دلایل نشت آب از یخچال فریزر و ساید بای ساید

نشت آب از یخچال فریزر

دلایل نشت آب از یخچال فریزر و ساید بای ساید می‌تواند متفاوت باشد. در مواقع به وجود آمدن نقص در قسمت‌های مختلف یخچال ساید بای ساید بهتر است از طریق سایت‌ تخصصی ما یخچال خود را سرویس و تعمیر کنید. هزینه‌های سرویس و تعمیر ساید بای ساید بوش در اصفهان و سایر شهرها از طریق این سایت بسیار پایین است. قبل از اینکه با تعمیرکاران مجاز سایت تماس بگیرید باید یخچال فریزر را از برق جدا کرد تا آسیب بیشتری به این وسیله برقی حساس وارد نشود. با ما همراه باشید تا علل و عوامل اصلی نشت آب از ساید بای ساید را بیشتر بررسی کنیم.

علل نشت آب از یخچال فریزر

دلایل مختلفی وجود دارد که سبب نشت آب از ساید بای ساید می‌شود. برای رفع مشکل پیش آمده باید با تعمیرکاران مجاز تماس بگیرید تا در مدت زمان کوتاه، مشکل به وجود آمده رفع شود و از هزینه‌های بیشتر جلوگیری شود. از جمله علت و عوامل ایجاد این مشکل در ساید بای ساید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب شدن لاستیک دور درب یخچال
  • انسداد لوله تخلیه یخچال
  • یخ زدن اواپراتور یخچال
  • شکستگی سینی تخلیه یخچال
  • خرابی یخساز یا آب سرد کن
  • جمع شدن آب در زیر جامیوه ای در ساید بای ساید
  • خراب شدن شیر ورودی آب ساید بای ساید
  • خرابی فیلتر آب یخچال
  • تراز نبودن یخچال فریزر

تمامی عوامل ذکر شده ممکن است در یخچال ساید بای ساید به وجود آید و سبب نشت آب از این محصول ضروری و مهم شود در ادامه هر یک از این مشکلات را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

خراب شدن لاستیک دور درب

اگر یخچال ساید بای ساید را مدت‌ها پیش خریداری کرده اید ممکن است در طول سال‌های طولانی لاستیک دور درب آن دچار فرسودگی شده باشد. قبل از هر اقدامی در موقع به وجود آمدن نشت از یخچال ساید بای ساید ابتدا لاستیک دور درب یخچال را کنترل کنید تا پاره نشده باشد. در صورت وجود چنین مشکلی لاستیک دور را تعویض کنید تا به راحتی نشت آب تمام شود.

انسداد لوله تخلیه از علل نشت آب از یخچال فریزر

لوله تخلیه ساید بای ساید و یخچال‌هایی که برفک نمی‌زنند، ممکن است دچار انسداد شده باشد و همین مساله باعث به وجود آمدن نشت آب از ساید بای ساید است. در صورتی که مشکل به وجود آمده از انسداد لوله تخلیه باشد، باید یخچال را از برق بکشید و کشوهای یخچال را بیرون آورده و پس از پیدا کردن لوله تخلیه مقداری جوش شیرین داخل لوله تخلیه بریزید تا انسداد و مجرای آن باز شود. جوش شیرین انسداد به وجود آورده را برطرف می‌کند. در انتها می توانید یخچال را با خیالی راحت روشن کنید.

یخ زدن اواپراتور یخچال

یکی دیگر از علت‌ها و مشکلات به وجود آمده که سبب نشت آب از یخچال فریزر و ساید بای ساید است، یخ زدن لوله های اواپراتور است. در صورتی که درب یخچال برای مدت زمان طولانی باز بماند تنظیم دمای یخچال به‌هم خورده سبب به وجود آمدن چنین مشکلی می‌شود. در صورتی که اواپراتور دچار مشکل شده باشد باید با یک تعمیرکار حرفه ای ساید بای ساید بوش تماس گرفته و اقدام به تعمیر و تعویض این قطعه کنید.

علل نشت آب از یخچال فریزر
علل نشت آب از ساید بای ساید

شکستگی سینی تخلیه از علل نشت آب از یخچال فریزر

تمامی یخچال‌های ساید بای ساید دارای سینی تخلیه هستند. این قطعه در زیر یخچال قرار دارد و آب حاصل از باز شدن یخ‌ها داخل سینی تخلیه جمع می‌شود. در صورتی که سینی تخلیه بیش از حد پر شود ممکن است دچار شکستگی شده و به همین علت سبب نشت آب از زیر ساید بای ساید شود. در صورت شکستگی سینی یخچال باید این قطعه تعویض شود. تعویض سینی تخلیه و سرویس آن توسط همکاران ما در سایت انجام می‌شود.

خرابی یخساز یا آب سرد کن

در صورتی که لوله‌های آب که وارد یخ‌ساز شده‌اند شل باشند یا درست در محل خود قرار نگرفته باشند، نشت آب از یخچال فریزر رخ خواهد داد. اگر نشت آب از قسمت جلویی یخچال است ممکن است که لوله آب منتهی به یخ‌ساز دچار مشکل شده باشد. بنابراین حتماً این قسمت را در هنگام نشت آب کنترل کنید.

جمع شدن آب در زیر جامیوه ای ساید بای ساید

در صورتی که آب در زیر جامیوه‌ای یا کف یخچال ساید بای ساید جمع می‌شود. ممکن است که یکی از قطعات یخچال دچار مشکل شده باشد. خرابی ترموفیوز و خرابی سیستم دیفراست یخچال از جمله دلایل بروز چنین مشکلی است که باید با تعمیرکار ماهر یخچال فریزر تماس گرفت تا این مشکل را برطرف کنند.

خراب شدن شیر ورودی آب از علل نشت آب از یخچال فریزر

در صورتی که شیر ورودی آب ساید بای ساید خراب شده یا سوراخ شده باشد باید لوله‌های ورودی باید تعویض شوند تا این مشکل برطرف شود.

خرابی فیلتر آب یخچال

ممکن است مشکل نشتی آب از فیلتر آب و قطعاتی باشد که به این مجموعه ربط دارد. در صورتی که فیلتر آب دچار رسوب و گرفتگی شده باشد سبب شکستگی شلنگ شده و در نتیجه باعث نشت آب می‌شود. تعویض فیلتر آب سبب برطرف شدن این مشکل خواهد شد.

تراز نبودن ساید بای ساید

ممکن است در هنگام جابجایی و قرار دادن یخچال ساید بای ساید این محصول در جای خود درست قرار نگرفته باشد. به عبارت عامیانه تراز نباشد. در صورتی که ساید بای ساید تراز نباشد ممکن است آب از زیر یخچال نشت کند. با تنظیم و تراز کردن پایه‌های یخچال این مشکل برطرف خواهد شد.

سخن پایانی

نشت آب از یخچال فریزر و ساید بای ساید مشکلی است که بیشتر افراد در طی مدت زمانی که از این محصول استفاده می‌کنند ممکن است تجربه کنند. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید بهتر است با تکنسین‌های متخصص ما در سایت تماس بگیرید تا ضمن دادن اطلاعات مناسب به شما و حضور در محل، بهترین راهکار را برای جلوگیری از ایجاد هزینه‌های بیشتر به شما ارایه دهند. تیم تخصصی سروش سرویس به عنوان نمایندگی بوش سرویس در اصفهان به صورت ۲۴ ساعته آماده است تا هر گونه مشکل به وجود آمده در یخچال ساید بای ساید را به صورت تلفنی و حضوری با کمترین هزینه برطرف کند. کارشناسان با تجربه ما در سروش سرویس، با مناسب‌ترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تعمیر ساید بای ساید و تعویض قطعات آن با استفاده از بهترین قطعات موجود در بازار می‌پردازند. پس در صورت وجود مشکل در ساید بای ساید خود، فرصت را از دست ندهید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.