نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی

نگهداری از ماشین لباسشویی

رعایت نکات نگهداری از ماشین لباسشویی ، در افزایش طول عمر آن بسیار حائز اهمیت است. در واقع ماشین‌های لباسشویی، امروزه پر‌کاربردترین وسایل برقی هستند که نبود آن‌ها تقریبا در هر خانه‌ای غیر‌ممکن است. حتی تصور چند روز خراب شدن ماشین لباسشویی برای تمامی افراد از جمله مادر خانواده عذاب آور است، اما نکات بسیار ساده‌ای وجود دارد که شما با رعایت آن‌ها، می‌توانید طول عمر ماشین لباسشویی و مدت زمان استفاده از آن را افزایش دهید و نیاز نباشد مدام به دنبال تعمیرکار لباسشویی بوش در اصفهان و یا سایر شهرها بگردید. در ادامه با کارشناسان سایت سروش سرویس همراه شوید تا برخی نکات نگهداری از این دستگاه را برای شما یادآور شوند.

اصول مهم در نگهداری از ماشین لباسشویی

به ظرفیت ماشین توجه کنید.

اگر مقدار زیادی لباس برای شستشو دارید بهتر است در چند مرحله این کار را انجام دهید؛ زیرا اگر بیش از ظرفیت دستگاه، لباس در آن قرار دهید به موتور آن فشار وارد می‌شود و دستگاه را در دراز مدت دچار ایراد می‌کند. اما در شرایطی که وقت کافی برای شستشوی لباس‌ها در چند مرحله ندارید پیشنهاد می‌شود تا برنامه سنگین و طولانی مدت ماشین لباسشویی را اجرا کنید تا لباس‌ها بیشتر شسته و تمیز شوند.

نصب دستگاه در مکانی مناسب برای نگهداری از ماشین لباسشویی

شاید دور از ذهن باشد اما مهم ترین مورد در نگهداری از ماشین لباسشویی، مکان قرار‌گیری و متراژ محل نصب آن است‌. از مهمترین نکات نصب ماشین لباسشویی بوش در اصفهان و دیگر برندها این است که باید دستگاه در مکانی قرار بگیرد که بدون شیب و به اصطلاح مسطح باشد. همچنین باید پایه‌های آن به شکل دقیق روی زمین قرار گیرد و لق لق نکند‌. شما می‌توانید با استفاده از تراز‌سنج‌ها از تراز بودن دستگاه اطمینان حاصل فرمایید. حتما به متراژ محل قرار‌گیری ماشین لباسشویی هم توجه داشته باشید، مکان مورد‌نظر نباید بیش‌ از حد کوچک باشد.

از شوینده‌های مناسب به اندازه استفاده کنید.

نکته اول در استفاده از شوینده‌ها، مناسب بودن آن‌هاست؛ در نتیجه حتما پیش از خرید شوینده‌ها به آن‌ها توجه کنید تا مخصوص استفاده در انواع ماشین لباسشویی باشند. نکته دوم، استفاده به اندازه از شوینده‌ها است. شاید تصور شما این باشد که هر چه مقدار زیاد‌تری شوینده استفاده کنید، لباس‌ها تمیز‌تر می‌شوند، اما این فرض غلط است؛ حتما به مقدار مورد نیاز در ماشین لباسشویی شوینده بریزید تا پس از شستشو، آثار مایع شوینده اضافی روی لباس‌ها باقی نمانده و رد سفیدی روی آن‌ها به جا نگذارد. باید این مورد را ذکر کنیم که استفاده بیش از حد از مایع لباسشویی علاوه بر آسیب به لباس‌ها به ماشین لباسشویی هم ایراد وارد می‌کند‌‌.

نگهداری از ماشین لباسشویی
نکات مهم نگهداری از لباسشویی

حواستان به دمای آب مصرفی در دستگاه باشد.

این مسئله که آب داغ در از بین بردن میکروب‌ها و باکتری‌های لباس‌ها و لباسشویی موثر است، درست است؛ اما در واقع دمای بالای آب علاوه بر این که به بافت لباس‌ها آسیب می‌رساند، دستگاه شما را هم خراب می‌کند. بهتر است از آبی استفاده کنید که دمای مناسبی داشته باشد و گرم باشد تا علاوه بر میکروب کشی، عمر دستگاه خود را هم بالا ببرید. به جای استفاده از آب داغ، بهتر است، به نظافت ماشین لباسشویی توجه کنید.

به هیچ وجه وسایل سنگین را روی لباسشویی قرار ندهید.

لباسشویی‌ها جزو وسایل برقی سنگین و مستحکم هستند؛ اما این مسئله به این معنی نیست که می‌توان وسایل سنگین را بدون هیچ آسیبی روی آن‌ها قرار داد. به طور کلی برای نگهداری از ماشین لباسشویی بهتر است آن را در محفظه کابینت قرار دهید تا اگر قصد گذاشتن وسیله‌ای مانند دکوری‌ها را داشتید، روی کابینت باشد و به قطعات دستگاه فشار وارد نشود.

درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید.

پس از هر بار شستشوی لباس‌ها باید چند ساعتی درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا جریان هوا درون دستگاه حرکت پیدا کند. این عمل به نظر ساده می‌آید اما در واقع باعث می‌شود تا در اثر خیسی و رطوبت، کپک‌ها و باکتری‌ها به وجود نیامده و بوی نامطبوعی را ایجاد نکنند. علاوه بر این موارد، اگر دستگاه را خشک نکنید، ممکن است قسمت داخلی ماشین لباسشویی دچار زنگ زدگی شود؛ در نتیجه پس از هر بار شستشوی لباس‌ها با یک دستمال پارچه‌ای تمیز فضای داخلی ماشین لباسشویی و لاستیک درب آن را خشک کنید.

نکاتی درباره نگهداری از ماشین لباسشویی

  1. درب ماشین لباسشویی را به آرامی و بدون فشار باز و بسته کنید.
  2. محفظه شوینده‌ها را به دفعات مشخص جدا کرده و شستشو دهید‌‌.
  3. هر 4 ماه یک بار با استفاده از جرم گیر، به جرم گیری ماشین لباسشویی اقدام کنید.
  4. حتما جیب لباس‌ها را چک کنید تا کلید و انواع وسایل در آن‌ها نباشد.
  5. حتما سالی یک بار، فیلتر و شیلنگ ماشین لباسشویی را با مسواک بشویید.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم تا نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی را برای شما یادآور شویم. رعایت این نکات بسیار ساده بوده اما در عوض فواید بسیاری برای شما دارد. از این فواید می‌توان به افزایش میزان عمر و کارکرد دستگاه اشاره کرد. با این حال، ممکن است گاهی با مشکلی در دستگاه خود روبرو شوید. در این صورت باید حتما با یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی برای رفع مشکل تماس بگیرید.
اگر در اصفهان زندگی می‌کنید، می‌توانید این کار را به متخصصان ما در سروش سرویس بسپارید. شرکت سروش سرویس، نمایندگی بوش در اصفهان، آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با تعمیر انواع ماشین لباسشویی و یا تعویض قطعات آن است. تعمیرکاران حرفه‌ای ما با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به تعمیر انواع برندها از جمله تعمیر لباسشویی آاگ، زیمنس و بوش اقدام کرده و این کار را در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهند.