انواع شوینده‌های ماشین لباسشویی و انتخاب شوینده مناسب

شوینده های ماشین لباسشویی

شوینده های ماشین لباسشویی انواع مختلفی دارند که با توجه به عوامل مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجایی که شوینده‌ها تنوع بسیار زیادی دارند، انتخاب یک شوینده مناسب با دشواری‌های زیادی همراه است. اگر با ویژگی‌ شوینده‌ها آشنا باشید بهتر می‌توانید یک شوینده مناسب را برای شستشوی لباس‌های گوناگون انتخاب نمایید و از آسیب دیدن دستگاه خود و نیاز به تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان خود پیشگیری کنید. انواع شوینده‌های لباسشویی توسط مجموعه‌های مختلفی در کشور ما و سایر کشورها تولید می‌شوند. اگر می‌خواهید با انواع این شوینده‌ها آشنا شوید با ما همراه باشید.

انواع شوینده های ماشین لباسشویی

صابون لباسشویی

یکی از انواع شوینده‌هایی که برای شستشوی لباس‌ها در لباسشویی به کار می‌رود، صابون لباسشویی نام دارد. صابون به عنوان یکی از شوینده‌های نرم کننده برای شستشوی انواع لباس‌ها کاربرد دارد. برخی از صابون‌ها با ترکیب عناصری مانند سدیم کلرید و پتاسیم تشکیل می‌شوند. این صابون‌ها می‌توانند لکه‌های سخت را از لباس‌ها جدا کرده و برای شستشوی لباس‌های کودکان کاربرد زیادی دارند. بسیاری از افراد برای شستشوی لباس‌های افراد بزرگسال نیز از صابون استفاده می‌کنند. افرادی که حساسیت پوستی دارند می‌توانند از صابون برای جلوگیری از حساسیت و شستشوی لباس‌های خود استفاده نمایند. انواع صابون با برندهای مختلف در بازار به فروش می‌رسد که می‌توانید آن‌ها را خریداری کرده و برای شستشوی لباس‌های خود استفاده نمایید. برای شستشوی لباس‌های سفید هم بهتر است از صابون لباسشویی استفاده کنید.

مایع لباسشویی

یکی دیگر از انواع شوینده های ماشین لباسشویی ، مایع لباسشویی است. این نوع شوینده، برای از بین بردن لکه‌های سرسخت و چربی مناسب است. مایع لباسشویی می‌تواند در تار و پود انواع لباس‌ها نفوذ کرده و آنها را با کیفیت بسیار بالا تمیز نماید. بسیاری از افراد از مایع لباسشویی برای شستشوی لباس‌های با حجم بسیار زیاد استفاده می‌کنند. مایع لباسشویی به راحتی در آب حل شده و به همین دلیل برای پاک کردن انواع لباس‌ها مناسب است. برای استفاده از مایع لباسشویی، باید میزان حجم لباس را در نظر گرفته و از آن استفاده کرد. استفاده بیش از حد از مایع لباسشویی می‌تواند به بافت لباس آسیب رسانده و آنها را دچار آسیب نماید.

پودر لباسشویی از رایج‌ترین شوینده های ماشین لباسشویی

یکی از انواع شوینده‌های لباسشویی که همه افراد با آن آشنایی دارند، پودر لباسشویی است. از دلایل استفاده بسیار زیاد از پودر ماشین لباسشویی، قیمت مناسب آن در مقایسه با سایر مواد شوینده است. برای از بین بردن بوی نامطبوع و لکه‌های مختلف لباس‌ها می‌توان از پودر ماشین لباسشویی استفاده نمود. در برخی از آنها از آنزیم‌های مختلف برای از بین بردن لکه‌های سرسخت استفاده می‌شود. برخی از آنزیم‌ها نیز برای از بین بردن آلودگی‌های مختلف در پودر ماشین لباسشویی بکار می‌رود. پودر لباسشویی به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. پودرهای مخصوص لباس کودکان، مخصوص لباس‌های سفید و پودر مخصوص لباس رنگی نیز از دیگر انواع پودر ماشین لباسشویی هستند. با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از انواع این شوینده‌ها را برای شستشوی لباس‌های خود استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از پودر لباسشویی نیز می‌تواند آسیب بسیار جدی به لباس‌های شما وارد نماید.

شوینده مناسب ماشین لباسشویی
انواع شوینده ماشین لباسشویی

کپسول ژله‌ای، از متفاوت‌ترین شوینده های ماشین لباسشویی

یکی از شوینده‌های متفاوت که در چند سال اخیر برای شستشوی انواع لباس وارد بازار شده است کپسول ژله‌ای نام دارد. این کپسول برای از بین بردن انواع آلودگی‌ها عملکرد خوبی از خود نشان داده است. از آنجایی که این کپسول‌ها قیمت بیشتری نسبت به سایر شوینده‌ها دارند با استقبال کمتری همراه شده‌اند. کپسول ژله‌ای بیشتر برای شستشوی لباس‌های بسیار حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر از لباس‌‎های گران‌قیمت استفاده می‌کنید، بهتر است از کپسول ژله‌ای برای شستشوی آن استفاده نمایید. کپسول‌های ژله‌ای در حفظ سلامت و بافت و رنگ لباس تاثیر زیادی دارند.

قرص لباسشویی

قرص‌های ماشین لباسشویی به عنوان یکی از شوینده‌های جدید برای شستشوی انواع لباس‌ها شناخته می‌شوند. از قرص‌های لباسشویی بیشتر برای ماشین‌های اتوماتیک استفاده می‌‎شود. این قرص‎ها به راحتی مورد استفاده قرار گرفته و عملکرد مناسبی دارند. هر قرص شوینده برای حجم مشخصی از لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید لباس شستن را به کاری راحت تبدیل نمایید، می‌توانید از قرص ماشین لباسشویی برای شستشوی آنها استفاده کنید. قرص‌های ماشین لباسشویی بیشتر برای لباس‌هایی که رنگ روشن دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قرص‌ها می‌توانند با عملکرد مناسب خود به بافت لباس نفوذ کرده و لکه‌ها را از بین ببرند.

چگونه شوینده مناسب را انتخاب کنیم؟

اگر بخواهید یک شوینده مناسب را برای شستشوی لباس‌های خود انتخاب نمایید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. از این عوامل می‌توان به بافت لباس، رنگ، نوع لباس‌ها و میزان حجم لباس‌ها برای شستشو اشاره نمود. با توجه به هر یک از این عوامل یکی از شوینده‌های بالا را برای شستشوی لباس‌های خود انتخاب نمایید. یک شوینده مناسب می‌تواند در مدت طولانی از لباس‌های شما محافظت کرده و آسیبی به آن‌ها وارد نکند. برند شوینده‌ تاثیر بسیار زیادی در محافظت از لباس‌ها دارد. اگر یک شوینده مناسب با استفاده از مواد اولیه مرغوب و کیفیت بالا تولید شود، می‌تواند بهترین عملکرد را در شستشوی لباس و از بین بردن لکه‌های گوناگون داشته باشد. بعلاوه، استفاده از شوینده مناسب یکی از مهمترین نکات نگهداری از ماشین لباسشویی است که برای جلوگیری از آسیب به دستگاه باید رعایت شود.

سخن پایانی

با توجه به مطالب بالا متوجه شدید که برای شستشوی انواع لباس‌ها می‌توان از انواع شوینده های ماشین لباسشویی استفاده نمود. از آنجایی که تنوع شوینده‌ها در بازار بسیار زیاد است، باید در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید. انتخاب شوینده مناسب می‌تواند تاثیر زیادی در حفظ و نگهداری لباس‌های شما داشته باشد. برای شستشوی لباس‌های رنگ روشن و لباس‌هایی که به رنگ تیره هستند، باید از شوینده‌های مختلف استفاده نمود.
در کنار رعایت این نکته، اگر نیاز به سرویس و تعمیر لباسشویی بوش خود داشتید می‌توانید روی کمک کارشناسان سروش سرویس حساب کنید. مجموعه سروش سرویس به عنوان نمایندگی بوش سرویس، آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با انواع ماشین لباسشویی بوش و سایر برندها از جمله نصب، راه اندازی، سرویس، تعمیر و فروش قطعات لباسشویی بوش در اصفهان است. با تماس با مجموعه سروش سرویس می‌توانید، از کیفیت خدمات و محصولات و قیمت مناسب آنها اطمینان داشته حاصل کنید.