نکات مهم برای نگهداری و افزایش طول عمر یخچال فریزر

نگهداری از یخچال فریزر

یخچال یکی از کاربردی‌ترین وسایل موجود در آشپزخانه است. این وسیله از قیمت بالایی برخودار بوده و به همین علت هرگونه خرابی یا مشکل در قطعات آن موجب می‌شود تا هزینه زیادی پرداخت نمایید؛ به همین دلیل برای نگهداری بهتر از این وسیله و کاهش نیاز به تعمیرات یخچال فریزر، بهتر است به نکات مهم نگهداری از یخچال فریزر دقت نمایید. در ادامه برخی از این نکات ذکر شده‌اند.

اصول مهم نگهداری از یخچال فریزر

تمیز نگه داشتن یخچال

یکی از ساده‌ترین راهکار‌های افزایش طول عمر یخچال فریزر تمیز نگه داشتن آن‌هاست. تا حالا دقت کرده‌اید که هر چند وقت یک بار یخچال فریزر خود را تمیز می‌نمایید؟ احتمالاً اکثر ما زمانی به فکر تمیز کردن یخچال و فریزر می‌افتیم که یا بوی بدی بدهد یا چیزی روی طبقات آن ریخته باشد؛ اما تا به حال برای افزایش طول عمر یخچال این کار را کرده‌ایم؟ برای تمیز نگه داشتن یخچال فریزر کافی است هر دو یا سه ماه فضای درون آن‌ را با مایع آب و صابون بشویید. اگر یخچال فریزرتان بوی بدی می‌دهد کافی است تا در حین کار کردن آن درونش ظرفی حاوی محلول لیمو ترش و سرکه بگذارید و یک روز به آن زمان بدهید تا تمام بوی بد را پاکسازی کند. یکی دیگر از موثرترین راهکار‌های افزایش طول عمر یخچال و نگهداری از یخچال فریزر پاک کردن آلودگی و گرد و غبار‌های موجود اطراف موتور و دیگر قطعات است. شما می‌توانید ماهی یک بار اقدام به تمیز کردن موتور و قطعات دیگر نمایید. با نادیده گرفتن این کار عملکرد خنک سازی یخچال کاهش می‌یابد.

توجه به محل قرارگیری یخچال فریزر

برای افزایش طول عمر یخچال فریزر باید به محل قرار گیری آن نیز توجه نمایید؛ زیرا تاثیر زیادی در افزایش طول عمر آن دارد در ادامه نکاتی در این باره ذکر شده است:

  • یخچال فریزر به هیچ عنوان نباید در نزدیکی وسایلی همچون اجاق گاز، سماور و پخاری باشد؛ زیرا چنین وسایلی از خود گرما ساطع می‌کنند. گرمای تولید شده توسط این وسایل می‌تواند از طریق درب و دیگر مسیر‌ها وارد یخچال فریزر شود و دمای درون آن‌ها را از تنظیم بیندازد؛ به همین دلیل موتور یخجال برای تنظیم کردن دوباره دمای خود فعالیت بیشتری می‌کند و همین امر می‌تواند باعث داغ شدن موتور یخچال و مشکلات ناشی از آن شود.
  • قرار دادن یخچال در روبروی نور خورشید نیز باعث تکرار شدن فرایند فوق می‌شود و عمر موتور و دیگر قطعات را کاهش می‌دهد.
اصول نگهداری از یخچال فریزر
نکات مهم در نگهداری از یخچال فریزر

استفاده از محافظ برای اتصال به برق از نکات مهم نگهداری از یخچال فریزر

یکی از کارهایی که نقش بسیاری در افزایش طول عمر یخچال فریزر دارد و می‌تواند از خرابی‌های احتمالی این وسیله جلوگیری کند، استفاده از محافظ برای اتصال سیم یخچال به پریز برق است. نوسانات جریان برق موجب می‌شود که برق خانه به طور ناگهانی قطع شود و این عامل به یخچال فریزر شما آسیب می‌زند. در زمان‌هایی که مصرف برق زیاد شده باشد، برق به اندازه کافی به تمام منزل‌ها نمی‌رسد؛ این امر باعث قطع و وصل شدن برق خواهد شد. وجود این نوع نوسانات باعث آسیب رسیدن به یخچال فریزر و دیگر وسایل الکترونیکی خانه شما می‌شود. محافظ برق وسیله‌ای است که از وسایل الکترونیکی در مقابل نوسانات جریان برق محافظت می‌کند؛ به همین علت برای نگه‌داری از یخچال فریزر و دیگر وسایل الکترونیکی داشتن یک محافظ برق امری ضروری است.

در یخچال را زیاد باز و بسته نکنید!

یکی دیگر از مواردی که باعث کاهش طول عمر یخچال می‌شود زیاد باز و بسته کردن در آن‌هاست در ادامه کمی در این باره توضیح می‌دهیم. اگر می‌خواهید طول عمر یخچال فریزتان زیاد شود باید از زیاد باز و بسته شدن آن جلوگیری کنید. بعد از هر باز و بسته شدن درب یخچال، هوای محیط بیرون وارد فضای داخلی می‌شود. به همین علت کمپرسور یخچال برای تنظیم کردن دوباره دمای داخلی بیشتر کار می‌کند و این امر به موتور یخچال فریزر آسیب وارد می‌کند. در یخچال‌های امروزی به منظور کاهش باز و بسته شدن درب یخچال آب سردکن و یخ‌ساز طراحی شده است.

بسته بندی صحیح مواد

بسته‌بندی صحیح مواد و قرار دادن اصولی مواد در فریزر و مکان درست نیز از نکات مهم نگهداری از یخچال فریزر است. زیرا این امر سبب می‎‌شود تا هوا به درستی در درون یخچال فریزر گردش کند و از بو گرفتن فضای داخلی نیز جلوگیری می‌کند. این امر حتی سبب می‌شود که مواد غذایی موجود در یخچال فریزر بیشتر عمر کنند و سالم بمانند. ظروفی که برای بسته بندی مواد از آن‌ها استفاده می‌کنیم نیز مهم هستند و در افزایش طول عمر یخچال فریزر تاثیر دارند. زیرا منظور از افزایش طول عمر یخچال فریزر فقط موتور آن‌ها نیست بلکه سایر قطعات نظیر درب، طبقات و… نیز باید سالم بمانند. سعی کنید که اکثراً مواد غذایی را درون ظروف سنگین قرار ندهید و تا جایی که می‌توانید آن‌ها را درون کیسه‌های فریزری، ظروف پلاستیکی و دیگر بسته‌بندی‌های سبک قرار دهید.

تعمیر فوری یخچال فریزر در اصفهان

در این مطلب سعی شد تا نکاتی در مورد نگهداری از یخچال فریزر و نحوه افزایش طول عمر آن را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر در طی خواندن این مطلب سوالی برای شما پیش آمده است می‌توانید برای یافتن پاسخ پرسش خود با کارشناس‌های ما تماس بگیرید.
شرکت سروش سرویس، به عنوان نمایندگی تعمیرات مجاز یخچال فریزر در اصفهان، آماده ارایه خدمات مرتبط با نصب، راه اندازی، سرویس و تعمیر کلیه برندهای معتبر یخچال فریزر است. تکنسین‌های با تجربه این شرکت به عنوان تعمیرکار حرفه ای یخچال فریزر، پس از تماس شما در اسرع وقت در محل حضور یافته و یخچال فریزر شما را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، تعمیر و آماده استفاده مجدد می‌کنند. پس در صورتی که نیاز به تعمیر سریع یخچال در اصفهان را دارید، فرصت را از دست ندهید و با شماره‌های ما تماس بگیرید.