راهنمای خرید یک جاروبرقی خوب

راهنمای خرید جاروبرقی

یک جاروبرقی خوب قطعا باید از یک سری ویژگی‌ها و قابلیت‌ها برخوردار باشد تا بتواند نیازهای شما را برای نظافت در محیط‌های مختلف برطرف کند. همان‌طور که می‌دانید مدل‌های مختلف این دستگاه که در حال حاضر در بازار موجود هستند هر کدام دارای ویژگی‌های خاص و مناسب بوده که بر اساس آن‌ها و نیاز خود می‌توانید بهترین مدل را انتخاب کنید. توجه داشته باشید هر یک از ویژگی‌های این دستگاه پرکاربرد در نهایت عملکرد مناسب را باید ارائه دهد و در صورت خراب شدن، برای رفع مشکلات آن باید حتما به یک تعمیرکار حرفه ای جاروبرقی بوش در اصفهان و یا شهر محل زندگی خود مراجعه کنید. در راهنمای خرید جاروبرقی به بررسی ویژگی های جاروبرقی خوب خواهیم پرداخت.

انواع جارو برقی

با توجه به این مسئله که نظافت، یکی از واجبات و لازمه زندگی افراد است در محل کار، زندگی یا ماشین به تمیزی نیاز داریم. جاروبرقی نیز به عنوان یک وسیله کاربردی در این زمینه می‌تواند برای راحت‌تر و بهتر نظافت کردن محیط مخصوصا منزل به ما کمک کند. این دستگاه، دارای انواع مختلفی است که تا حدودی انتخاب را برای افراد دشوار می‌کند. قطعا انتخاب یک جاروبرقی که بتواند نیاز ما را برطرف کند تا حدودی سخت است. اما آشنایی با انواع این دستگاه پرکاربرد می‌تواند در انتخاب و خرید مناسب به شما کند تا بتوانید متناسب با نیاز خود آن را خریداری کنید.

  • جاروبرقی‌های مرکزی: این نوع دستگاه بسیار کاربردی است و به منظور نظافت باید آن را به قسمت خاصی از ساختمان نصب کرد تا محیط را به راحتی تمیز کند.
  • جاروبرقی های رباتیک: این نوع از جاروبرقی به عنوان مدل‌های هوشمند در بازار شناخته می‌شوند.
  • جاروبرقی‌های سطلی: از دیگر انواع جاروبرقی، مدل سطلی است که بیشتر برای مصارف خانگی و صنعتی کاربرد دارد.
  • جاروبرقی‌های مخزن‌دار: این مدل نیز به‌عنوان پرکاربردترین نوع جاروبرقی توسط مصرف‌کنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • جاروبرقی‌های کیسه‌ای: از جمله رایج‌ترین نوع جاروبرقی می‌توان به نوع کیسه‌ای اشاره کرد که کارکرد آسان و بهتری دارند.
  • جاروبرقی‌های عصایی: یکی از جدیدترین جاروبرقی‌های موجود در بازار نیز نوع عصایی یا ایستاده است.

راهنمای خرید جاروبرقی

همان‌طور که گفتیم تنوع بین جاروبرقی‌ها باعث شده هنگام خرید سردرگم شوید و این که کدام نوع و مدل آن بهتر است، می‌تواند انتخاب را برای شما دشوار کند. نکته مهمی که وجود دارد و بر اساس آن می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید این است که جاروبرقی‌ها علاوه بر زیبایی، ظاهر از نظر عملکرد آسان، قدرت مکش و طول عمر در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار گرفته‌اند که شما با در نظر گرفتن این موارد و متناسب با محیط خود می‌توانید، یک جاروبرقی خوب و مطمئن بخرید.

ویژگی های جارو برقی خوب
ویژگی های جارو برقی خوب

ویژگی های جارو برقی خوب

معمولا اولین نکته‌ای که در راهنمای خرید جاروبرقی مطرح است عملکرد مناسب آن است. البته جاروبرقی‌های مختلفی که در بازار وجود دارند هر کدام صرف نظر از طرح، رنگ و اشکالی که دارند از قابلیت‌های زیادی برخوردار هستند. ممکن است یک مدل از این دستگاه دارای ویژگی‌های خاصی که مد نظر شماست باشد؛ اما نتواند به خوبی نیاز شما برای تمیز کردن را برطرف کند. پس بهتر است در انتخاب و خرید این وسیله دقت کافی را داشته باشید و ویژگی‌هایی که اشاره خواهیم کرد را مورد بررسی قرار دهید.

قدرت مکش بالا

قدرت مکش که توسط موتور داخلی جاروبرقی ایجاد خواهد شد از اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه به‌شمار می‌رود. در واقع از طریق این ویژگی مشخص می‌شود که آیا این وسیله عملکرد مناسبی دارد یا خیر، حتما به این موضوع واقف هستید که هر چقدر موتور جاروبرقی قوی‌تر باشد قدرت مکش آن هم بیشتر است؛ در نتیجه هنگام نظافت و مکیدن گرد و غبار عملکرد قابل قبولی خواهد داشت. هنگام خرید باید سطح قدرت آن را بررسی کنید و دقت کنید که قدرت مکش دستگاه بین ۶۰۰ تا ۳۰۰۰۰ وات باشد.

میزای صدای کم از نکات مهم در راهنمای خرید جاروبرقی

داشتن صدای کم در جارو برقی یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این دستگاه به شمار می‌رود. برخی از این وسیله‌ها دارای میزان صدای بالایی هستند که به‌طور حتم ویژگی مثبتی به شمار نمی‌رود. مسلما کسی دوس ندارد هنگام استفاده از جارو برقی و نظافت محیط سر و صدای زیادی را تحمل کند؛ بنابراین هنگام خرید، باید دقت داشته باشید دستگاهی را انتخاب کنید که موتور آن به‌گونه‌ای بهینه شده باشد، تا از ایجاد سرو صدای بلند جلوگیری کند. البته گاهی به دلی وجود مشکل در دستگاه، صدای ان خیلی زاد است که در این صورت باید به یک مرکز تعمیر جارو شارژی بوش در اصفهان و یا نمایندگی تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید تا مشکل را برطرف نمایند.

لوازم جانبی کافی

یکی از ویژگی‌های یک جارو برقی خوب و مناسب داشتن لوازم جانبی کافی و موردنیاز است. معمولا جاروبرقی‌های مدرن از طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی برخوردار هستند که به صورت مجزا و خاص تهیه می‌شوند، تا جوابگوی نیاز مصرف‌کننده باشند. گاهی هنگام تمیز کردن، برخی از محیط‌ها به دلیل غیر قابل دسترس بودن گرد و خاک به خوبی پاک نمی‌شود که این مسئله برای خانم‌ها خوش‌آیند نیست. در واقع این لوازم که شامل سری‌ها و برس‌های مختلف هستند به شما کمک می‌کند تا برای نظافت به سطوح مختلف مثل زیر مبل، گوشه و کنار دیوار‌ها و… دسترسی آسانی داشته باشید.

برس از مهمترین قطعات در راهنمای خرید جاروبرقی

یکی دیگر از اجزای جارو برقی، به عنوان یکی از مهمترین قطعات آن، باید نه زیاد نرم باشد نه زبر. در واقع، برس جاروبرقی باید به گونه‌ای طراحی شود که برای استفاده سطوح مختلف مناسب و کاربردی باشد. برس‌ این دستگاه‌ها به یک سوئیچ مجهز هستند که این امکان را فراهم می‌کند تا به کمک آن مو‌ها را جمع و پنهان کنید. برخی از آن‌ها نیز از چرخ برخوردار هستند که حرکت را در سطوح مختلف، نرم و راحت خواهد کرد.

کلام پایانی

شاید خرید یک جارو برقی در نگاه اول کار بسیار ساده‌ای به نظر برسد، اما تنوع مدل‌های این دستگاه در بازار باعث شده تا در انتخاب و خرید آن نتوانید تصمیم درستی بگیرید. بدیهی است که به عنوان خریدار نباید فریب تبلیغات بازاریاب‌ها و شرکت‌های مختلف را بخورید؛ بنابراین در مرحله اول برای خرید مهم‌ترین نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید نیاز خود شماست. مواردی که در این راهنمای خرید جاروبرقی مطرح شد تنها برخی از مشخصات و شرایطی است که یک جاروبرقی خوب باید داشته باشد؛ بنابراین باید وسیله‌ای که انتخاب می‌کنید اطلاعات کافی را در رابطه با آن بدانید تا بتوانید خرید مطمئنی را تجربه کنید.