علل کم شدن مکش جاروشارژی

کم شدن مکش جارو شارژی

کم شدن مکش جارو شارژی یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای این وسیله اتفاق بیفتد. وقتی مکش جارو شارژی کم شود، نمی‌تواند آشغال‌های روی سطح مورد نظر را تمیز کند. افرادی که وقت می‌گذارند تا خانه یا ماشین خود را با آن تمیز کنند و با این مشکل مواجه می‌شوند زانوی غم به بغل می‌گیرند و نمی‌دانند چکار کنند. نگران نباشید ما در مطلب امروز علل کم شدن مکش این دستگاه را خدمت شما عرض خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چه زمانی باید برای تعمیر جارو شارژی بوش در اصفهان اقدام کنید. اگر دستگاه شما هم این مشکل را دارد با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

دلایل کم شدن مکش جارو شارژی

گرفتگی فیلترها

یکی از علت‌های کم شدن مکش دستگاه می‌تواند گرفتگی فیلتر باشد. با جارو کردن در طی زمان، گردوخاک زیادی در مخزن جمع می‌شود. گردوغبار ممکن است به موتور آن نفوذ کند. البته در جارو شارژی، فیلتر گردوخاک وجود دارد و مانع از ورود گردوخاک به موتور می‌شود، اما نمی‌تواند کاملا از نفوذ آن به موتور جلوگیری کند. اگر فیلترها گردوخاک یا کثیفی زیادی داشته باشند، در مکش جارو تاثیر می‌گذارد و سبب کاهش آن می‌شود. هر چقدر آلودگی و کثیفی روی فیلترها بیشتر باشد قدرت مکش و کارایی آن کاهش می‌یابد. برای حل مشکل می‌توانید به تمیز کردن فیلتر و شستن آنها یا تعویض فیلتر مخزن جارو شارژی بپردازید تا از کاهش مکش آن جلوگیری کنید.

پر شدن بیش از اندازه مخزن از علل کم شدن مکش جارو شارژی

برای اینکه بتوانید از کاهش مکش دستگاه جلوگیری کنید لازم است که مخزن جارو شارژی را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید و آشغال‌ها را دور بریزید. وقتی قطعات جارو شارژی را شستشو دهید سبب طول عمر آن می‌شوید. اگر چند بار از جارو استفاده کنید و آن را تمیز نکنید، ممکن است به موتور فشار وارد شود و گردوخاک‌هایی که در مخزن وجود دارد به فیلتر و بخش موتور، نفوذ پیدا کند به این ترتیب مکش جارو کم می‌شود.

کثیف بودن پره های چرخنده یا برس

کثیف بودن پره‌ها می‌تواند کاهش مکش جارو را به دنبال داشته باشد. با توجه به اینکه پره‌های موجود در جارو شارژی از قسمت‌های مهم جارو است، در صورت کثیفی بیش از اندازه جارو، سرعت پره‌های چرخنده دستگاه کم شده و در نتیجه سرعت مکش آن پایین می‌آید. برای جلوگیری از کاهش سرعت پره‌های چرخنده جارو، لازم است که نخ‌های بلند یا مو را جارو نکنید؛ چرا که تمیز کردن نخ و مو در جارو کار بسیار سختی بوده و روی سرعت و قدرت مکش دستگاه اثر دارد.

علل کم شدن مکش جارو شارژی
دلایل کم شدن مکش جارو شارژی

ضعیف شدن باطری

یکی از مشکلات رایجی که بعد از مدتی استفاده از جارو شارژی ممکن است ایجاد شود، ضعیف شدن باطری آن است. چون سرعت کار جارو شارژی به باطری آن مربوط می‌شود، ضعیف شدن یا خراب شدن باطری سبب می‌شود مکش در جارو شارژی کم شود. باطری‌ها هم طول عمر مشخصی دارند و با گذشت مدت زمان خاصی، ضعیف می‌شوند و خوب شارژ نگه نمی‌دارند. برای اینکه مشکل رفع شود باید باطری را عوض کرده و باتری جدیدی به آن وصل کنید. برای خرید باطری و سایر قطعات جارو شارژی می‌توانید با شرکت سروش سرویس تماس بگیرید.

جارو کردن اجسام سخت از علل کم شدن مکش جارو شارژی

یکی از مواردی که بیشتر ما به آن توجه نمی‌کنیم، این است که با جارو شارژی هر چیزی را تمیز می‌کنیم. غافل از اینکه این وسیله برای تمیز کردن هر جایی مناسب نیست. اگر در مسیر مکش جارو آشغال یا جسم‌های سخت گیر کند ممکن است جارو شارژی ایراد پیدا کند و سبب کاهش قدرت مکش آن شود؛ به همین دلیل هیچ وقت نباید اجسام سخت را با این دستگاه جارو کنید.

تنظیم نبودن جارو

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث می‌شود مکش جارو شارژی کم شود، تنظیم نبودن آن است. بنابراین، حواستان باشد که قبل از روشن کردن دستگاه، از تنظیم بودن آن مطمئن شوید. زیرا تنظیم مکش آن اهمیت زیادی دارد. برای جارو کردن کف‌ سرامیکی، چوبی یا کف‌های سخت باید آن را در بیشترین توان تنظیم کنید و برای تمیز کردن فرش باید توان آن را در حد پایین‌تر تنظیم کنید. به این ترتیب، وقتی قدرت مکش جارو کم می‌شود، ابتدا به تنظیمات آن توجه کنید و اگر تنظیمات آن درست نبود اصلاحش کنید.

انسداد لوله و سر جاروشارژی

به علت اینکه گاهی از جاروشارژی درست استفاده نمی‌کنیم و اجسام سخت را که روی زمین است با آن جارو می‌کنیم، ممکن است در لوله جارو شارژی اجسام سخت گیر کنند و مسیر لوله‌ها را ببندد. به همین دلیل، اگر متوجه شدید مکش جارو کم شده است حتما مسیر لوله‌ها و بخش ورودی دستگاه را بررسی کنید و اگر جسمی در آن گیر کرده است را خارج نمایید. به این ترتیب قدرت مکش جارو شارژی را بالا ببرید.

سخن پایانی

اکنون همه ما در خانه‌ها از وسایل و ابزار پیشرفته امروزی استفاده می‌کنیم. کمتر کسی وجود دارد که از جاروبرقی و جاروشارژی برای تمیز کردن خانه استفاده نکند. به همین دلیل کارکرد آنها برای ما اهمیت زیادی دارد و اختلال در کارکرد آنها در زندگی ما تاثیر منفی می‌گذارد. ما در مطلب امروز چند نمونه از دلایلی که ممکن است سبب کم شدن مکش جارو شارژی شود را آوردیم‌. اگر دستگاه شما هم با این مشکل روبرو است این موارد را بررسی و مشکل را رفع کنید. اما اگر تمام موارد را بررسی و رعایت کردید اما مشکل همچنان پابرجا بود با کارشناسان ما در سایت سروش سرویس ارتباط بگیرید و از آنها مشاوره بخواهید.

شرکت سروش سرویس، به عنوان نمایندگی تعمیرات جارو برقی بوش، آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با سرویس و تعمیر جارو شارژی بوش و سایر برندها است. کارشناسان این شرکت، بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارایه کرده و دستگاه شما را با استفاده از بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات یدکی تعمیر می‌کنند.