علل جمع شدن آب در کف ساید بای ساید

جمع شدن آب در کف یخچال

ممکن است برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که درب ساید بای ساید خود را باز کرده باشید و ناگهان متوجه جمع شدن آب در کف یخچال شوید. در این حالت قطعاً اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد، چرایی و علت جمع شدن این آب است. بهتر است در صورت بروز چنین مشکلی، به هیچ عنوان در تماس با یک تعمیرکار حرفه ای ساید در اصفهان و دیگر شهرها تعلل نکنید. چرا که این مشکل به ظاهر ساده، ممکن است خسارت‌های مالی زیادی را به بار آورد و موجب آسیب به دیگر قسمت‌ها گردد. در نتیجه بهتر است پس از بررسی علل جمع شدن آب کف ساید بای ساید، در پی تعمیر آن برآیید.

علل مهم جمع شدن آب در کف یخچال و ساید بای ساید

علت‌های قطعی و احتمالی فراوانی برای این مشکل وجود دارد که در ادامه به بررسی مهمترین آنها می‌پردازیم

افزایش میزان رطوبت

قطعاً میزانی رطوبت در یخچال و یا ساید بای سایدها وجود دارد. حال اگر این میزان رطوبت افزایش پیدا کند، مشکل ساز شده و موجب جمع شدن آب در زیر و یا کف ساید می‌گردد. البته این مشکل فقط ممکن است در بعضی از فصول سال اتفاق بیفتد. حال حتی اگر درب ساید بای ساید برای مدت زمان طولانی باز بماند، این رطوبت وارد ساید شده و شاهد این اتفاق خواهید شد. پس هنگام باز و بسته کردن درب ساید بای ساید، از بسته بودن درب اطمینان حاصل نمایید.

پاره شدن لاستیک دور درب

اگر شما هم خیسی و یا رطوبتی را در دیواره‌های داخلی ساید بای ساید متوجه شدید، احتمالاً مشکلی در لاستیک دور درب به وجود آمده و یا ممکن است پاره شده باشد. اگر هوای گرم از خارج به طور مداوم وارد یخچال می‌گردد و شما شاهد قطرات و یا چگالش آب هستید، قطعاً پاره شدن لاستیک دور درب می‌تواند یکی از علل آن باشد. این قطرات به سمت کف ساید بای ساید روانه شده و در آنجا به صورت مقداری از آب جمع می‌شود.

مسدود شدن لوله تخلیه از دلایل جمع شدن آب در کف یخچال

اکثر ساید بای سایدها دارای لوله تخلیه هستند تا به وسیله این لوله‌ها برفک‌های احتمالی و یا هرگونه رطوبت و آب از آن خارج شود. حال به خاطر گرفتگی و مسدود شدن همین راه، ممکن است آب و یا رطوبت در کف ساید بای ساید باقی بماند. اگر مسیر تخلیه ساید، مسدود گردد، آب به درون یخچال و یا حتی زیر فن‌های خنک کننده منتقل شده، یخ زده و مشکلات فراوانی را ایجاد می‌کند.

علت جمع شدن آب در کف یخچال
دلایل جمع شدن آب در کف ساید بای ساید

نشتی دستگاه دیسپنسر

اگر ساید بای ساید شما هم دارای دیسپنسر است، ممکن است این اتفاق بیفتد که دیسپنسر دچار نشتی گردد. در نتیجه در اثر پر شدن بیش از حد مخزن آن، آب به دیگر قسمت‌ها و یا کف ساید بای ساید منتقل می‌شود. در این حالت دیگر مخزن جایی برای آب اضافه نداشته و در نتیجه سرریز می‌گردد. در بسیاری مواقع حتی شاهد وجود برفک در قسمت کف ساید و یا حتی در اواپراتورها هستیم.

نشتی آب از جا میوه‌ای از علل جمع شدن آب در کف یخچال

در بسیاری از مواقع ممکن است پس از شستشوی میوه‌ها بلافاصله آنها را با وجود آب اضافه، در یخچال و یا کشوهای جامیوه‌ای قرار دهید. این آب‌های اضافه کم کم به کف ساید نفوذ کرده و در آنجا باقی می‌مانند. حتی ممکن است بر اثر شکسته شدن و یا ریخته شدن آب از یک بطری این اتفاق بیفتد. پس قبل از آنکه به دنبال دیگر علل باشید، بهتر است جامیوه‌ای، ظروف، بطری‌ها و وسایل یخچال را مورد بررسی قرار داده و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

قرار دادن غذای گرم درون ساید بای ساید

یکی دیگر از علل جمع شدن آب در کف یخچال ، قرار دادن غذای گرم درون آن است. چرا که این غذا بخار کرده و با حرارت خود موجب تجمع رطوبت و قطرات آب می‌شود. این قطرات و رطوبت به پایین دستگاه حرکت می‌کنند. در نهایت با انباشته شدن شاهد جمع آوری آب در کف ساید بای ساید خواهید بود.

از کار افتادن سنسور دیفراست

سنسور دیفراست را می‌توان از قطعات اصلی در ساید بای سایدها به شمار آورد. چرا که وظیفه اصلی آن تشخیص کاهش دمای لوله‌های اواپراتور می‌باشد. حال اگر این سنسور از کار بیفتد و یا افزایش و کاهش دما را نتواند شناسایی کند، هیتر به موقع عمل نکرده و مسیر تخلیه در ابتدا یخ می‌زند. سپس آب در کف ساید قرار می‌گیرد.

خراب شدن فیلتر تصفیه آب از علل جمع شدن آب در کف یخچال

فرقی نمی‌کند که از چه برند سایدی استفاده می‌کنید، در هر کدام از آنها اعم از: جنرال الکتریک، ال جی، سامسونگ و یا غیره، خراب شدن فیلتر تصفیه آب موجب جمع شدن آب در کف ساید می‌گردد. پس در ابتدا فیلترها را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز با نمایندگی تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک و یا برند دستگاه خود تماس حاصل نمایید.

نشتی داشتن گاز مبرد

اگر گاز مبرد ساید بای ساید دچار نشتی گردد، موجب جمع شدن آب کف ساید می‌گردد. در نتیجه ساید بای ساید برای خنک نگه داشتن دستگاه به صورت یکسره کار کرده و همین امر ممکن است دچار از کار افتادن یخچال یا ساید گردد.

نصب نادرست اتصالات

در بسیاری از مواقع نصب نادرست اتصالات شیلنگ آبسردکن، موجب نشتی آب می‌گردد. حتی اگر اتصالات لوله‌ها هم به مخزن درست بسته نشده باشند، به مرور زمان آب قطره قطره جمع شده و حجم زیادی از آب کف ساید بای ساید جمع می‌گردد. پس بهتر است به هنگام نصب ساید بای ساید، حتماً نسبت به نصب درست اتصالات اطمینان حاصل نمایید.

جمع‌بندی نهایی

در استفاده از ساید بای سایدها ممکن است با مشکلاتی مواجه گردید که جمع شدن آب در کف یخچال و ساید بای ساید، یکی از آنهاست. در این مقاله دلایل مختلف بروز این ایراد یا مشکل را با هم مورد بررسی قرار دادیم. در صورت عدم رفع این ایرادات می‌توان با مجموعه سروش سرویس در ارتباط باشید. چرا که از بهترین تکنسین‌ها و متخصصان در این زمینه استفاده می‌کند.