دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی

خرابی تایمر ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین قطعات مورد ‌استفاده در انواع لباسشویی، تایمر است. صحت عملکرد این قطعه در کارکرد ماشین لباسشویی اهمیت زیادی دارد. این قطعه وظیفه مهمی در تنظیمات مربوط به برنامه شستشو دستگاه ایفا می‌کند. تایمر به مرور زمان به دلایل مختلفی دچار آسیب می‌شود. در صورتی که مشکلی برای این قطعه ایجاد شود باید به یک نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان و یا شهر خود مراجعه کرده و این قطعه را تعمیر یا تعویض کنید. با ما همراه شوید تا دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی و ثابت ماندن آن را بشناسید.

تایمر لباسشویی چگونه کار می‌کند؟

زمانی که ماشین لباسشویی روشن باشد تایمر آن دستور حرکت دیگ ماشین را می‌دهد. این قطعه، همچنین، به المنت دستگاه دستور می‌دهد که چه زمانی باید آب، گرم شود. اگر این قطعه به‌درستی کار کند تمامی فرایند شست‌وشوی لباس را کنترل می‌کند. با استفاده از تایمر می‌توان لباس‌ها را در زمان‌های کوتاه یا بلند با توجه به میزان آلودگی آن‌ها شست‌وشو کرد. کوچکترین مشکل در تایمر لباسشویی، باعث اختلال عملکرد دستگاه می‌شود. اگر ایرادی در دستگاه شما ایجاد شد در مرحله اول بهتر است تایمر آن را بررسی کنید.

دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی

تایمر لباسشویی به دلایل مختلف آسیب می‌بیند. از آنجایی که این قطعه با قطعات مختلفی در ماشین لباسشویی در ارتباط است، ممکن است مشکلات زیادی برای آن به‌وجود آید. اگر تایمر به‌درستی کار نکند باید تعویض شود. تعویض تایمر نیز باید حتما توسط متخصص انجام شود و از قطعه اورجینال برای این کار استفاده شود. برای خرید تایمر اورجینال لباسشویی در اصفهان می‌توانید با سروش سرویس تماس بگیرید.
از دلایل خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی می‌توان به خرابی میکروسوئیچ، خرابی شیر ورودی و… اشاره کرد.

خرابی میکرو سوئیچ

مهمترین دلیل خرابی تایمر ماشین لباسشویی ، خرابی میکروسوئیچ است. میکروسوئیچ، روی درب ماشین لباسشویی قرار دارد و اصلی‌ترین نقش را در فرایند شستشوی لباس‌ها ایفا می‌کند. در حین فرایند شستشو، بسته شدن درب ماشین بر عهده میکروسوئیچ است. زمانی که میکروسوئیچ بسته می‌شود فرمان لازم به تایمر ارسال شده و تایمر باید وظیفه خود را انجام دهد. اگر میکروسوئیچ، دچار مشکل شود، مانع از کار کردن ماشین لباسشویی خواهد شد. اگر می‌خواهید میکروسوئیچ آسیب نبیند باید در نگهداری آن دقت کنید. هر گونه ضربه و فشار به این قطعه باعث آسیب جدی به آن خواهد شد.

خرابی شیر ورودی آب

یکی دیگر از دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی خرابی شیر ورودی آب آن است. از آنجایی که شیر ورودی مهم‌ترین قطعه ماشین لباسشویی در فرایند آبگیری شناخته می‌شود باید از صحت عملکرد بالایی برخوردار باشد. آسیب به این قطعه، باعث پر شدن دیگ ماشین لباسشویی می‌شود و تایمر نمی‌تواند عملکرد خود را به طور صحیح انجام دهد. در صورتی که تایمر لباسشویی، ثابت بماند یعنی خرابی آن مربوط به شیر ورودی آب است. برای برطرف کردن چنین مشکلی باید شیر آب ماشین لباسشویی تعویض شود. خراب شدن شیر ماشین لباسشویی به دلیل فشار بالا به شیر ورودی است. تغییرات فشار آب باعث می‌شود که در طولانی مدت این شیر آسیب ببیند.

علل خرابی تایمر ماشین لباسشویی
علل خرابی تایمر ماشین لباسشویی

خرابی پمپ تخلیه از علل خرابی تایمر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل خراب شدن تایمر، خرابی پمپ تخلیه لباسشویی است. اگر پمپ تخلیه به‌درستی کار نکند فرایند خارج شدن آب دیگ به‌درستی انجام نمی‌شود. در این حالت، تایمر به مشکل می‌خورد. خرابی پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی مربوط به برد الکترونیکی آن است. برد ماشین لباسشویی حساسیت بسیار بالایی دارد و کوچک‌ترین عارضه منجر به آسیب به آن می‌شود.

خرابی سنسور المنت

خرابی سنسور المنت یکی از بارزترین علت‌های خرابی تایمر ماشین لباسشویی است. زمانی که نوبت به فرایند خشک شدن البسه برسد، سنسور شروع به کار می‌کند. در این زمان به گرما و حرارت نیاز است که گرما از سوی المنت هیتر تولید شود. اگر سنسور خراب شود و دما به درستی تنظیم نشود تایمر هم کار خود را انجام نخواهد داد.

ایرادات در سیستم کنترل سطح آب از علل خرابی تایمر لباسشویی

اگر در سیستم کنترل سطح آب مشکلی ایجاد شود باعث خراب شدن تایمر لباسشویی می‌شود. در این حالت، شما باید ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید و از یک تعمیرکار کمک بگیرید. اگر سطح آب، درست کنترل نشود تایمر ماشین زمان دقیق شستشو را تشخیص نمی‌دهد و شستشو به‌درستی انجام نخواهد شد. زمانی که سیستم کنترل سطح آب، دستور لازم را به تایمر منتقل می‌کند جریان آب قطع می‌شود. برای جلوگیری از آسیب به این سیستم باید از نوسانات برق و آسیب به برد ماشین جلوگیری شود.

خرابی دستگیره تایمر دلیل گیر کردن تایمر

گاهی اوقات آسیب به تایمر لباسشویی وابسته به خراب شدن دستگیره آن است. دستگیره به صورت مستقیم با تایمر در ارتباط است و اگر این دستگیره به‌خوبی حرکت نکند تنظیمات شستشو انجام نخواهد شد. اگر پس از چرخاندن این دستگیر دستگاه فعالیت خود را آغاز نکرد شما باید حتماً آن را مورد بررسی قرار دهید.

خرابی سوپاپ درب

یکی دیگر از دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی ، خراب شدن سوپاپ درب است. اگر سوپاپ درب لباسشویی دچار آسیب شود تایمر را ثابت نگه می‌دارد؛ در این حالت شستشو توسط ماشین انجام نمی‌شود و شما نمی‌توانید فرمان لازم را به ماشین خود بدهید. سوپاپ ماشین لباسشویی به دلیل گذشت زمان دچار آسیب می‌شود. برای برطرف کردن مشکل این قطعه باید آن را تعویض کرد.

خرابی موتور تایمر از دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی

خراب شدن موتور تایمر، باعث ثابت ماندن آن می‌شود. تایمر لباسشویی متصل به یک موتور کوچک است که این موتور در ابعاد مختلفی در ماشین قرار می‌گیرد. در صورتی که لباس‌های داخل ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت ماشین باشد فشار زیادی به این قطعه وارد می‌شود و آسیب زیادی می‌بیند. برای رفع چنین مشکلی باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب توضیح دادیم اگر تایمر ماشین لباسشویی دچار مشکل شود نمی‌توانید از آن استفاده کنید. تایمر به دلایل مختلف دچار آسیب می‌شود. اگر شما بخواهید این قطعه از لباسشویی خودتان را تعمیر کنید باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. شما با سرویس‌های دوره‌ای می‌توانید مراقبت بیشتری از ماشین لباسشویی خودتان داشته باشید و از خرابی قطعات آن و هزینه برای تعمیر دستگاه پیشگیری کنید. برای دریافت خدمات در این زمینه با مجموعه سروش سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات بوش در اصفهان تماس بگیرید.