپ حرارتی شود و از مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش  پیشگیری کند‌. توصیه می‌کنیم قبل از اینکه ظروف را داخل دستگاه قرار دهید، اقدام به تمیز کردن باقی مانده مواد غذایی از روی ظروف کنید.
اگر تمام نکاتی که ذکر شد را رعایت کردید و باز هم ماشین ظرفشویی شما مشکل پیدا کرد به یک نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش در اصفهان و سایر شهرها مراجعه کنید تا هر چه زودتر در تشخیص و رفع خرابی اقدام کنند.

سخن پایانی

ماشین ظرفشویی از جمله دستگاه‌هایی است که امروزه در اکثر خانه‌ها، هتل‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از برندهای محبوب، ماشین ظرفشویی، بوش است. گاهی پیش می‌آید با همه تلاشی که می‌کنید و مراقبت‌هایی که انجام می‌دهید، این دستگاه، با مشکل گرم نشدن آب مواجه می‌شود. ما در مطلب امروز از علت‌ها و روش‌های رفع مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی بوش صحبت کردیم. اگر شما هم با این مشکل دست به گریبان هستید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید و سوالات خود را از آنها بپرسید.
مجموعه سروش سرویس، به عنوان نمایندگی تعمیرات بوش در اصفهان، آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با نصب، سرویس و تعمیر انواع ماشین ظرفشویی و تعویض قطعات ان است. برای نمونه یکی از تخصص‌های کارشناسان ما تعویض هیت پمپ ماشین ظرفشویی بوش است که با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان توسط کارشناسان ما صورت می‌گیرد. پس اگر مشکلی با دستگاه ظرفشویی بوش خود دارید، فرصت را از دست ندهید و با شماره‌های این مرکز تماس بگیرید.