دلایل شارژ نشدن جارو شارژی

شارژ نشدن جارو شارژی

جارو شارژی از جمله لوازمی است که امروزه استفاده بالایی دارد، این جارو ممکن است دچار خرابی شود که رایج‌ترین مشکل آن شارژ نشدن جارو شارژی می‌باشد. شارژ نشدن جارو، دلایل متعددی دارد که در ادامه قصد داریم اصلی‌ترین علت‌های آن را برای شما توضیح بدهیم تا با آنها آشنایی پیدا کنید و بدانید که چه زمانی نیاز به تعمیر جارو شارژی بوش در اصفهان و سایر برندها خواهید داشت. این جارو دارای یک شارژر مخصوص است که باید هم به برق و هم به جارو به درستی متصل شود تا به خوبی شارژ شود. مسلما اگر این کار به درستی انجام نشود جارو شارژی نخواهد شد و هنگام استفاده دچار مشکل می‌شوید. در ادامه به دلایل مختلف این مشکل می‌پردازیم.

علل اصلی شارژ نشدن جارو شارژی

همان گونه که در بالا گفتیم دلایل فراوانی وجود دارد که ممکن است جارو شارژی شما شارژ نشود. برخی از این دلایل بسیار مهم می‌باشند که عبارتند از:

 • نبودن برق
 • خراب بودن پریز برق
 • قرار نداشتن باتری در جای خود
 • متصل نبودن پایه شارژ به پریز
 • خراب بودن پایه شارژ و باتری
 • خراب شدن سیم شارژ

دیگر دلایل شارژ نشدن دستگاه

زمانی که جارو شارژی شما شارژ نمی‌شود، همواره باید موارد گفته شده را مورد بررسی قرار بدهید تا بتوانید به دلیل اصلی خرابی و شارژ نشدن دسترسی پیدا کنید و آن را حل نمایید. زیرا جارو شارژی تا زمانی که به صورت کامل و دقیق شارژ نشود، نمی‌تواند فعالیت کند. البته عوامل و دلایل دیگری هم هستند که از شارژ شدن جارو شارژی شما جلوگیری می‌کنند. مثلا تمام شدن عمر باتری مانع از شارژ شدن درست آن می‌شود. ضربه خوردن و آسیب دیدن سیم شارژ، آسیب دیدن بدنه باتری از شارژ آن جلوگیری می‌کند و کثیف بودن جارو شارژی از مواردی هستند که باعث شارژ نشدن جارو شارژی می‌شوند. هر کدام به نوبه خود باید جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند تا جارو به خوبی تعمیر شود و دوباره مورد استفاده قرار بگیرد.

راه های حل مشکل شارژ نشدن جارو شارژی

برای تعمیر کردن جارو شارژی همواره راه‌های متعددی وجود دارد که با کمک آنها می‌توان جاروی خود را تعمیر کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد. از راه‌های تعمیر جارو شارژی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در صورتی که خرابی و علت شارژ نشدن جارو شارژی از ناحیه پایه شارژ باشد، باید آن را در اختیار تعمیرکار ماهر جارو شارژی در اصفهان و دیگر شهرها  قرار بدهید تا هم به خوبی آن را تعمیر کند و هم در صورت لزوم قطعات آن را تعویض نماید تا دستگاه عملکرد مطلوب خود را باز یابد.
 2. مسدود بودن راه هوایی جارو، باعث شارژ نشدن باتری آن می‌شود که در این صورت باید تمام قطعات جارو را جدا نمود و آنها را تمیز کرد تا بتواند دوباره به خوبی شارژ شود.
 3. تمام شدن عمر باتری یا آسیب دیدن آن، از شارژ شدن جلوگیری می‌کند که در این صورت باید باتری را تعویض کنید تا دوباره جارو عملکرد خود را به دست بیاورد.
 4. آسیب دیدن سیم شارژر جارو از شارژ شدن آن جلوگیری می‌کند و برق را به جارو نمی‌رساند که در صورت بروز این مشکل باید سیم شارژر را تعویض نمود.
 5. اگر خرابی پریز برق علت مشکل شارژ نشدن دستگاه باشد، باید پریز، مورد بررسی قرار بگیرد و تعمیر شود.
علت شارژ نشدن جارو شارژی
علت شارژ نشدن جارو شارژی

در هر شرایط و به هر دلیلی که جارو شارژی شما دچار مشکل شده باشد، همواره باید آن را در اختیار افراد نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش قرار بدهید تا بتواند به درستی جارو را مورد تعمیر قرار داده و قطعات را تعویض کنند که دچار اتصالی و خرابی نشود. قبل از اقدام به تعمیر باید ابتدا جارو را عیب یابی کرد تا بدانید که کدام بخش آن مشکل پیدا کرده است. برای بالا بردن عمر باتری و حفظ کیفیت و کارایی جارو شارژی باید به خوبی از آن مراقبت نمایید.

نحوه شارژ کردن درست دستگاه

برای این که جارو شارژی شما بتواند به خوبی شارژ شود و عملکرد بهتری داشته باشد، باید آن را طبق اصول و به صورت کاملا دقیق، درون شارژ قرار بدهید. برای شارژ کردن جارو شارژی باید ابتدا شارژر دستگاه را به برق متصل کنید و سپس پایه شارژ جارو را به برق وصل کنید تا چراغ قرار داده شده روی باتری، روشن شود. در برخی از جاروها همواره چراغ‌هایی قرار داده شده است که در صورت روشن شدن تمام چراغ‌ها می‌توان از پر شدن باتری مطلع شد. البته برخی جاروهای شارژی دارای نمایشگر هستند که روی آنها میزان شارژ باتری به صورت عددی ثبت شده است.
اگر کابل یا همان سیم شارژر به درستی متصل نشود یا باتری در شارژر قرار نگیرد، مسلما هم جارو شارژ نمی‌شود و هم خرابی جارو را به همراه دارد. پس با قرار دادن درست شارژر و جارو می‌توان آن را کامل شارژ کرد و از آن استفاده نمود. البته ناگفته نماند که انواع جارو شارژی وجود دارد که ممکن است هر کدام روشی برای شارژ شدن داشته باشند به همین دلیل باید زمان خرید با نحوه شارژ درست جارو آشنا شوید. تنها نحوه شارژ کردن جارو در نگهداری از آن مهم نیست، بلکه باید مدت زمان شارژ کردن هم مورد توجه قرار بگیرد تا هم از شارژ نشدن دستگاه پیشگیری شود و هم باتری آن دچار خرابی نگردد. اصولا باتری که درون این گونه جاروها قرار داده شده است در مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه شارژ می‌شود و پس از اتمام شارژ، باید باتری را از برق خارج کرد تا خراب نشود.

تعمیر جارو شارژی بوش در اصفهان

برای این که شارژ دستگاه به درستی انجام شود باید آن را با سیم شارژر خود به برق متصل کنید. زیرا توان دریافتی هر شارژر متناسب با توان باتری جارو طراحی شده است؛ در نتیجه عمر باتری افزایش یافته و دستگاه هم عملکرد بهتری خواهد داشت. در صورتی که جاروی شما شارژ نشد باید سیم شارژ و باتری را بررسی کنید؛ زیرا این دو بخش اصلی‌ترین قسمت‌های جارو شارژی هستند که خرابی آنها عملکرد. دستگاه را مختل خواهد کرد. ما در سروش سرویس آماده‌ایم تا در صورت بروز مشکل برای وسایل برقی شما بهترین راهکارها را ارائه دهیم.
مشکل شارژ نشدن جارو شارژی نیز همچون کاهش مکش جارو شارژی یکی از رایج‌ترین مشکلات این دستگاه است که برای رفع آن باید از یک نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش در اصفهان و سایر نقاط کشور کمک گرفت. در اصفهان شما می‌توانید به مجموعه سروش سرویس مراجعه کرده و برای کلیه امور مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات جارو برقی یا جارو شارژی خود روی کمک تکنسین‌های آن حساب کنید.