مشکلات متداول در آبمیوه‌گیری و نکاتی برای تعمیر آن

مشکلات آبمیوه گیری

گاهی اوقات  بروز مشکلاتی در آبمیوه‌گیری، کارکرد آن را با مشکل مواجه  می‌کند و شما را به دردسر می‌اندازد. در این صورت، دو راه پیش روی شما خواهد بود. اول اینکه  درصدد تعمیر آبمیوه گیری و رفع عیب وسیله خود برمی‌آیید یا با صرف‌نظر کردن از هزینه‌های سنگین، اقدام به تعویض آبمیوه‌گیری خود با یک دستگاه جدید و سالم می‌کنید. به طور کلی در وهله اول، اولین راه، منطقی‌تر به نظر می‌رسد. در این مقاله برخی از رایج‌ترین مشکلات آبمیوه گیری و نکاتی برای تعمیر آن ذکر شده است‌. مطالعه دقیق و اجرای نکات ذکر شده می‌تواند به شما در صرفه‌جویی هزینه‌هایتان کمک کند و شما را از هرگونه تعمیر و هزینه مازاد معاف کند. پس اگر در منزل خود آبمیوه‌گیری معیوب دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

متداول‌ترین مشکلات آبمیوه گیری و علت و راهکار آن

امروزه دستگاه‌های آبمیوه‌گیری در طرح‌ها و مدل‌ها و برندهای متنوع تولید و به بازار عرضه می‌گردند. بدیهی است که‌ بعد از مدتی استفاده از این وسیله برقی، مشکلاتی در آن به وجود بیاید که نیاز به تعمیر پیدا کند، برخی از این مشکلات متداول و راهکارها به شرح زیر هستند:

به مشام رسیدن بوی نامطبوع از دستگاه آبمیوه‌گیری

علت بوی نامطبوع دستگاه آبمیوه‌گیری این است که موتور دستگاه داغ کرده است. همچنین اینکه دلیل دیگر این بو می‌تواند این باشد که مایعی به داخل موتور دستگاه  نشت کرده است یا اینکه موتور آبمیوه‌گیری رطوبت هوا را جذب کرده است. برای رفع این بو می‌بایست دستگاه را توسط واشر، آب‌بندی کنید و موتور دستگاه را کاملا خشک و تمیز نمایید.

شنیدن صدا از دستگاه آبمیوه‌گیری  و داشتن لرزش

از دیگر مشکلات آبمیوه گیری ، شنیدن صدای غیر عادی از دستگاه است. علت این مشکل می‌تواند این باشد که تفاله میوه به صورت ناهموار داخل ظرف جمع شده و ظرف آبمیوه‌گیری از حالت بالانس خارج شده است. برای رفع این مشکل می‌بایست صافی را تمیز کنید. اگر گلویی دستگاه با تیغه برنده فاصله زیادی داشته باشد، انتهای میوه‌ها همگی به درون محفظه رفته و یک سمت ظرف در حال چرخش سنگین‌تر می‌شود. این امر موجب لرزش زیادی در دستگاه می‌شود و دستگاه آب‌میوه‌گیری از جای خود حرکت می‌کند. برای رفع این مشکل می‌بایست گلویی دستگاه را تعویض کنید. علت دیگر لرزش و شنیدن صدا آبمیوه‌گیری این است که صافی دستگاه از حالت نرمال خود خارج شده است. برای اين منظور می‌بایست صافی دستگاه را تعویض کنید. علاوه بر این، یکی از علت‌های دیگر لرزش و خروج صدا از دستگاه می‌تواند متصل نشدن کانل گیره‌ها باشد که برای رفع آن باید گیره‌های دستگاه را کنترل کرده و کاملا ببندید؛ همچنین اگر دستگاه در محل صحیح قرار نگرفته ممکن است دچار لرزش شود که باید آن را در یک سطح تراز قرار دهید.

مشکلات آبمیوه گیری
مهمترین مشکلات آبمیوه گیری

حرکت نکردن موتور از مهمترین مشکلات آبمیوه گیری

علت حرکت نکردن موتور دستگاه آبمیوه‌گیری می‌تواند این باشد که کلید یا سیم رابط دستگاه خراب است. برای رفع این مشکل می‌بایست کلید دستگاه و سیم رابط آن را تعویض یا تعمیر کنید.

صدا دادن ولی نچرخیدن موتور

علت این مشکل می‌تواند این باشد که بلبرینگ یا بوش خراب است. برای رفع این عیب باید ابتدا فورا موتور دستگاه را خاموش کنید. موتور آبمیوه‌گیری را باز کنید، بلبرینگ را گریس‌کاری کرده و بوش را نیز روغن‌کاری کنید. همچنین در صورت خراب بودن هر یک از این قطعات، آن‌ها را تعویض کنید. همچنین علت اینکه موتور آبمیوه‌گیری صدا می‌کند اما نمی‌چرخد می‌تواند این باشد که اجسام سخت بین گردنده و تیغه گیر کرده است که برای رفع آن باید  بلافاصله موتور را خاموش کرده و آن را در بیاورید.

زیاد گرم شدن دستگاه

یکی دیگر از مشکلات آبمیوه گیری  داغ شدن  آن است. این مشکل می‌تواند علت‌های زیادی همچون زیاد بودن ولتاژ دستگاه، نیم سوز بودن موتور، خارج شدن محور شفت اصلی از جای خود، بدون بار کار کردن موتور، جلوگیری کردن بار زیاد یا اجسام سخت داخل محفظه از حرکت تیغه داشته باشد. برای رفع این مشکلات می‌بایست ولتاژ دستگاه را کنترل و آن را تنظیم کرده. موتور را مجددا سیم‌پیچی یا تعویض نمایید. قطعه‌های خراب را تعویض کنید و اینکه مطمئن شوید میوه در محفظه وجود دارد و روند کار دستگاه را چک کنید.

نشت آب میوه از دستگاه از متداول‌ترین مشکلات آبمیوه گیری

این مشکل نیز علت‌هایی همچون شکستن ظرف، زیاد بودن لرزش دستگاه و خوب نبودن آب‌بندی دستگاه آبمیوه‌گیری باشد. برای این منظور می‌بایست درپوش یا ظرف زیر درپوش دستگاه را تعویض کنید. صافی دستگاه را تمیز نمایید و واشر دستگاه را نیز آب‌بندی کنید.

گرفته نشدن کامل آب میوه توسط دستگاه

علت اینکه آب میوه توسط دستگاه آبمیوه‌گیری کاملا گرفته نمی‌شود این است که تیغه خراب است یا فاصله صفحه زیر تیغه و تیغه زیاد است. برای رفع این اشکال در دستگاه باید تیغه را تعویض کرد یا اینکه دو الی سه واشر تنظیم‌کننده روی شافت موتور قرار دهید.

برای تعمیر آبمیوه گیری در اصفهان به کجا مراجعه کنیم؟

هر وسیله برقی ممکن است مدتی بعد از استفاده، دچار فرسودگی و خرابی شود و حتی ممکن است هرگز تعمیر نشود. بنابراین معیوب شدن وسایل برقی خصوصا آبمیوه‌گیری امری کاملا طبیعی است. آنچه حائز اهمیت است رویکرد شما در مواجه با این خرابی‌ها است. برای تعمیر یک آبمیوه‌گیری معیوب، روش‌های متفاوتی وجود دارد که ممکن است موثر واقع شوند و از تحمیل هزینه‌های سنگین بر شما جلوگیری کنند. گاهی برخی از این عیب‌ها به سادگی قابل تشخیص و تعمیر است و گاهی با پیچیدگی‌های خاصی همراه است. در این مطلب برخی از رایج‌ترین مشکلات آبمیوه گیری را ذکر کردیم و نکاتی کلیدی برای تعمیر آن‌ها بیان نمودیم. امید است که بتوانید با استفاده از این مطلب از مراجعه به تعمیرگاه وسایل برقی بی‌نیاز شوید.
با این حال، اگر لازم بود که دستگاه آبمیوه گیری خود را تعمیر نمایید و یا به هر دلیل احساس کردید که دستگاه نیاز به سرویس و بازبینی دارد، می‌توانید با شرکت سروش سرویس برای این منظور تماس بگیرید. تکنسین‌های این شرکت دارای تجربه کافی برای شناسایی و رفع عیب مشکلات مختلف انواع آبمیوه گیری هستند. بعلاوه آنها در کمترین زمان و با مناسب ‌ترین قیمت، دستگاه را تعمیر کرده و بهترین پیشنهادها را برای کارکرد بهتر دستگاه ارایه می‌کنند.