نکات مهم نگهداری از آبمیوه‌گیری برای افزایش طول عمر آن

نگهداری آبمیوه گیری بوش

اگر نکات مهم نگهداری آبمیوه گیری بوش را ندانید ممکن است خیلی زود دستگاه شما دچار خرابی شود. در این صورت مجبور هستید یا به تعمیر آبمیوه گیری بوش در اصفهان دست بزنید که قطعا کیفیت اولیه را نخواهد داشت و یا برای خرید یک دستگاه جدید هزینه کنید.
از آبمیوه گیری در فصول سرد سال برای آبگیری مرکبات و هویج استفاده می‌شود؛ همچنین در فصل گرم سال که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد تا یک نوشیدنی طبیعی خنک را با آن تهیه نمایید. از آنجا که آبمیوه گیری، دستگاه پرکاربردی در منازل و کافه‌ها است، در این مقاله از مجموعه مقالات سروش سرویس شما را با نکات مهم نگهداری از این دستگاه برای افزایش طول عمر آن آشنا می‌کنیم.

۱۰ نکته مهم برای نگهداری آبمیوه گیری بوش

آبمیوه گیری هم مانند هر دستگاه دیگری باید به خوبی مراقبت شود تا عملکرد آن کاهش پیدا نکند. در ادامه نکات مهم نگهداری از این دستگاه که به افزایش طول عمر آن کمک می کند را بیان می‌کنیم.

  1. در هنگام روشن نمودن آبمیوه گیری دقت کنید تا تمام قطعات آن درست و در جای خود نصب شده و درب آن محکم بسته شده باشد.
  2. زمانی که قصد استفاده از دستگاه آبمیوه‌گیری را دارید آن را روی سطح صاف قرار دهید. حتماً لاستیک‌های ضد لرزش قسمت پایه را نصب کنید، در غیر این صورت دستگاه دچار لرزش خواهد شد.
  3. دانه و هسته میوه‌ها را قبل از آبگیری با دقت جدا کنید‌. هسته میوه‌ها ممکن است مانع چرخش تیغه‌های دستگاه شود و به آن صدمه بزند.
  4. بعد از گرفتن نیم لیتر (دو لیوان) آبمیوه فیلتر دستگاه را خارج کرده و آن را تمیز کنید. فیلتر پر، باعث افت عملکرد دستگاه می‌شود.
  5. قسمت مخزن تفاله‌ها را قبل از پر شدن کامل تخلیه نمایید. مخزن تفاله پر هم باعث لرزش دستگاه می‌شود، هم به مرور زمان دستگاه را خراب می‌کند.
  6. وقتی آبمیوه‌گیری را خاموش می‌کنید، تا ایستادن کامل موتور صبر کنید. سپس اقدام به باز کردن قطعات آن نمایید.
  7. سعی کنید میوه‌ها را قبل از آبگیری به قطعات کوچک خرد کنید تا مجبور نباشید برای عبور میوه‌ها از مجرای ورودی دستگاه از فشار گوشتکوب استفاده کنید.
  8. با توجه به درجه سختی میوه‌ها از سرعت مناسب برای آبگیری استفاده کنید. برای اطلاع از اینکه سرعت‌های دستگاه مناسب چه میوه‌ای هستند از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید.
  9. دستگاه آبمیوه‌گیری را از دسترس کودکان دور نگه دارید. این دستگاه هم برای کودکان خطرآفرین است و هم حتی اگر در حالت خاموش دکمه‌هایش بیهوده فشار داده شود، احتمال خراب شدن دکمه‌ها وجود دارد.
  10. اگر حجم بالایی از میوه را آبگیری می‌کنید، حتماً در فواصل معین دستگاه را خاموش کنید. برای روشن کردن مجدد صبر کنید تا دستگاه کاملاً خنک شود، در غیر این صورت یک دستگاه آبمیوه گیری سوخته روی دستتان خواهد ماند.
نگهداری از آبمیوه گیری بوش
نکات مهم نگهداری از دستگاه آبمیوه گیری

نحوه شستشوی قطعات آبمیوه گیری و ارتباط آن با طول عمر دستگاه

شاید با خود فکر کنید که شستن قطعات آبمیوه گیری کار پیچیده‌ای نیست اما بدانید  اگر به صورت اصولی انجام نشود، می‌تواند عمر مفید دستگاه آبمیوه‌گیری را کاهش دهد. برای این کار سعی کنید بلافاصله بعد از آب‌گیری میوه‌ها، قطعات آبمیوه‌گیری را باز کرده و آنها را با آب سرد شستشو دهید. از آنجایی که میوه‌ها چرب نیستند، برای شستن نیاز به شوینده فراوان و آب گرم نیست.
اگر شستن قطعات آبمیوه‌گیری را به ساعاتی بعد موکول کنید، مشاهده خواهید کرد که تفاله میوه به تمام قسمت‌ها خصوصاً‌ قسمت توری آبمیوه‌گیری چسبیده است. آن وقت هم کار شستن سخت می‌شود و همین این امکان وجود دارد که بخش‌های ریزی از تفاله‌ها بر روی توری باقی بماند. در مصارف بعدی، این تفاله‌ باقی‌مانده علاوه بر اینکه سلامت شما را تهدید می‌کند، موجب می‌شود که در روند آبمیوه‌گیری اختلال ایجاد گردد و به دستگاه فشار وارد شود.

برای نگهداری آبمیوه گیری بوش ، همچنین بعد از هر بار شستن کلیه قطعات و به خصوص قسمت توری دستگاه آبمیوه‌گیری را با دقت کامل خشک نمایید. خیس ماندن توری آبمیوه‌گیری باعث می‌شود که تیغه‌هایش به مرور زمان کند شود.

برای نگهداری آبمیوه گیری بوش کدام میوه‌ها را در دستگاه نریزید؟

عده‌ای تصور می‌کنند که چون نام دستگاه، آبمیوه گیری است پس قادر به آبگیری هر نوع میوه‌ای است. دستگاه آبمیوه‌گیری اگرچه کارایی بالایی دارد و به سرعت آبمیوه‌های بسیاری را برایتان تهیه می‌کند اما برای آبگیری برخی از میوه‌ها مناسب نیست و در صورت عدم استفاده درست از آن، مکررا با مشکلات رایج آبمیوه گیری روبرو خواهید شد. میوه‌های بسیار نرم مثل کیوی، هلو، موز و حتی گوجه که بخش اعظم آنها در هنگام آبگیری به پوره تبدیل می‌شود را هرگز در دستگاه آبمیوه‌گیری نریزید. پوره این میوه‌ها به سرعت در قسمت توری جمع می‌شود و روی دور تیغه‌ها تاثیر می‌گذارد. همچنین میوه‌های بسیار سخت مثل آناناس را بهتر است در آبمیوه گیری نریزید، چون ممکن است به موتور دستگاه فشار زیادی وارد کند و موجب صدمه زدن به آن شود.

کلام آخر

در این مقاله به بیان نکات مهم نگهداری آبمیوه گیری بوش برای افزایش طول عمر آن پرداختیم. همچنین نحوه شستشو و اینکه کدام میوه‌ها برای آبگیری قابل استفاده هستند را برایتان توضیح دادیم. امیدواریم با رعایت موارد فوق عملکرد و کارایی دستگاه آبمیوه گیری شما دچار کاهش یا خرابی نشود.

با این حال، اگر دستگاه شما دچار مشکل و نیاز بود توسط افراد متخصص سرویس شود، می‌توانید با مجموعه سروش سرویس در اصفهان تماس بگیرید. سروش سرویس به عنوان مرکز تعمیرات بوش در اصفهان، آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با لوازم خانگی بوش، از جمله سرویس و تعمیر لوازم خانگی بوش و فروش قطعات بوش در اصفهان است. همچنین، علاوه بر آبمیوه گیری بوش، برندهای مختلف آبمیوه گیری و سایر لوازم خانگی را نیز با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت مورد تعمیر قرار می‌دهد. پس فرصت را از دست ندهید و اگر لازم است برای تعمیر آبمیوه گیری بوش در اصفهان با سروش سرویس تماس بگیرید.