دلایل چشمک زدن چراغ ساید بای ساید و روش برطرف کردن آن

چشمک زدن چراغ ساید بای ساید

چشمک زدن چراغ ساید بای ساید معمولا در زمان‌هایی رخ می‌دهد که مشکلی در کارکرد یخچال وجود دارد، حال این مشکل می‌تواند به‌دلیل خرابی یکی از قطعات یا تنظیم نبودن درجه یخچال باشد. معمولا این چراغ‌ها با رنگ قرمز نمایش داده می‌شوند که باید حتما به آن توجه کرد و به‌سرعت نسبت به عیب‌یابی و تعمیر ساید بای ساید اقدامات لازم را انجام داد. در ادامه همراه ما باشید تا به دلایل این مشکل و روش‌های برطرف کردن آن بپردازيم.

دلیل چشمک زدن چراغ ساید بای ساید

در این بخش ابتدا تلاش می‌کنیم به دلایل معمولی‌تر که رفع آن‌ها به سادگی قابل انجام است بپردازیم، سپس به سراغ دلایل جدی‌تر چشمک زدن چراغ یخچال خواهیم پرداخت. ممکن است دلیل این چشمک زدن، یک مشکل عادی باشد که به‌راحتی قابل رفع است. ولی در مواردی ممکن است مشکل جدی‌تر باشد. پس در ادامه ابتدا به دلایل ساده‌تر خواهیم پرداخت که ممکن است با رفع آن‌ها چشمک زدن قطع شود و اگر چشمک زدن با این اقدامات رفع نشد، به دلایل مهم‌تر اشاره خواهیم کرد که معمولا به‌دست سرویسکار حرفه‌ای، قابل انجام است. در ادامه دلایلی که ممکن است سبب تغییر دمای دستگاه شوند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مشکلاتی که نیاز به تعمیر یخچال ندارند

  • اولین دلیل برای چشمک زدن چراغ ممکن است تنظیم نبودن دمای دستگاه باشد. همچنین این چراغ را شما زمانی مشاهده می‌کنید که دستگاه را به‌تازگی به برق زده‌اید و هنوز دمای دستگاه، به میزان موردنظر نرسیده است. ولی اگر پس از گذشت چند دقیقه همچنان چراغ چشمک‌زن روشن بود، باید به دنبال دلایل دیگری بگردید.
  • دومین دلیل ممکن است به خاطر خرابی لاستیک درب یخچال باشد. اگر این لاستیک خراب باشد هوای گرم بیرون از یخچال، به‌راحتی وارد آن شده و سبب برهم خوردن دمای دستگاه و همچنین روشن شدن چراغ چشمک‌زن شود. پس از این لحاظ یخچال را مورد بررسی قرار دهید.
  • سومین دلیل ممکن است بخاطر خوب بسته نشدن درب یخچال باشد که سبب ورود هوای گرم به یخچال و بهم خوردن دمای آن، می‌شود. پس حتما قفل درب را چک کنید و درصورت لزوم، آن را تعویض یا تعمیر کنید.
  • به‌طور کلی اگر دمای بیرون از یخچال به آن وارد شود، یخچال نمی‌تواند دما را به‌درستی تنظیم کند و سبب چشمک زدن چراغ ساید بای ساید می‌شود. اگر درب یخچال شما خیلی زیاد باز و بسته می‌شود، ممکن است به این دلیل یخچال نتواند به دمای مناسب برسد و این سبب چشمک زدن چراغ آن می‌شود، البته با چند دقیقه بسته بودن درب یخچال، دما تنظیم شده و دیگر چراغ نشان داده نمی‌شود. البته دلایل دیگری هم که بر تنظیم نبودن دمای دستگاه موثرند، وجود دارند و شامل مواردی چون، فاصله کم از دیوار، در معرض نور خورشید قرار گرفتن یخچال، قرارگیری در مجاورت وسایل گرمایشی، گرم بودن بیش ‌از حد محیط و تراز نبودن یخچال هستند.
چشمک زدن چراغ ساید بای ساید
دلایل چشمک زدن چراغ ساید بای ساید

خرابی قطعات داخلی

دلایلی که در بالا ذکر شد، از جمله مواردی بودند که به‌راحتی قابل حل هستند، ولی در ادامه دلایلی که ممکن است سبب چشمک زدن چراغ ساید بای ساید شوند و ناشی از خرابی قطعات ساید بای ساید هستند را بررسی خواهیم کرد.

  • ممکن است چشمک زدن چراغ، به‌دليل خرابی سنسور تشخیص دما در این یخچال‌ها باشد. در این‌صورت، سنسور نمی‌تواند دمای درست را تشخیص دهد و ممکن است به خطا دما را اشتباه تشخیص داده و سبب چشمک زدن چراغ آن شود.
  • مشکل در سیستم خنک کننده یخچال هم ممکن است دلیل دیگری برای این مشکل باشد. اگر هر کدام از قطعاتی که در سیستم خنک کننده یخچال نقش دارند؛ مثل لوله‌های اواپراتور، با مشکل مواجه شوند، باعث بهم خوردن تنظیم دمای دستگاه و در نتیجه روشن شدن چراغ چشمک‌زن شود.
  • مشکل دیگری که ممکن است در چشمک زدن چراغ ساید بای سایدها موثر باشد، خرابی فن دستگاه است که باید نسبت به درست کار کردن آن، اطمینان حاصل کرد.
  • علاوه بر این موارد که در بالا ذکر شد، ممکن است چشمک زدن چراغ یخچال به دلایلی همچون مشکل در مدارهای یخچال، برد الکتریکی یخچال یا اتصالات آن مرتبط باشد.

روش‌های برطرف کردن مشکل چشمک زدن چراغ ساید بای ساید

با توجه به مواردی که در بالا مطالعه کردید، اکنون می‌توانید تا حدودی متوجه دلایل این مشکل شوید و تا حدودی آن‌ها را برطرف نمایید. اگر مشکل چشمک زدن چراغ دستگاه شما از گروه اول می‌باشد به‌راحتی می‌توانید مشکل را رفع کنید. ولی اگر مشکل چشمک زدن چراغ از گروه دوم است باید از یک تعمیرکار مجاز و حرفه‌ای برای رفع مشکل و عیب‌یابی کمک بگیرید.

تعمیر ساید بای ساید در اصفهان

چشمک زدن چراغ ساید بای ساید ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد و اگر مشاهده کردید که این مشکل، تا چند ساعت ادامه دارد باید به‌دنبال دلایل آن باشید و در صورت عدم رفع مشکل برای تعمیر فوری ساید بای ساید اقدام کنید. اما فراموش نکنید که در این زمنیه حتما از افراد با تجربه و حرفه‌ای کمک بگیرید.
در این مورد پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات شرکت سروش سرویس است. این شرکت به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات ساید بای ساید در اصفهان، دارای سال‌ها تجربه در زمینه تعمیر یخچال ساید بای ساید است و تکنسین‌های آن در امر تعمیر یخچال بسیار حرفه‌ای و با تجربه هستند و مشکلات ساید بای ساید را  در اسرع وقت و با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تعمیر می‌کنند.