قرص کالک و کلین قهوه ساز چیست و چه کاربردی دارد؟

قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش

قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش به عنوان رسوب‌زدا و شوینده قهوه‌ساز نزد همه کاربران شناخته شده و فروش بالایی را کسب کرده است. این محصولات شامل پکیج چند عددی برای جرم‌گیری و رسوب‌زدایی هستند. قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش در اصفهان به عنوان جرم‌گیر و رسوب‌زدا استفاده می‌شود. محصولات متنوع قهوه‌ساز با این دو نمونه پک، کاملاً شستشو داده شده و مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرند. این محصولات برای قهوه سازهای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل استفاده هستند و کارایی و کاربری قهوه ساز را بالاتر می‌برند و نیاز شما را از جستجوی مرکز تعمیر قهوه ساز بوش در اصفهان و دیگر شهرها بی‌نیاز می‌کنند.

معرفی قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش

قرص کالک و کلین، یک محصول مناسب برای رسوب‌زدایی و جرم‌گیری دستگاه‌های اسپرسوساز و قهوه‌ساز است. این محصولات، شامل پکیج دو بسته‌ای قرص کلین و کالک هستند. قرص کالک در این پکیج، شامل یک عدد بسته ده تایی و قرص کلین شامل، یک عدد بسته ۶ تایی است. این محصولات توسط شرکت‌های مختلف تولید شده و برای اکثر دستگاه‌های اسپرسوساز مناسب هستند. با استفاده از این پکیج به راحتی می‌توانید پس از مدت زمان معینی دستگاه قهوه‌ساز و اسپرسوساز را کاملاً رسوب‌زدایی و جرم‌گیری نمایید.

کاربرد قرص کالک و کلین

معمولاً پس از استفاده‌های مکرر از قهوه ساز، به دلیل عبور آب گرم از شیر قهوه‌ساز این مجرا دچار رسوب و جرم شده و کار دستگاه را مختل می‌کند که از مشکلات رایج در قهوه ساز بوش و سایر برندها است. بنابراین در تمامی قهوه‌سازهای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برای کارایی بهتر و راندمان بالاتر باید از جرم‌زدا و رسوب‌گیر استفاده شود. از جمله محصولات معرفی شده برای از بین بردن رسوب و جرم، قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش است. در صورتی که افراد بخواهند استفاده‌های فراوانی از قهوه‌ساز داشته باشند، باید از این پک چند عددی استفاده کنند. همانگونه که می‌دانید آب، دارای ناخالصی‌های زیادی است و همین امر سبب به وجود آمدن رسوبات در قهوه‌ساز می‌شود. به همین دلیل ضروری است که افراد در صورتی که از قهوه‌ساز به صورت مداوم استفاده می‌کنند حتماً این پکیج کارآمد را خریداری نمایند.

روش استفاده از قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش
رسوب زدایی قهوه ساز بوش

چگونگی استفاده از قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش

قهوه‌ساز دارای دکمه نمایشگری است که به محض به وجود آمدن رسوب و ناخالصی‌ها در مجرای شیر و دیگر قسمت‌های دستگاه، خطا داده و باید از قرص کالک استفاده کنید. طریقه استفاده این قرص به این صورت است که به محض دیدن کد خطا باید دو عدد قرص کالک را داخل مخزن آب قهوه ساز قرار دهید. در این صورت عملیات رسوب زدایی انجام می‌شود. در مرحله‌ای که قهوه ساز یا اسپرسو ساز ارور کلین را نمایش داد، باید یک عدد قرص کلین را داخل آسیاب قهوه بیندازید تا عملیات کلین از طریق مجرای قهوه انجام شود. در این صورت رسوب زدایی به طور کامل انجام شده و قهوه ساز و اسپرسوساز مجدد آماده کار می شود.

مدت زمان استفاده مجدد از قرص رسوب زدا

مدت زمان استفاده دوباره از جرم‌زدا و رسوب‌زدا بستگی به مدل دستگاه و آب مورد استفاده در قهوه ساز دارد. هر چه سختی آب و نوع قهوه استفاده شده سنگین‌تر و چرب‌تر باشد، مدت زمان استفاده از قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش کوتاهتر می‌شود. به طور کلی در صورتی که حدوداً ۳۰۰ کاپ قهوه از دستگاه قهوه‌ساز تهیه کردید بهتر است که رسوب‌زدایی را انجام دهید. در صورتی که آب قهوه‌ساز سبک باشد و جرم زیادی نداشته باشد، می‌توانید پس از ۵۰۰ فنجان قهوه، از رسوب‌زدا استفاده کنید. در صورتی که مقدار و تعداد کاپ استفاده شده را ندانید، بهتر است که منتظر کلید آلارم قهوه‌ساز بوده و در هر زمان که دستور استفاده از پک قهوه‌ساز از طرف دستگاه صادر شد حتماً رسوب زدایی دستگاه را انجام دهید.

سخن پایانی

برای آن که عمر دستگاه‌های برقی بیشتر شود و دستگاه‌ها به درستی کار خود را انجام دهند، باید شستشوی آنها درست و اصولی و با استفاده از مواد مخصوص باشد. دستگاه اسپرسو ساز نیز از این امر مستثنی نبوده و نیاز به شستشوی مناسب با قرص کلین و کالک دارد. برای آنکه راندمان و کارایی دستگاه اسپرسو ساز بالاتر رود بهتر است با توجه به برند دستگاه آن را با محصولات مناسب شستشو داد تا بتوانید از این دستگاه در مدت زمان بیشتری استفاده کنید تا دستگاه دچار خرابی نشود.
همانگونه که اشاره شد رسوب زدایی قهوه ساز بوش از اهمیت بالایی برخوردار است و این کار را می‌توانید با استفاده از مواد رسوب زدا که در انواع مختلف در بازار موجود هستند، انجام دهید. اما حتما توجه کنید که از مواد مرغوب و با کیفیت استفاده کنید تا جرم گیری قهوه ساز به درستی انجام شده و آسیبی به دستگاه شما وارد نشود. برای تهیه انواع قرص کالک و کلین قهوه ساز بوش می‌توانید با مجموعه سروش سرویس تماس بگیرید. این مجموعه ارایه دهنده خدمات مرتبط با سرویس، تعمیر و فروش قطعات قهوه ساز بوش و سایر برندهای اسپرسو ساز است و خدمات خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ارایه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.