مراحل نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی بوش

نصب ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش به عنوان یکی از برندهای معتبر در کشور ما شناخته می‌شود. مراحل نصب و راه‌اندازی چنین ماشین‌هایی باید با دقت بسیار زیادی انجام شود تا مشکلی در کارکرد این ماشین‌ها به وجود نیاید. نصب ماشین لباسشویی بوش طی مراحل مختلفی انجام می‌شود. در هنگام راه‌اندازی باید از متخصصان در زمینه نصب و تعمیر انواع ماشین لباسشویی کمک بگیرید. جهت اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید‌.

نکات مهم در نصب ماشین لباسشویی بوش

در هنگام نصب لباسشویی بوش باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. از این نکات می‌توان به عدم نصب این گونه ماشین‌ها در فضای آزاد و در مکان‌های خیلی گرم یا خیلی سرد اشاره کرد. لباسشویی بوش باید در مکانی نصب شود که دسترسی کامل به پریز وجود داشته باشد. تراز نمودن ماشین لباسشویی و عدم حرکت آن در حین شستشو اهمیت بسیار زیادی برای جلوگیری از ایراد در این ماشین‌های لباسشویی دارد. باید از کشیده شدن بیش از حد شلنگ، جلوگیری شده و از یک محافظ برای جلوگیری از آسیب به قطعات برقی آن استفاده کرد. ماشین لباسشویی بوش نباید در مکان‌های فاقد تکیه‌گاه قرار گیرد.

برای نصب ماشین لباسشویی بوش به چه چیزهایی نیاز داریم؟

اولین مرحله برای نصب لباسشویی، در نظر گرفتن یک مکان مناسب برای قرار دادن دستگاه است. باید با توجه به مدل ماشین لباسشویی و اندازه آن یک مکان مناسب را برای نصب در نظر بگیرید. مرحله بعد نصب ورودی‌های آب گرم و سرد و فاضلاب لباسشویی است. برای تراز شدن ماشین لباسشویی در هنگام نصب باید از مهره‌های زیر دستگاه استفاده کرده و ماشین را به طور دقیق تراز نمایید. پس از نصب و اطمینان از قرار گرفتن ماشین لباسشویی در مکان مناسب باید آن را راه اندازی نمایید.

راه اندازی لباسشویی چگونه است؟

یکی دیگر از نکات نصب ماشین لباسشویی بوش این است که پیش از نخستین استفاده از دستگاه باید آن را بدون لباس و با استفاده از مواد شوینده روشن نمایید. این کار موجب می‌شود که لگن لباسشویی شما به طور کامل تمیز شود. برای راه‌اندازی ماشین لباسشویی بوش باید از گزینه‌های گوناگونی که روی پنل دستگاه قرار دارند استفاده کرد. هر یک از گزینه‌های روی پنل نشانگر کاربردهای مختلفی است. گزینه‌های شروع به کار و توقف ماشین لباسشویی و همچنین گزینه‌هایی برای شستشوی لباس‌هایی با جنس‌های گوناگون روی پنل قرار گرفته‌اند. باید با توجه به نوع لباسی که می‌خواهید با این لباسشویی بشویید از گزینه‌های مناسب استفاده نمایید. پنل روی ماشین لباسشویی به شما این امکان را می‌دهد که لباس‌های گوناگونی با الیاف مختلف را به طور کامل و طی زمان‌بندی‌های گوناگون شستشو نمایید.

نصب ماشین لباسشویی بوش
نصب و راه اندازی لباسشویی بوش

گزینه‌های روی پنل و معنای آن‌ها

پنل ماشین لباسشویی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی است که در هر مدل از دستگاه متفاوت می‌باشد. در لباسشویی بوش پنل، دارای گزینه‌های زیر است:

  • گزینه ابتدایی که روی پنل قرار دارد دکمه start/pause  است. این گزینه برای آغاز و توقف شستشو به کار می‌رود.
  • گزینه wash plus  برای طولانی کردن زمان شستشو کاربرد دارد.
  • Per wash به معنای آبکشی لباس‌ها پیش از شستشو است. زمانی که بخواهید لباس‌های بسیار کثیف را با ماشین لباسشویی بشویید می‌توانید پیش از شستشو این گزینه را بزنید.
  • برای عدم چروک لباس‌ها در ماشین می‌توان از گزینه aqua plus  استفاده کرد.

شستشو بر اساس نوع پارچه چگونه است؟

تکنسین در هنگام نصب ماشین لباسشویی بوش  به شما توضیح می‌دهد که روی پنل ماشین لباسشویی گزینه‌هایی وجود دارند که می‌توانید بر اساس نوع پارچه از آن گزینه‌ها برای شستشو استفاده کنید. گزینهcotton  برای شستشوی لباس‌هایی که دارای الیاف نخی هستند، مناسب است. از این نوع لباس‌ها می‌توان به ملحفه، زیر پوش و حوله اشاره کرد. گزینه بعدی گزینه synthetics است. این گزینه برای شستشوی الیاف مصنوعی به کار می‌رود. این لباس‌ها شامل بلوز، پیراهن و لباس‌هایی از جنس پلی استر هستند. در این شستشو نباید حجم لباس‌های موجود بیشتر از ۳ کیلوگرم باشد.
گزینه دیگر نیز به منظور شستشوی لباس‌های جین مناسب است؛ این گزینه کهDenim  است، کاربرد متفاوتی دارد. در چنین شستشویی باید برای جلوگیری از باقی ماندن مایع شوینده این گزینه را فعال کرده تا لباس‌های جین به طور کامل پاک شوند. در این شستشو نیز نباید وزن لباس‌ها بیشتر از سه کیلوگرم شود. توجه داشته باشید که این گزینه‌ها می‌توانند کمک بسیار زیادی برای شستشوی بهتر لباس‌های مختلف داشته باشند. شما باید برای شستشوی لباس با ماشین‌های لباسشویی بوش لباس‌ها را تفکیک کرده و آنها را طبق جنس و الیافی که دارند شستشو نمایید.

سخن پایانی

با توجه به این مطلب متوجه شدید که نصب ماشین لباسشویی بوش باید نکات مختلفی رعایت شود. این ماشین‌ها که کیفیت بسیار بالایی داشته و در بازار مورد توجه مشتریان زیادی قرار گرفته‌اند، گزینه‌های زیادی برای شستشوی انواع مختلف لباس بر اساس جنس و میزان کثیفی دارند. می‌توان از پنل این ماشین‌ها استفاده کرده و لباس‌ها را به طور کامل پاکیزه کرد. در این مطلب مراحل مختلف نصب و راه‌اندازی این ماشین‌های لباسشویی را برای شما توضیح دادیم. جهت اطلاعات بیشتر در زمینه نصب، راه‌اندازی و تعمیر مشکلات رایج در لباسشویی بوش می‌توانید با شرکت سروش سرویس به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در تماس باشید.