بررسی مشکلات رایج در یخچال ساید بای ساید

مشکلات رایج ساید بای ساید

بررسی مشکلات رایج ساید بای ساید توسط تعمیرکنندگان کارآزموده کاری بسیار ساده است. یکی از وسایل بسیار مهم و ضروری که در همه منازل وجود دارد، یخچال فریزر است. این وسایل مهم و کاربردی قلب آشپزخانه به شمار می‌روند. افراد از یخچال و فریزرها با مدل و برندهای مختلف استفاده می‌کنند. یخچال ساید بای ساید یکی از صدها نمونه متنوع یخچال فریزر بوده و ممکن است پس از مدت زمان طولانی دچار مشکلات و خرابی شود. به محض آنکه با برخی از اشکالات برخورد کردید، می‌توانید با کارشناسان مربوطه برای تعمیر یخچال ساید ارتباط بگیرید و در صدد رفع مشکل برآیید.

علائم خرابی یخچال ساید بای ساید

پیش از بررسی مشکلات رایج ساید بای ساید به بررسی نشانه‌های خرابی این دستگاه می‌پردازیم. در کشور برندهای متفاوتی از انواع یخچال ساید بای ساید به فروش می‌رود. خانواده‌ها با توجه به وضع مالی انواع برندهای متفاوت را خریداری کرده و استفاده می‌کنند. عمر مفید ساید بای ساید بستگی به کیفیت و برند تولیدکننده دارد. در هنگام برخورد با هر یک از علائم زیر شما متوجه خرابی یخچال ساید خواهید شد.

  1. گرم بودن داخل یخچال و فریزر ساید
  2. صدای ممتد و بلند یخچال
  3. مشاهده آب در زیر یخچال
  4. درست کار نکردن یخساز یخچال و فریزر
  5. ایجاد سر و صدای زیاد در هنگام خاموش شدن
  6. گرم بودن داخل فریزر ساید بای ساید

اگر با هر یک از موارد بالا مواجه شدید بهتر است که به دنبال پیدا کردن عیب یخچال ساید بای ساید خود باشید، تا خرابی بیشتری به بار نیاد. اگر خودتان در تعمیر یخچال فریزر استاد‌کار هستید بهتر است که دست به کار شده و عیب یخچال و فریزر خود را پیدا کرده و آن را برطرف نمایید. در غیر این صورت بهتر است با یک نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید در تماس باشید تا یخچال شما را سرویس و تعمیر کند.

بررسی مشکلات رایج ساید بای ساید

در بالا به صورت تیتروار برخی از مشکلات یخچال ساید بای ساید را لیست کردیم. در قسمت بعدی هر یک از این موارد را برای شما تشریح خواهیم کرد. امیدواریم این مطالب، در تعمیر یخچال ساید بای ساید شما کارگشا باشد.

گرم بودن داخل یخچال

در هنگام مشاهده چنین مشکلی در ابتدای امر بهتر است خودتان بر اساس دستورالعمل، یخچال را چک کنید. به تنظیم دمای یخچال دقت کنید. معمولاً دمای یخچال ساید بای ساید باید ۴۰ درجه فارنهایت باشد. اگر تنظیم دستی درست است، به مرحله بعد بروید و فن یخچال را کنترل کنید. در صورتی که فن یخچال درست باشد دمای یخچال پایین خواهد آمد. در مرحله سوم ممکن است مشکل از دمپر یخچال باشد. دمپر یخچال ورود هوای داخل فریزر به یخچال را کنترل می‌کند و با باز و بسته شدن، سبب خنک شدن یخچال می‌شود. اگر دمپر ایراد پیدا کرده باشد، باید تعمیر شود در صورتی که این مراحل را پشت سر گذاشتید و عیبی پیدا نکردید، ممکن است عیب از موتور یخچال باشد که در این صورت باید با تعمیرکار ماهر یخچال ساید ارتباط بگیرید.

صدای ممتد و بلند از مشکلات رایج ساید بای ساید

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که موتور ساید بای ساید، پس از روشن شدن، برای مدت زمان طولانی کار کرده و خاموش نمی‌شود. در صورت بروز چنین رخدادی در ساید بای ساید باید به فکر چاره باشید و این مشکل را رفع کنید. از نظر تعمیرکاران و متخصصین، وجود صدای ممتد موتور یخچال حاکی از خرابی کمپرسور و یا تمام کردن گاز آن است. در هر صورت تعمیرکار، کمپرسور یخچال که از اصلی‌‌ترین قطعات یخچال فریزر است را تعویض یا تعمیر می‌کند.

مشکلات رایج ساید بای ساید
مشکلات رایج ساید بای ساید

مشاهده آب در زیر ساید بای ساید

گاهی اوقات صبح زود که از خواب بیدار می‌شوید ممکن است آب زیر یخچال توجه شما را به خود جلب کند. یکی از علائم خرابی یخچال ساید بای ساید دیدن مقداری آب در زیر این وسیله برقی مهم و اساسی است. اگر به پشت یخچال خود نگاه کنید یک لوله خواهید دید. ممکن است که، داخل لوله یخ زده باشد؛ بنابراین لوله را از یخچال جدا کرده و آن را با آب و صابون بشویید. در صورت انجام این کار، دیگر آب زیر یخچال شما مشاهده نخواهد شد و یخچال به درستی کار خواهد کرد.

درست کار نکردن یخساز

برخی از یخچال‌های ساید بای ساید دارای یخ‌ساز هستند و در فصل تابستان به راحتی می‌توانید تکه‌های یخ را از قسمت یخ ساز برداشته و استفاده کنید. خرابی یخساز یکی از مشکلات رایج ساید بای ساید  است. در هنگام خرابی و درست کار نکردن یخ‌ساز ابتدا باید موتور یخساز را کنترل کنید. اگر موتور یخ‌ساز خاموش باشد یخ تشکیل نخواهد شد. با روشن کردن موتور یخ‌ساز، این مشکل برطرف می‌شود. در مرحله بعد لوله ورودی آب به یخساز را حتما چک کنید. ممکن است لوله دچار رسوب شده باشد و آب به درون یخ‌ساز نریزد. امکان دارد قالب یخ‌ساز دچار شکستگی و خرابی شده باشد که در این صورت باید تعویض شود. اگر نتوانستید عیب را پیدا کنید بهتر است با نمایندگی مجاز تعمیرات ساید بای ساید در اصفهان و یا سایر شهرها تماس بگیرید.

ایجاد سر و صدا در هنگام خاموش شدن

در این حالت ممکن است که کمپرسور از جای اصلی خود کنده شده باشد. بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای ساید بای ساید بخواهید کمپرسور را چک کند و در صورت بروز چنین مشکلی آن را در جای اصلی خود قرار داده و محکم کند. قبل از آنکه به کمپرسور دست بزنید حتما سیم یخچال را از منبع تغذیه برق جدا کنید.

گرم بودن داخل فریزر از مشکلات رایج ساید بای ساید

اگر فضای داخل فریزر یخچال ساید بیش از اندازه گرم است و غذاها داخل آن فاسد می‌شوند بهتر است که به بررسی مشکلات احتمالی بپردازید. در مرحله اول باید دیواره پشتی فریزر را چک کنید، اگر سرد باشد مشکلی در دیواره وجود ندارد. ممکن است مشکل از فن آواپراتور باشد که از طریق گردش هوای خنک به یخچال سبب ایجاد خنکی می‌شود. برای پی بردن به این مشکل به بخش پشت یخچال سری بکشید و اگر صدای فن اواپراتور را شنیدید مشکل از فن نیست و باید راه حل دیگری را امتحان کنید.

تعمیر ساید بای ساید بوش در اصفهان

یخچال ساید بای ساید بوش یکی از وسایل مهم و ضروری برقی هست که همه افراد در خانواده‌ها و منازل به آن نیاز دارند. در صورت بروز هر یک از مشکلات رایج ساید بای ساید بوش بهتر است که هر چه سریع‌تر با تعمیرکاران تخصصی و ماهر تماس بگیرید، تا هزینه زیادی برای تعویض قطعات و تعمیر یخچال متحمل نشوید.
اگر در شهر اصفهان زندگی می‌کنید می‌توانید با کارشناسان شرکت سروش سرویس برای این منظور تماس بگیرید. این شرکت یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌ها در زمینه تعمیر و فروش و تعویض قطعات یدکی انواع لوازم خانگی از حمله یخچال ساید بای ساید بوش است و نکنسین‌های با تجربه آن، یخچال ساید شما را با استفاده از بهترین قطعات یدکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با مناسب‌ترین قیمت تعمیر کرده و آماده استفاده می‌کنند.