چرا آب لباسشویی گرم نمی‌شود‌؟

گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

امروزه لباسشویی یکی از مهم‌ترین لوازم خانگی به‌شمار می‌روند که‌ خانم‌ها هر روز از آن برای شستن لباس‌های کثیف استفاده می‌کنند؛ اما گاهی اوقات مشکلات کوچکی برای این وسیله پر‌کار‌برد به وجود می‌آید که برای برخی از آنها لازم است که با یک نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید و درخواست کمک کنید‌‌. ما در این مقاله قصد داریم در مورد گرم نشدن آب ماشین لباسشویی که یکی از این مشکلات است، صحبت کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید‌.

چطور بفهمیم ماشین لباسشویی آب را گرم نمی‌کند‌؟

در بیشتر لباسشویی‌های امروزی اگر سیستم گرمایشی ماشین دچار مشکل شود‌، ارور می دهد اما در ماشین لباسشویی‌های قدیمی اینطور نیست. در لباسشویی‌های قدیمی اگر ماشین آب را گرم نکند هیچ علائمی از خود نشان نمی‌دهد و به کار خود ادامه می‌دهد. بعضی‌ها در چنینی مواقعی دست خود را روی شیشه لباسشویی گذاشته و سعی می کنند با لمس آن دمای آب را متوجه شوند اما این کار صحیح نیست.
از آنجا که تعیین دما و همچنین گرم کردن با گرم نکردن آب به وسیله لباسشویی بسیار مهم است ابتدا شما باید یکی از برنامه‌های ماشین لباسشویی را استارت کرده و دمای آن را روی ۷۰ یا ۹۰ درجه تنظیم کنید‌، بعد از اجرای برنامه به ماشین ۲۰ دقیقه مهلت دهید تا کار کند و بعد از آن ماشین را خاموش کرده یا به لباس و یا به شیشه نگاه کنید‌، اگر گرم بودند یعنی لباسشویی سالم است و اگر نبود یعنی، دستگاه، آب را گرم نمی‌کند و باید تعمیر شود‌.

چهار علت اصلی گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

در ادامه شما را با 4 مورد از علت های گرم نشدن آب لباسشویی آشنا خواهیم کرد.

المنت (هیتر) لباسشویی خراب است‌‌!

یکی از مسائلی که باعث ایجاد این مشکل می‌شود خراب بودن المنت دستگاه است‌. از المنت‌ها در گرم کردن آب استفاده می‌شود. وقتی که شما ماشین لباسشویی را روشن می‌کنید‌ و دمای آن را تنظیم می‌کنید ممکن است در تنظیم دما خللی پیش بیاید/ بنابراین، در مواجه با این مشکل ابتدا باید از سلامت المنت دستگاه اطمینان حاصل کنید. برای این کار ابتدا مقاومت آن را چک کنید در حالت سالم بودن المنت، مقاومت آن باید بین 20 تا 50 باشد. در غیر این صورت هیتر خراب است. البته توصیه می‌شود برای تست کردن المنت‌ها از یک فرد با‌تجربه و متخصص کمک بگیرید.

گرم نشدن آب ماشین لباسشویی
دلایل گرم نشدن آب لباسشویی

خرابی تایمر از دلایل گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

شاید برای شما هم عجیب باشد اما تایمر لباسشویی بر گرم کردن آب تاثیر می‌گذارد‌، اگر شما در هنگام تنظیم برنامه‌ها متوجه شدید که آب گرم نمی‌شود و مشکلاتی در این بخس به وجود می‌آید، مشکل از تایمر آن است. همانطور ‌که می‌دانید تایمر لباسشویی با توجه به برنامه‌های مختلفی که برای دستگاه ست می‌کنید، زمان مورد نیاز و دمای مناسب برای شستشو را تنظیم می‌کند‌. برای اینکه این مشکل را رفع کنید ابتدا باید تایمر را جدا و تعمیر کنید. اگر خودتان سر‌رشته‌ای ندارید توصیه می‌کنیم آن را به یک تعمیر‌کار حرفه ای لباسشویی بسپارید.

سنسور یا ترموستات لباسشویی دچار مشکل شده باشد

اگر سنسور یا ترموستات که از مهمترین قطعات لباسشویی است، دچار مشکل شود آب گرم نمی‌شود چراکه این قطعه ارتباط مستقیمی با آب دارد اما این قطعه در ماشین لباسشویی‌های جدید و قدیم متفاوت است. اگر لباسشویی شما قدیمی باشد هیچ علامتی جز گرم نشدن آب ندارد اما در لباسشویی‌های جدید، دستگاه با نشان دادن کد خطا این مشکل را اطلاع رسانی می‌کند. همچنین اگر سیم‌های آن اتصالی کند آب گرم قطع خواهد شد. این مشکل یکی از مشکلات رایج انواع لباسشویی است و برای درست کردن این قطعه باید از فرد متخصص و یا نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش یا سایر برندها استفاده کنید‌.

مسدود شدن شلنگ ورودی دیگر علت گرم نشدن آب ماشین لباسشویی

یکی دیگری از مشکلاتی باعث قطعی آب گرم در لباسشویی می‌شود، مسدود شدن شلنگ ورودی آب گرم است که بسیار هم شایع است. در بیشتر لباسشویی‌های جدید ورودی آب دوتا است. شما باید هر چند گاهی شلنگ مخصوص آب گرم را چک کنید. زیرا ممکن است مسدود شده باشد این مشکل بسیار خطرناک است و ممکن است مشکلات جدی برای دستگاه شما به وجود بیاورد‌.
همچنین ممکن است در اثر گذر زمان، املاح و مواد موجود در آب شهری، به رسوب‌گذاری منجر شوند و به لباسشویی آسیب برسانند و ممکن است پس از مدتی، راه شلنگ ورودی آب در دستگاه دچار انسداد شود و ورود آب صورت نگیرد. این موضوع باعث می‌شود تا در ابتدا، فشار آب گرم کم شود. با افزایش رسوبات، امکان قطع شدن جریان آب گرم نیز وجود دارد. در نتیجه، آب گرم وارد لباسشویی نخواهد شد.

قیمت لوازم لباسشویی و تعمیرات آن

قیمت لوازم یدکی لباسشویی متفاوت است و به برند و نوع آن بستگی دارد. هر چقدر برند آن گرانتر باشد لوازم آن نیز گرانتر خواهد بود‌. همچنین اگر خرابی قطعه‌ای باعث خراب شدن قطعه‌ای دیگر شود نیز قیمت تعمیر آن متفاوت خواهد شد‌. گاهی قیمت به نوع قطعه مورد نیاز شما بستگی دارد. برای مثال اگر قطعه مورد نظر شما بسیار مهم باشد و کار‌های مهمی بر عهده آن باشد، قیمت قطعه، کمی گرانتر از قطعه‌های دیگر خواهد بود‌. در برخی مواقع قطعه‌ای در لباسشویی خراب نشده است و فقط تعمیر جزئی نیاز دارد که قیمت تعمیر آن نیز به مقدار کاری که تعمیر‌کار انجام می‌دهد، بستگی دارد‌.

تعمیر فوری لباسشویی در اصفهان

لباسشویی یکی از لوازم پر‌کار و مهم در خانه است و ممکن است مشکلات زیادی برای آن به وجود بیاید. گرم نشدن آب ماشین لباسشویی  یکی از این مشکلات است. هر‌گاه احساس کردید لباسشویی شما دچار مشکلی شده یا به درستی کار خود را انجام نمی‌دهد، حتما به تعمیر‌کار خبر دهید تا مشکلات بیشتری به وجود ‌نیاید‌‌.
اگر در شهر اصفهان زندگی می‌کنید، برای سرویس و تعمیر انواع ماشین لباسشویی می‌توانید با شرکت سروش سرویس تماس بگیرید. این شرکت یک نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش در اصفهان  است و تکنسین‌های آن قادرند، مشکلات مختلف ماشین لباسشویی بوش و سایر برندها را به سرعت شناسایی کرده و آن را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت و در اسرع وقت تعمیر کنند. پس اگر نیاز به کمک یک تعمیرکار ماهر ماشین لباسشویی دارید، وقت را از دست ندهید و با شماره‌های شرکت تماس بگیرید.