چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟

روشن نشدن ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات به دلایل مختلف ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود. در برخی مواقع نیز روشن می‌شود اما شروع به کار نمی‌کند. در این زمان باید به عیب‌یابی دستگاه بپردازیم تا متوجه مشکل آن شویم. با توجه به مشکلات رایج ماشین ظرفشویی تا حدودی می‌توان به عیب‌یابی آن پرداخت و سپس در جهت تعمیر ظرفشویی اقدام نمود. با ما همراه شوید تا شما را با علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی و حل مشکل آن آشنا کنیم.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی چیست؟

گاهی کار نکردن ماشین ظرفشویی به علت مشکل پریز برق، دوشاخه و کابل برق است. باید ابتدا آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. در مرحله بعد نوبت به سلکتور یا دکمه برنامه می‌رسد. اگر سلکتور مشکلی نداشت باید برد الکترونیکی و تایمر را مورد بررسی قرار دهید. فیوز ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند در روشن نشدن آن تاثیر زیادی داشته باشد.

چرا ماشین ظرفشویی روشن می‌شود اما کار نمی‌کند؟

این مشکل به دلایل زیادی رخ می‌دهد. این مشکل می‌تواند مربوط به میکروسوئیچ درب باشد. گاهی اوقات تا مرحله آبگیری پیش می‌رود؛ اما پس از آن متوقف می‌شود. اگر موتور آب دستگاه مشکل داشته باشد این اتفاق رخ می‌دهد. باید ببینید در کدام مرحله توقف صورت می‌گیرد سپس ماشین را بررسی نمایید.

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی

ایراد در سلکتور

ماشین ظرفشویی از بخش‌های مجزایی تشکیل می‌شود‌. یکی از بخش‌های ماشین ظرفشویی سلکتور نام دارد. این بخش وظیفه تعیین شرایط برای چرخه شستشو را برعهده دارد. اگر سلکتور، آسیب دیده باشد، ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند. برای حل این مشکل باید این بخش، تعمیر و یا تعویض شود. برای اینکه بدانید مشکل از این بخش است باید از مولتی‌متر استفاده نمایید. برای دسترسی به سلکتور باید صفحه‌ای که درون درب ظرفشویی است را باز کنید.

خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی

تایمر یا برد الکترونیکی می‌تواند یکی از دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی باشد. پس از اینکه شما از سالم بودن قفل ماشین مطمئن شدید به سراغ برد بروید‌. برای بررسی تایمر باید از اهم‌متر استفاده کنید. تایمر که توسط یک موتور کوچک کار می‌کند اگر سالم باشد با اهم‌متر مشخص خواهد شد. در صورتی که در تست عملکرد خود ناموفق باشد باید تعمیر شود. برای دسترسی به برد یا تایمر باید پانل درب داخلی را باز کنید.

ایراد در خازن از دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی

اگر شما مطمئن باشید که برق از مدار ماشین ظرفشویی به موتور می‌رسد اما ماشین کار نمی‌کند مربوط به خازن است. اگر خازن ماشین سوخته باشد در حین شستشو باعث توقف دستگاه خواهد شد.

مشکل در قفل درب یا سوئیچ ماشین

خرابی قفل درب، از مشکلات رایج در انواع ماشین ظرفشویی است. در برخی مواقع به راحتی می‌توان با تعمیر قفل درب و میکروسوئیچ، مشکل کار نکردن دستگاه را برطرف کرد. همیشه علل روشن نشدن ماشین ظرفشویی پیچیده نیست و باید موارد بررسی اولیه را بلد بود‌.

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی
دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی

مشکل در فیوز حرارتی

پریدن فیوز حرارتی نیز می‌تواند باعث روشن شدن ظرفشویی شود. اگر دمای دستگاه بیش از حد افزایش پیدا کند موجب پریدن فیوز حرارتی می‌شود. فیوز در قسمت‌های مختلفی از دستگاه قرار دارد. برای دسترسی به فیوز باید قسمت‌های گوناگون را مورد بررسی قرار داد. شما باید فیوز را از دستگاه جدا کرده و آن را با فیوز حرارتی سالم تعویض نمایید. اگر پس از این کار ماشین ظرفشویی شما راه افتاد مشکل از این فیوز بوده است.

بازنشانی ماشین ظرفشویی

اگر بخواهیم یک روش کلی را برای برطرف کردن مشکلات ماشین ظرفشویی بیان نماییم می‌توان به بازنشانی ماشین ظرفشویی اشاره کنیم. برای حل مشکلات می‌توانید ماشین ظرفشویی را به تنظیمات اولیه خود باز گردانید. این کار با خاموش کردن دستگاه و جدا کردن آن از برق شروع می‌شود. شما باید سی دقیقه صبر کنید و دوباره آن را به برق بزنید. پس از این کار یک شستشوی جدید را برای ماشین ظرفشویی خود انتخاب نمایید. اگر با این کار، مشکل دستگاه شما حل شد بدانید تنظیمات اولیه دچار مشکل شده است.

تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان

اگر نتوانستید به صورت شخصی در منزل خود مشکلات ماشین ظرفشویی را برطرف نمایید باید از متخصص در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه‌های مختلفی هستند که تعمیرکاران ماهری در این زمینه داشته و مشکلات ماشین ظرفشویی شما را برطرف می‌نمایند. این افراد می‌توانند با استفاده از ابزار لازم قسمت‌های گوناگون ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهند. پس از بررسی قسمت‌های گوناگون باید در صورت لزوم از قطعات اورجینال و با کیفیت برای تعویض قطعات ماشین ظرفشویی استفاده نمود. اگر فرد تعمیرکار مهارت کافی در این زمینه داشته باشد می‌تواند در زمان کوتاهی عیب ظرفشویی را پیدا کند. برای تعویض و تعمیر قطعات باید دقت بسیاری انجام گیرد تا ماشین ظرفشویی به بهترین نحو تعمیر شود.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی بسته به مشکلات ماشین ظرفشویی متغیر است. اگر عیب ماشین ظرفشویی با سرعت بالا مشخص شده و برای برطرف کردن مشکل نیاز به تعمیر و تعویض قطعات وجود نداشته باشد هزینه تعمیر آن بسیار کم خواهد بود. در صورتی که برای برطرف کردن مشکل دستگاه نیاز به تعویض قطعات وجود داشته باشد هزینه‌های بیشتری برای تعمیر آن دریافت خواهد شد.
هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی با توجه به مدل ماشین و مشکلاتی که در آن وجود دارد متغیر است. اگر میخواهید تعمیر ماشین ظرفشویی با هزینه کمتر انجام شود به سایت ما مراجعه نمایید. سروش سرویس با ارائه خدمات متنوع تمامی مشکلات ماشین ظرفشویی شما را با سرعت بالا برطرف می‌کند. اگر می‌خواهید بدون دغدغه و با اطمینان بالا از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید با ما تماس بگیرید. ما از بهترین قطعات برای تعویض قطعات آسیب دیده ماشین ظرفشویی استفاده خواهیم کرد‌. همکاران ما مشاوره لازم را جهت بررسی قسمت‌های مختلف و حل مشکلات در اختیار شما قرار خواهند داد.

سخن پایانی

همانطور که از این مطلب متوجه شدید قسمت‌های گوناگون ماشین ظرفشویی گاهی موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی خواهند شد. گاهی برطرف کردن مشکلات بسیار ساده است. برای برطرف کردن عیب ماشین ظرفشویی باید بخش‌های مختلف آن مورد بررسی قرار گیرند. اگر خودتان نتوانید در منزل عیب ماشین را بگیرید باید از تعمیرکاران کمک بخواهید. شرکت سروش سرویس به عنوان نمایندگی بوش در اصفهان خدمات متنوعی را در این زمینه ارائه می‌دهد. برای استفاده از خدمات مجموعه ما با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.