مشکلات رایج در انواع مایکروفر

مشکلات رایج مایکروفر

مشکلات رایج مایکروفر فکر همه کاربران این دستگاه را به خود مشغول کرده است. بیشتر افراد مخصوصا خانم‌های خانه‌دار، که با دستگاه برقی مایکروفر سر و کار دارند، در هنگام روشن نشدن یا از کار افتادن آن دچار نگرانی شده و به دنبال عیب این دستگاه هستند تا هر چه سریعتر بتوانند آن را رفع کرده و دوباره کارهای روزمره خود را با ماکروویو از سر بگیرند. مایکروفر جزء دستگاه‌های ضروری است که هر خانم در خانه به آن احتیاج دارد. در این بین ممکن است که مایکروفر دچار مشکل شود و روشن نشود یا عیب‌های دیگری پیدا کند و نیاز به تعمیر مایکروفر داشته باشید. در این مقاله قصد داریم، رایج‌ترین مشکلات انواع مایکروفر را بررسی کنیم.

بررسی مشکلات رایج مایکروفر یا ماکروویو

مایکروفر در هنگام کار ممکن است دچار خرابی و مشکلاتی شود؛ بنابراین به محض دیدن یکی از مشکلات زیر بهتر است که دست به کار شده و علت مشکل به وجود آمده را پیدا کنید، تا بتوانید در مدت زمان کوتاه عیب دستگاه را برطرف نموده و دوباره از آن استفاده کنید. از جمله مشکلاتی که ممکن است برای مایکروفر پیش بیاید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. گرم نکردن مواد غذایی
  2. روشن نشدن مایکروفر
  3. توقف در صورتی که هنوز زمان خاموش شدن به پایان نرسیده
  4. خاموش نشدن در مدت زمان تعیین شده
  5. کار نکردن دکمه‌های مایکروفر
  6. روشن نشدن لامپ
  7. جرقه زدن در هنگام روشن بودن
  8. ایجاد سر و صدا در هنگام روشن بودن
  9. بسته نشدن درب دستگاه
  10. نچرخیدن سینی مایکروفر

تمامی علل و عوامل بالا ممکن است برای شما در هنگام کار کردن با مایکروفر رخ دهد؛ بنابراین با استفاده از اطلاعاتی که در این مقاله به شما خواهیم داد، می‌توانید به راحتی مشکل موجود در دستگاه را حل کرده وی ا برای تعمیر فوری مایکروفر اقدام کنید و دوباره از دستگاه استفاده نمایید. بعلاوه، می‌توانید با تعمیرکاران مجرب و حرفه‌ای سایت سروش سرویس که یک نمایندگی تعمیرات مایکروفر در اصفهان است، بگیرید و به کمک آنها عیب دستگاه خود را برطرف نمایید.

گرم نکردن مواد غذایی

یکی از مشکلات رایج مایکروفر ، گرم نکردن غذا است. این مشکل ممکن است در اثر شکستن مگنترن به وجود آمده باشد که باید تعویض شود یا ممکن است در اثر خراب بودن دیود و همچنین سوختن خازن رخ دهد. در هر صورت باید به تعمیرکار مجاز مایکروویو مراجعه کنید.

روشن نشدن دستگاه از مهمترین مشکلات رایج مایکروفر

در این حالت تنها کاری که می توانید انجام دهید، بررسی اتصال سیم برق به پریز است، یا اینکه قفل درب مایکروفر را چک کنید. در غیر این صورت ممکن است قطعه‌ای از مایکروفر خراب شده باشد و تعمیرکار باید با توجه به تجارب و مهارت خود تشخیص دهد، کدام قطعه خراب شده است و آن را تعویض یا تعمیر کند.

مشکلات رایج مایکروفر
رایج‌ترین مشکلات مایکروفر

توقف در صورتی که هنوز زمان خاموش شدن به پایان نرسیده

این یکی از مشکلات رایج مایکروفر  است. گاهی ممکن است در هنگام کار کردن، دستگاه، خاموش شود، در صورتی که هنوز زمان پایان پخت به اتمام نرسیده است. در صورت بروز چنین مشکلی ابتدا درزگیر درب را چک کنید. در صورتی که درزگیر شکسته باشد، مایکروویو خاموش خواهد شد؛ در غیر این صورت ممکن است قفل یا سوئیچ درب دستگاه نیز دچار خرابی و شکستگی شده باشد.

خاموش نشدن در مدت زمان تعیین شده

در پاره‌ای از اوقات، هنگامی که زمان مایکروفر را تعیین و تنظیم می‌کنید، ممکن است مایکروفر در زمان تعیین شده خاموش نشود و کار خود را ادامه دهد. در این صورت باید مایکروفر را از برق بکشید تا مواد غذایی شما نسوزد. علت بروز این مشکل ممکن است در برد دستگاه یا برخی دیگر از قطعات مایکروفر باشد. در صورت بروز چنین مشکلی حتماً با نمایندگی تعمیر مایکروفر تماس بگیرید.

کار نکردن دکمه‌های دستگاه از مشکلات رایج مایکروفر

بعضی اوقات ممکن است زمانی که برای روشن کردن مایکروفر، خاموش کردن، تنظیم زمان و دمای دستگاه از دکمه‌های آن استفاده می‌کنید، دکمه‌ها کار نکند و عملکرد آنها دچار مشکل شده باشد. در این حالت برد کنترلی یا صفحه لمسی دچار آسیب و عیب شده است که باید یک تعمیرکار حرفه ای مایکروفر آن را بررسی و عیب‌یابی کند.

روشن نشدن لامپ

یکی از مشکلات رایج مایکروفر که در بسیاری از دستگاه‌ها رخ می‌دهد، عدم روشن شدن لامپ داخل مایکروفر است. در این صورت شما می‌توانید به راحتی لامپ را تعویض کرده و به کار خود با مایکروفر ادامه دهید و هیچگونه مشکل دیگری در دستگاه شما ندارد.

جرقه زدن در هنگام روشن بودن

یکی از حالت‌های خطرناکی که ممکن است اتفاق بیفتد، جرقه زدن داخل دستگاه مایکروفر و قطعات الکترونیکی آن است. در این حالت مایکروفر را فورا از برق کشیده و با یک تعمیرکار مجرب و کارآزموده ارتباط بگیرید تا هر چه سریع‌تر برای تعمیر دستگاه شما اقدامات لازم را انجام دهد.

ایجاد سر و صدا در هنگام روشن بودن

این نیز یکی دیگر از مشکلات رایج مایکروفر است. بیشتر وسایل برقی و الکترونیکی دارای لرزش‌گیر هستند و صدای بسیار کمی دارند. هنگامی که مایکروفر کار می‌کند صدا بسیار ضعیف است. در بعضی مواقع صداهای بلند و نابهنجاری از ماکروفر شنیده می‌شود. حتماً علت آن را جستجو کنید. در این حالت ممکن است غلتک صفحه گردان، مگنتورن، دیودها و دیگر قطعات الکترونیکی دچار خرابی شده باشند، باید تعویض شوند.

بسته نشدن درب از دیگر مشکلات رایج مایکروفر

بسته نشدن درب مایکروفر هم یکی از مشکلاتی است که بیشتر خانم‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در این حالت امکان دارد که قفل درب خراب شده باشد و باید بررسی شود. ممکن است قفل‌ها یا فنر‌هایی که به درب متصل هستند شل شده باشند.

نچرخیدن سینی مایکروفر

نچرخیدن سینی ماکروفر هم یکی از عیب‌های متداول بوده که ممکن است در هر مایکروفری اتفاق بیفتد. بهتر است که موتور دوار زیر سینی را بررسی کنید؛ زیرا ممکن است موتور سوخته باشد. اگر موتور زیر سینی سالم باشد عیب از برد مایکروفر، کلیدهای لمسی و دیگر قطعات است که باید تعویض یا تعمیر شوند.

سخن پایانی

حال که با مشکلات رایج مایکروفر آشنا شدید بهتر است بدانید که با سرویس به موقع وسایل برقی و استفاده درست می‌توانید سال‌های طولانی از آنها استفاده کنید. سعی کنید حتما وسایل برقی را در مدت زمان معین و در فواصل زمانی منظم سرویس و چک کنید تا وسایل برقی دچار خرابی نشوند. لطفاً در صورت خرابی و تعمیر وسایل برقی خود مخصوصا مایکروفر یا ماکروویو تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
بعلاوه، اگر نیاز به سرویس یا تعمیر مشکلات رایج مایکروفر خود داشتید می‌توانید با شرکت سروش سرویس تماس بگیرید تا کارشناسان آن، مشکل دستگاه شما را به سرعت و با بهترین کیفیت برطرف کرده و دستگاه را همانند روز اول، سالم و کاربردی به شما تحویل دهند.